15:01 - 01.03.2021

Bradyová v Dauhá rychle dohrála

Finalistka Australian Open Jennifer Bradyová (13.) končí na turnaji WTA 500 v Dauhá už v prvním kole, když podlehla Anett Kontaveitové (24.) 1:6 a 2:6. Estonská tenistka potřebovala na výhru pouhých 56 minut, přičemž americké soupeřce nenabídla jediný brejkbol. Sama na returnu uspěla hned čtyřikrát.

13:46 - 01.03.2021

Kr. Plíšková pomstila Krejčíkovou

Kristýně Plíškové se povedlo kvalifikovat se do hlavní soutěže na turnaji WTA v katarském Dauhá. Česká tenistka úspěšně zvládla i třetí kolo této kvalifikace, když v pondělí hladce přehrála přemožitelku Barbory Krejčíkové Cristinu Bucsaovou ze Španělska, již porazila 6:2, 6:2. Plíšková rozšíří počet českých hráček v hlavní soutěži na tři, když doplní svou sestru Karolínu a Petru Kvitovou.

13:26 - 01.03.2021

Polsko v červenci přivítá turnaj WTA

Poprvé od roku 2016, kdy se naposledy hrálo v Katovicích, se Polsko dočká turnaje WTA. Mezi 17. a 25. červencem se bude hrát antukový turnaj kategorie WTA 250 s dotací 235 tisíc dolarů v polské Gdyni. Tento podnik povede jako turnajový ředitel bývalý skvělý deblista Marcin Matkowski.

Djokovič vyrovnal rekord Federera

Srbský tenista Novak Djokovič se v pondělí dočkal vyrovnání rekordu Rogera Federera v počtu týdnů strávených na čele žebříčku. Světová jednička posbírala během kariéry už 310 týdnů na postu prvního hráče světa, čímž vyrovnala dřívější Federerovo maximum. Už příští pondělí se tak stane absolutním rekordmanem v této statistice.

08:37 - 01.03.2021

Cerundolo dotáhl turnaj v Cordobě až k titulu

Senzační týden má za sebou Juan Manuel Cerundolo, kterého nezastavila ani nasazená pětka Albert Ramos! Devatenáctiletý Argentinec, jenž debutoval v hlavní soutěži turnaje ATP, ve finále zvítězil 6:0, 2:6, 6:2 a oslavil největší úspěch své kariéry.

19:12 - 28.02.2021

Goffin získal první titul od roku 2017

Po dlouhých čtyřech letech se David Goffin dočkal turnajového titulu. Světové patnáctce se povedlo ve finále francouzského turnaje v Montpellier porazit Roberta Bautistu (13.) 5:7, 6:4, 6:2. Pro Belgičana bylo vítězství ve Francii již pátým triumfem na okruhu ATP.

16:25 - 28.02.2021

Martincová se kvalifikovala v Lyonu

Úspěšnou kvalifikaci ve francouzském Lyonu má za sebou Tereza Martincová, která prošla poprvé v této sezoně do hlavní soutěže na okruhu WTA. Česká tenistka v nedělním klání navázala na svou sobotní suverénní výhru z úvodního kola a Japonku Juki Natoovou porazila 6:2, 6:3.

16:23 - 28.02.2021

Plíšková smetla Ču a je ve finále kvalifikace

Kristýna Plíšková (75.) dokázala uspět i ve druhém kole kvalifikace turnaje WTA v Dauhá a prošla do finálového kola. V neděli si poradila s Číňankou Lin Ču (98.) ve dvou setech 6:2, 6:1.

14:14 - 28.02.2021

Krejčíková nečekaně končí v Dauhá

k velkému překvapení došlo ve druhém kole kvalifikace v Dauhá. Velká favoritka na postup do finálového kola, Barbora Krejčíková (63.) podlehla Španělce Cristině Bucsaové (166.) ve dvou setech 3:6, 5:7. Krejčíková v prvním setu vedla 2:1 s výhodou brejku, ale posléze ztratila čtyři hry v řadě. Ve druhém setu pak sice stáhla ztrátu 2:4, ale v dramatické koncovce přišla znovu o servis a ve 12. hře jí nepomohlo ani to, že odvrátila tři mečboly a vypracovala si brejkbol. Krejčíková se tak v Dauhá představí v hlavní soutěži pouze ve čtyřhře.

14:07 - 28.02.2021

Siniaková nestačila na Curenkovou

Kvalifikace v katarském Dauhá končí pro Kateřinu Siniakovou (68.), která byla sice ve druhém kole mírnou papírovou favoritkou, ale na Ukrajinku Lesju Curenkovou (145.) nestačila. Česká hráčka prohrála ve dvou setech 3:6, 2:6 a v Dauhá se představí v hlavní soutěži pouze ve čtyřhře.

12:10 - 28.02.2021

Popyrin vybojoval premiérový titul

Australan Alexei Popyrin (114.) slaví v Singapuru zisk premiérového titulu. Jednadvacetiletý mladík ve finále překvapil Kazacha Alexandra Bublika (46.) po setech 4:6, 6:0, 6:2.

02:44 - 28.02.2021

Senzace pokračuje! Cerundolo je ve finále!

Pouť Juana Manuela Cerundola na turnaji v Cordobě stále nekončí! Až 335. hráč světa, který se dostal poprvé do hlavní soutěže na okruhu ATP skrz kvalifikaci, porazil v semifinále Federica Coriu (95.) po setech 6:4, 4:6, 6:2 a zahraje si o titul! Ve finále se utká s nasazenou pětkou Albertem Ramosem.

ATP chystá v dubnu nový turnaj v Itálii

Licenci na jeden rok od ATP obdrželi pořadatelé v italském Cagliari, kde se od 5. dubna odehraje nový turnaj kategorie ATP 250. Hrát se bude na antuce.