Nadal neztratil s Wawrinkou ani set a slaví zisk jubilejního desátého titulu z Roland Garros

- Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Dokázal to! Jednatřicetiletý Španěl Rafael Nadal přehrál ve finále French Open o rok staršího Švýcara Stana Wawrinku a slaví zisk patnáctého grandslamového titulu v kariéře. Deset z nich přitom získal právě na pařížské antuce, kde letos stejně jako v letech 2008 a 2010 triumfoval bez ztráty jediného setu. Wawrinku zdolal v rozhodujícím utkání 6:2, 6:3, 6:1 a pondělním vydání žebříčku ATP poskočí na druhou pozici.

Úvod prvního setu nabídl vyrovnanou podívanou, když si úvodní čtyři gemy rozdělily oba borci rovným dílem. Začátek byl však poznamenán nezvykle vysokým počtem nevynucených chyb. Ty dokázal od stavu 2:2 španělský favorit eliminovat a rázem na kurtu jasně dominoval. Wawrinka nevěděl, kde mu hlava stojí, a to jak při svém podání, tak i servisu soupeře. Nadal získal první set poměrem 6:2 a nabral vítězný kurz směrem k dalšímu grandslamovému titulu. 

Švýcar, který se před nedělním kláním pyšnil na turnajích velké čtyřky stoprocentní finálovou úspěšností, v úvodu druhého setu opět jen přihlížel aktivní hře Nadala, se kterou si vůbec nevěděl rady. Chytil se až za stavu 0:3, jenže jak se později ukázalo, bylo to už pozdě. „Rafa“ nepustil při svém servisu soupeře k jedinému brejkbolu a druhou sadu získal poměrem 6:3. Wawrinka na konci dějství vzteky rozmlátil raketu a ukázal tak, že dobře na tom není ani herně, ani psychicky.

Kdo čekal drama, musel být zklamán. Hned úvod třetího setu rozmetal poslední zbytky švýcarských šancí na obrat. Španěl kradl servis bleskově v úvodním gemu a stejný kousek zopakoval také v páté hře, v níž nejprve Wawrinka nevyužil čtyři své gemboly. Brejk potvrdil Nadal čistou hrou a následně zakončil finálový duel na příjmu, když proměnil druhý mečbol.

Finále tak mělo hladký průběh. Rafael Nadal v něm povolil švýcarskému sokovi jen šest uhraných gemů a po zásluze slaví zisk patnáctého grandslamového titulu, z toho desátého z francouzského území. O antukovém králi opět není pochyb. 

„Rád bych pogratuloval Rafovi. Je neskutečné, co jsi dokázal. Jsi velkým příkladem nejen v tenise, ale obecně ve sportu. Gratuluji tobě i celému tvému týmu," poblahopřál sportovně vítězi přímo na dvorci Stan Wawrinka. Poté se ke slovu dostal nový pařížský šampion.

„Stanovi gratuluji k jeho kariéře. Za poslední roky udělal velké pokroky. Promiň za dnešek, ale makej dál. Přeji ti všechno nejlepší ve zbytku sezony,“ vyzdvihl úspěšné počínání světové trojky. Poté došlo na díky.

„Je pro mě náročné něco říct. Děkuji vám. Všem lidem, kteří umožnili, aby se tady konala tahle skvělá událost. Děkuji všem dobrovolníkům, sběračům míčků, rozhodčím, partnerům turnaje a všem holkám z recepce, které ani neznám jménem.“ pobavil přítomné.

„Po tolika letech má pro mě tohle místo zvláštní kouzlo. Neumím to popsat. Potkal jsem tady hodně lidí, se kterými mám skvělé vztahy. Tenhle turnaj nemůžu srovnat s žádným jiným. Navždy bude mít místo v mém srdci. Děkuji mému týmu, rodině, přátelům a všem fanouškům, kteří tady dorazili nejen ze Španělska, ale odkudkoliv na světě. Hodně to pro mě znamená. Na tomhle kurtu vždy cítím úžasnou podporu, je to neskutečné. Díky i strýčkovi Tonimu. Bez něj by nebyla možná ani jedna z deseti trofejí, které jsem tady získal,“ vyjmenoval nyní už patnáctinásobný grandslamový vítěz všechny důležité faktory svého úspěchu, který jej v novém vydání žebříčku ATP vynese na druhou pozici za Brita Murrayho. 

V historickém pořadí grandslamových rekordmanů se Nadal osamostatnil na druhém místě. Na vedoucího Rogera Federera ztrácí tři tituly.

Utkání jsme sledovali on-line

KONEC ZÁPASU: Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:6 (ztracené podání!)
Je dobojováno! Rafael Nadal zakončuje zápas už na returnu a získává jubilejní desátý titul z French Open! Stejně jako v letech 2008 a 2010 přitom neztratil na celém turnaji ani jeden set!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:5
Nadal si ani s blížícím se koncem zápasu nepřipouští na servisu žádný tlak. Španěl nepovolil v šesté hře třetího setu soupeři ani jeden míč a od desátého titulu z Roland Garros jej dělí už jen jeden vyhraný gem!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:4 (ztracené podání!)
Dlouhý, a zřejmě rozhodující gem. Wawrinka v něm neproměnil čtyři gemboly, posléze se soupeř dostal k brejkbolu, kterým odskakuje na rozdíl tří her. Do Poháru mušketýrů už se pomalu může vyrývat Nadalovo jméno...

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:3
Tak to může Švýcara hodně mrzet. Wawrinka se na příjmu dostal do náskoku dvou výměn, Nadal ale třemi míči skóre otočil. Švýcar následně dorovnal ještě na shodu, skrze ni ale padl.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 1:2
Teď ale "Stanimal" snižuje. Pomyslné misky vah se střídavě překláněly na stranu obou hráčů, až za stavu 40:30 dokázal Wawrinka vytěžit po chybě Nadala druhý míč v řadě a hru ukončit.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 0:2
Tak to byla rychlovka! Rafael Nadal čistou hrou odskakuje na rozdíl dvou her a akcie švýcarského protivníka na zisk čtvrtého grandslamového titulu v kariéře strmě klesají.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6, 0:1 (ztracené podání!)
Opět skvělý start španělského favorita na prahu nového dějství. Nadal si došel aktivní hrou po balík tří brejkbolů, který rozbalil na druhý pokus. Wawrinka si nejprve forhendem po levé čáře vynutil soupeřovu chybu, za stavu 15:40 už ale kraloval "Rafa" křižným forhendovým winnerem.

KONEC DRUHÉHO SETU: Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:6
Druhý set je minulostí. Za stavu 30:15 pro Nadala zahrál Španěl na síti nedůrazný volej, který se Wawrinka pokusil přetavit ve vítězný prohoz. Míč z jeho rakety ale letěl do zámezí a Švýcar tak dal průchod emocím, když zlostí rozsekal raketu. Rafael Nadal následně podáním na tělo proměnil hned první setbol a už jen jeden vyhraný set jej dělí od jubilejního desátého triumfu na Roland Garros!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 3:5
První dvě  výměny putovaly na konto "Rafy", poté ale Španěl pokazil tři returny v řadě a k brejkbolům se v osmé hře druhého setu nedostal. Wawrinka ještě žije.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 2:5
Čistá hra Rafaela Nadala. Wawrinkovi nepomohl za stavu 30:0 ani kraťas, který Nadal doběhl a dokázal jej vítězným způsoběm vrátit přes síť. Následně světová čtyřka ukončila gem čtvrtým esem.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 2:4
Wawrinka si postupně došel pro dva gemboly. Na ten první zahrál Nadal světový forhend po levé čáře, při druhém se Švýcar dokázal dostat z defenzívy, Španěl následně zahrál od základní lajny do pásky.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 1:4
Dobrou obranou se Švýcar propracoval na returnu k nadějnému vedení 30:15, Nadal však poté agresivní hrou otočil vývoj gemu a odskočil opět na rozdíl tří her. Drama se zatím nekoná.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 1:3
Vítěz předloňského ročníku se po delší době přihlásil o slovo. Dva vítězné údery a donucení soupeře k chybám znamenají gem pro Wawrinku.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 0:3
Válcování v podání Rafaela Nadala pokračuje. Devítinásobný pařížský šampion potvrdil bez problémů brejk, Wawrinka se zmohl na fiftýn až za stavu 40:0 z pohledu soupeře. Poté ale opět již přihlížel milimetrově přesnému vítěznému forhendu do růžku dvorce, po kterém vede "antukový král" už 3:0.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 0:2 (ztracené podání!)
Švýcar teď absolutně neví, kde mu hlava stojí. Teď vyinkasoval od Nadala brejk čistou hrou a prohrál celkově už šestý gem v řadě. Toto finále nabírá velice rychlý spád.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6, 0:1
Wawrinka byl ve hře o brejkbol, od stavu 30:30 už ale míč neuhrál. Údery Nadala mají skvělou délku, Španěl na kurtu dominuje. V úvodním gemu druhé sady byl ale napomínán za příliš dlouhé prodlevy mezi jednotlivými servisy. To není v případě španělské světové čtyřky ničím novým...

KONEC PRVNÍHO SETU: Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:6 (ztracené podání!)
Nadal si za stavu 30:30 připravil postupný útok, který zakončil skvělým křižným forhendem a vypracoval si tak první setbol. Ten posléze využil, když míček z rakety Wawrinky skončil pár čísel za základní čárou. Po vyrovnaném úvodu získal favorit střetnutí čtyři hry v řadě a po zásluze bere první set!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:5
Wawrinka zatím nedokáže dobře číst servisy španělského protivníka. Ten povolil na podání Stanovi jen jeden fiftýn a sedmou hru zakončil volejem na síti. Rafael Nadal potvrdil předešlý brejk a rázem ho od vítězství v úvodním dějství dělí už jen jeden gem!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:4 (ztracené podání!)
Dvě chyby a jedna nahrávka na vítězný forhend Nadala. Wawrinka se dostal do tíživého stavu 0:40. První brejkbol zvládl zlikvidovat, na druhý ale po výborném returnu soupeře už nestačil, když se dostal pod tlak a posléze poslal čopovaný bekhend jen do sítě. Registrujeme první brejk v utkání!

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:3
Světová čtyřka se na podání díky servisu s leváckou rotací dostala velice rychle ke třem gembolům, Wawrinka ale ještě zabojoval a i díky forhendovému winneru po čáře snižil na 40:30. Poté ale inkasoval nečekané eso z druhého podání. 

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 2:2
Velmi těžké chvíle teď přečkal servírující Wawrinka. První za stavu 30:40, další tři poté v rámci shod. Nadalovi Švýcar nabídl celkem kvarteto brejkových možností, Španěla dnes ale zatím vůbec neposlouchá forhend. Wawrinka nakonec v dosud nejdelším gemu utkání svoje podání nakonec uhájil a srovnal na 2:2. Hra obou finalistů je však zatím poměrně za očekáváním, oba tenisté stihli za čtyři hry nastřádat dohromady už 18 nevynucených chyb.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 1:2
Nadal se dostal do náskoku dvou fiftýnů, pak se ale o slovo přihlásil soupeř. Ten nejprve srovnal na 30:30 a poté ovládl i fantastickou výměnu, v rámci které dokázal Nadal vrátit jednu Wawrinkovu smeč, druhou už ale nikoliv. Švýcar nicméně první brejkbol v utkání nevyužil, Nadal se dokázal v koncovce třetí hry zkoncentrovat a přizval si na pomoc třikrát skvělý první servis. Jednou z toho bylo eso, dvakrát pokažený return soupeře na příjmu.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 1:1
Při podání Švýcara se hrálo přeci jen více. Wawrinka poslal na ůvod míč do sítě a prohrával 0:15, poté si ale pomohl servisem a průběh gemu otočil vcelku bez problémů ve svůj prospěch. Na dvorci Philippa Chatriera je srovnáno.

Stan Wawrinka – Rafael Nadal 0:1
Úvodní hra byla plně v režii Rafaela Nadala, který při prvním servisu nepovolil soupeři ani jeden míč. Wawrinka se prakticky nedostal do hry. 

Oba finalisté jsou již na centrálním dvorci, mají za sebou předzápasové focení a v těchto chvílích se rozehrávají. Za pár okmažiků utkání bude moci začít!

Původní zpravodajství z Paříže

Neděle 11. 6.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou smetly Australanky a slaví pátý grandslamový titul

Jelena Ostapenková? Úkaz z Pobaltí, který protančil k senzačnímu titulu. Stále mi to nedochází, hlásí

French Open: Team Bucie slaví v Paříži další grandslamový titul, Wawrinka vyzve Nadala

Sobota 10.6.

French Open: Ostapenková dokonala senzaci! Ve finále otočila duel s Halepovou a slaví titul

Jelena! Jelena! Paříž tleská Ostapenkové. Nemůžu tomu uvěřit, směje se lotyšský zázrak

Už zvedala trofej, ale nemá nic. Někdy jsem byla jako divák na kurtu, přiznává Halepová

Grandslam? Cítíte se jako celebrita, hlásí Hindová. Kluci ji baví, ve škole neprovokuje

Ivanovičová se loučila v Paříži. Bylo těžké udržet slzy, přiznává. Věří v návrat Djokoviče

Pátek 9. 6.

Hrnuly jsme to, pochvaluje si Šafářová. Bucie srazila Hingisovou s Čan a je ve finále

České duo končí v semifinále. Může za to kurt Lenglenové? Asi tam napustím vodu, směje se Hradecká

Lotyšská senzace šokuje Paříž! Nenasazená Ostapenková je ve finále, forhend má tvrdší než Murray

Ach ty struny! Plíškové v semifinále dvakrát praskl výplet. Byla na hraně s tenzí

French Open: Šafářová si zahraje o titul, Hradecká se Siniakovou neuspěly. Wawrinka udolal Murrayho, Nadal nedal Thiemovi šanci

Čtvrtek 8. 6.

Českou hvězdu zastavila zeď Halepová. Ale byl to jeden z nejlepších zápasů v životě, míní Plíšková

Plíšková na antuce překročila svůj stín. A co trůn? Jednoho dne se dočká, tvrdí Kotyza

French Open: Kar. Plíšková nestačila v semifinále na Halepovou. Post světové jedničky jí utekl o set

Ambice? Vyhrát pár grandslamů, culí se Korda junior. Tátu už přerostl, v hokeji fandí Bostonu

Thiem smetl Djokoviče. Srb schytal kanára a stále se hledá: Chci se vrátit silnější

Středa 7. 6.

Kája? Upřímná holka. Doufám, že všechny překvapí, říká Hlaváčková. Konflikt u Notre Dame strávila na kurtu

Bucie fičí, už je v semifinále. Úspěchy nezevšední, hlásí hladová Šafářová. Přidá další triumf?

Po šťouchání přišel i tenis. Na lajny jsem úchyl, Káju musím pochválit, směje se Kotyza

Semifinále? To je velké, září Plíšková. Jediná výhra a stane se světovou jedničkou

Byl v Izraeli a pracoval s Kolářem, teď pomohl Hradecké. Je to samozřejmost, tvrdí slovenský fyzioterapeut Hermel

French Open: Kar. Plíšková pokořila Garciaovou a je jedinou výhru od postu světové jedničky! Do semifinále čtyřhry postoupily tři české deblistky

Úterý 6. 6.

Hlaváčková urvala postup v bouři: V něčem tak strašném jsem ještě nehrála. Dá si pozor na švestky?

Na hvězdy koukal v televizi, teď se protahuje vedle Djokoviče. Zvláštní pocit, přiznává Štyler

Terorismus? Paříž dělá pro bezpečnost maximum. Kontroly jsou namístě, shodují se české tenistky

Zahodit papíry! Po šťouchání je potřeba něco zahrát, velí kouč Plíškové před čtvrtfinále

Jeden krok vpřed, tři zpět. Může Berdych vyhrát grandslam? Ivaniševič: Určitě, ale musí tomu sám věřit

Hradecká si po deblu dala šlofíka, ale mix nevyšel. Cítila jsem, že mám méně sil, přiznává

French Open: Bacsinszká vyřadila Mladenovicovou, Hlaváčková postoupila do semifinále mixu

Pondělí 5. 6.

Nervy, ale nakonec úleva. Konečně mi nikdo nemůže nadávat, těší Plíškovou. Teď ji čeká peklo

Tým Bucie slaví postup. Češky až ve finále? Nejlepší varianta, směje se Šafářová

Krejčíková s Čchan končí v osmifinále. Dobrý výsledek. Paříž mám ráda, hlásí Češka

Hradecká se Siniakovou v Paříži válí: Snad se naše jízda nezastaví

Vrbenský si Paříž užívá. Byla by paráda se tady jako dospělý vrátit, hlásí. Titul přeje Nadalovi a Plíškové

Neděle 4. 6.

Mix? Placená exhibice, ale ženské nikdo nešetří, tvrdí Hlaváčková. Těší se na čtvrtfinále

Dvě esa Johnsonovi, pak další výhra. Znovu jsem objevila servis. Snad neodejde, doufá Hradecká

Musely jsme si hrábnout, přiznává Šafářová po vydřené výhře. Plíškové věří

Karolína Plíšková v Paříži jede. Jsem překvapená, ale stále se mohu zlepšovat, tvrdí

Plíšková v polovině mise: Ještě tři výhry a je tenisovou královnou

Je skvělé být přímo u toho, tvrdí brigádníci. Na své Roland Garros jsou hrdí

French Open 2017: Karolína Plíšková je po výhře nad Witthöftovou v osmifinále, Šafářová postupuje v deblu

Sobota 3. 6.

Čeští muži v Paříži dohráli. Snad to bude nakopávací turnaj, věří Jebavý

Hingisová? Čekala jsem víc, přiznává Kristýna Plíšková. Sestře bude fandit na dálku

Těším se! Bude to hezký zápas, hlásí Krejčíková. S Čchan v osmifinále narazí na české kamarádky

Malý, ale šikovný. Muž, kterému na Roland Garros fanoušci tleskali vestoje

VIDEO: Přišel jsi o rozum, obořil se zuřící Djokovič na rozhodčího

Pátek 2. 6.

Smolná prohra. Měly jsme na víc, tvrdí Hlaváčková. S Babosovou jsou ze hry venku

Hradecká se lekla, ale se Siniakovou jdou dál. Zvládly jsme to, září Češky

Na Nadala jde Bautista, Veselý končí: Potopily mě chyby, nepomohl ani servis

VIDEO: Goffin po drsném pádu utrpěl zranění. V Paříži musel zápas skrečovat

French Open 2017: Veselý prohrál s Bautistou ve třech setech a loučí se

Čtvrtek 1. 6.

Karolína Plíšková je poprvé ve třetím kole. Taháky budu muset vytahovat častěji, směje se

Znovu na vrchol? Bylo by to krásné, ale cesta je dlouhá, ví Šafářová. Kvitová ji překvapila

Ambice? Ty zatím nechám být, směje se Kristýna Plíšková. Sestra jí radila nepanikařit

Veselý s Jebavým si vyšlápli na Rama s Klaasenem: Klape nám to, na kurtu je občas sranda

Suverénní jízda grandslamovou Paříži skončila. Životní turnaj, prohlásila Vondroušová

Na Roland Garros končí i Berdych, ozvala se bedra. Dělají mi starosti, přiznává

Solidní start zastínily chyby. Byla jsem trapná, štve Strýcovou. V Paříží končí

Johnson píše v Paříži dojemný příběh. Po smrti otce zvládl další drama

French Open 2017: Ve dvouhře skončili tři čeští zástupci, Plíšková zvládla roli favoritky

Hradecká se Siniakovou úvodní bitvu zvládly. Samy jsme si to zkomplikovaly, přiznaly. Pomohl i slovenský fyzioterapeut

Středa 31. 5.

French Open 2017: Veselý premiérově postupuje do třetího kola, Kvitová ve druhém kole končí na raketě Mattekové

Veselý škrtal, přesto nakonec slaví. Byly to nervy, ale musím se pochválit, hlásí

Krejčíková s Čanovou premiéru zvládly. Spoluhráče do mixu vůbec nezná. Akorát vím, že je to Američan, přiznala

Nečekaný konec favoritek! Samy jsme si podlomily nohy, mrzí Peschkeovou. Spraví si chuť v mixu?

Voráčová uhrála se zraněnou parťačkou pouhé dva gemy. Byla jsem ráda, že jsme vůbec nastoupily, přiznala

Hlaváčková s Babosovou smetly Francouzky, postup braly za 68 minut: Nedaly jsme jim šanci

Pohádka skončila, ale Kvitová nesmutní: Jsem šťastná, úkol byl splněn

Ruka vydržela, raduje se Kvitová. Raketu si upravovat nebude

VIDEO: Hamou v přímém přenosu políbil reportérku, odměnou mu bylo vyloučení z Roland Garros!

VIDEO: Sběrač hodil Nišikorimu předčasně míček, rozhodčí situaci neviděl a uznal bod soupeře

Úterý 30. 5.

Vzestup Markéty? Nechápu, směje se přítel Vondroušové. Kdo se bojí kanára?

Berdych odstavil Struffa a maká na sobě: Je to lepší, než abych jen přihlížel

Vondroušová přemohla soupeřku i vlastní nervy. Strašně jsem se klepala, přiznala

Vyrovnaná špička? Každá máme šanci, ví Strýcová. Na úvod sfoukla Riskeovou

Jebavý s Veselým začali skvěle. Byly to nervy, ale zvládli jsme to, hlásí. Zajdou si na večeři

Ohlasy jsou neuvěřitelné. Všichni jsou strašně rádi, říká Vaněk. Musel zvedat metrák

Veselému pomáhají i japonské rakety. Znovu jsem našel svou hru, pochvaluje si

V Česku je vše krásné, libuje si přemožitelka Siniakové Ruska Alexandrovová. V budoucnu by chtěla občanství

French Open 2017: Berdych si poradil se Struffem, Strýcová s Vondroušovou nadělovaly kanáry

VIDEO: Souboj horkých hlav vyhrál Kližan, Lokoli mu odmítl podat ruku

Pondělí 29. 5.

Šafářová po překvapivém konci: Je to pro mě dno, ze kterého se dá jen odrazit

Karolína Plíšková zvládla první misi. Pomohl i tahák. Dvojka? Otázka času, tuší

Druhé kolo? Ani na čtvrtý pokus ne. Bolí to hodně, smutní Siniaková

Dlouhý o Paesovi: Měl jsem štěstí na dobrého parťáka. Teď je v Paříži jako trenér

Pomsta v pravý čas, Veselý přejel Socka: Bylo to o morálce, přiznává. Trefí průlom?

French Open 2017: Veselý senzačně přehrál Socka, postupuje také Karolína Plíšková

Grandslam? Splněný sen, ale nejsem zde jen proto, abych se zúčastnil, hlásí Jebavý před svou premiérou

Neděle 28. 5.

Los čtyřhry na French Open: V akci bude devět Češek. Veselý bude hrát s Jebavým

Ukázala odvahu a víru. Snad pro někoho budu inspirací, doufá Kvitová

French Open 2017: Vítězný návrat! Kvitová porazila Boserupovou ve dvou setech

Šok! Makarovová smetla jedničku za 82 minut. Musím se najít, ví Kerberová

Slávistka Kvitová zažívá snový víkend. Super, že jste vyhráli titul! vzkazuje fotbalistům

Víc než jen zápas. Slzička ukápla, přiznává Kvitová. S rodinou si zajde na večeři

Může hrát s kýmkoliv, tvrdí o Vondroušové její trenér Kubík. Přítele jí schvaluje

Sobota 27. 5.

Probudí Agassi spícího obra? Je to nová kapitola, tvrdí Djokovič

Král Rafa se vrací do Paříže. Urve na Roland Garros desátý titul?

Roland Garros startuje! Kvitová se představí na centrálním dvorci hned na úvod nedělního programu

Hlaváčková si do Francie veze formu jako hrom. Strašně si to užívám, hlásí

Kvitová? Velká hráčka. Všichni se budou divit, tuší Hradecká, kterou opět zbrzdil bolavý krk

Pátek 26. 5.

Karolíně Plíškové pomohl Řím. Na jedničku ale nemyslím, tvrdí. Co ukáže v Paříži?

Vondroušová má postup! Byl to sen. Vážím si toho, září

Návrat? Největší vítězství, přiznává Kvitová. Doktor se jí směje

Skvělá zpráva! Kvitová je zpátky, zahraje si v Paříži

Los French Open: Kar. Plíškovou čeká Čeng, Petra Kvitová může narazit na Boserupovou

Kontroverze na Roland Garros! Chtějí nás poslat do důchodu, bouří se veteráni Razzanová a Mathieu

Čtvrtek 25. 5.

Kvitová si vyzkoušela trénink na French Open. Její trénink si nenechala ujít ani Šafářová

Nejhorší prohra, kterou jsem kdy zažil, přiznal Šátral po smolném vypadnutí

French Open: Šátral byl dva míčky od postupu, Vondroušová svou soupeřku opět deklasovala, postupuje i Hradecká

Znovu nadělila soupeřce kanára. Tlačila jsem ji od prvního míčku, těšilo Vondroušovou

Takové vítězství je cennější, raduje se Hradecká po postupu do finále kvalifikace French Open

Smitkovou na Roland Garros zradilo podání. Je to pořád stejná písnička, smutnila

Stihne Halepová Roland Garros? V kotníku má poškozené vazy, věří ale v uzdravení

Středa 24. 5.

Mám pocit, že se moje forma zlepšuje, pochvaluje si Plíšková před Roland Garros

Ivan Lendl, extravagantní Bethanie i neznámé pravidlo. Pařížská kvalifikace je v plném proudu

Další krok k senzačnímu návratu: Kvitová odletěla do grandslamové Paříže!

Šátral po vydřeném postupu do finále kvalifikace: Dokázal jsem si, že jsem tenis nezapomněl

Ikona ženského tenisu Suzanne Lenglenová se narodila před 118 lety. Její dominance uchvacuje dodnes

Hradecká si do Paříže přivezla i vlastní pekárnu. Jsem tu jako doma, prozradila

Za 38 minut byla z kurtu. Nejrychlejší zápas, co jsem kdy hrála, smála se Vondroušová

French Open: Vondroušová při své premiéře nadělila Podoroské kanára, Šátral postoupil do finále kvalifikace

Jebavý absolvuje grandslamovou premiéru, mezi ženami bude v pařížské čtyřhře sedm Češek

Úterý 23. 5.

Smitková na Roland Garros vydřela postup. Zbytečně jsem si to sama zkomplikovala, podotkla

Martincová v Paříži překonala nervozitu i soupeřku. Pořád jsem si věřila, přiznala

Zklamaný Pavlásek po brzkém konci: Bylo by lepší tam hodit ručník a jít pryč

French Open: Pavlásek v kvalifikaci neuspěl, Martincová se Smitkovou postupují

Pondělí 22. 5.

Bezpečnostní kontroly, příliš hlasití fanoušci i český zápas dne. Odstartovalo 116. Roland Garros

Šafránek po premiéře na grandslamu: Bylo to super! Jsem rád, že jsem se sem dostal

Los kvalifikace French Open: Vondroušová nasazenou dvojkou, v osudí další tři Češky

Za tenhle los jsem byl rád. Na velkých turnajích hraju vždy dobře, usmíval se Šátral po výhře nad Rosolem

French Open: Šátral vyřadil Rosola, Šafránek při premiéře neuspěl