15:32 - 07.07.2022

Klimovičová zvládla čtvrtfinále Wimbledonu

Linda Klimovičová pokračuje v úspěšných představeních ve wimbledonské juniorce. Šestnáctá nasazená, která v osmifinále vyřadila favorizovanou Švýcarku Naefovou, si poradila i s domácí Jasmine Conwayovou, kterou porazila po obratu 2:6, 6:2, 6:1 a postoupila už do semifinále. Zatímco v prvním setu hodně chybovala, od druhé sady si připsala jen devět nevynucených chyb a duel překlopila na svou stranu. Conwayovou ve zmíněné části utkání nepustila ani k jednomu brejkbolu a sama na returnu využila hned pět z deseti příležitostí. V semifinále čeká na Lindu Klimovičovou přemožitelka Nikoly Bartůňkové, turnajová sedmička Luca Udvardyová.

14:57 - 07.07.2022

Bartůňková končí ve čtvrtfinále juniorky

Třetí nasazená Nikola Bartůňková se do semifinále wimbledonské juniorky neprobojovala. Nad síly české tenistky byla turnajová sedmička Luca Udvardyová z Maďarska, se kterou prohrála 3:6, 2:6. Vstup do utkání přitom měla vyborný a rychle se dostala do vedení 3:0. Pak ale prohrála devět gemů v řadě, rázem prohrávala 3:6, 0:3 a z této šňůry soupeřky se už neoklepala. Udvardyová si spolehlivě držela podání a v koncovce druhého setu ještě zvýraznila své vítězství dalším brejkem.

21:12 - 06.07.2022

Nadal otočil bitvu s Američanem Fritzem

Velká bitva se strhla ve čtvrtfinále Wimbledonu na centrálním kurtu mezi Rafaelem Nadalem (4.) a Taylorem Fritzem (14.). Španělský favorit se v průběhu střetnutí dostal do obtíží, prohrával 1:2 na sety, ale nakonec dokázal zvítězit po téměř čtyřech a půl hodinách 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(4). Oba tenisté shodně nasázeli 56 vítězných úderů a celkem získali 168 fiftýnů na svá konta. To jen dokládá ohromnou vyrovnanost zápasů, který spolu hráči svedli.

16:13 - 06.07.2022

Další semifinalistkou je Rybakinová

Simonu Halepovou v boji o postup do finále letošního Wimbledonu vyzve Kazaška Jelena Rybakinová (23.). Ve středečním čtvrtfinále se jí povedlo otočit skóre zápasu s Ajlou Tomljanovicovou (44.), kterou porazila za necelé dvě hodiny 4:6, 6:2, 6:3. Tomljanovicové se po prvním setu, ve kterém nečelila žádnému brejkbolu, přestalo zcela dařit na podání. Rybakinová totiž prorazila servis soupeřky hned pětkrát a na cestě za obratem byla pro Australanku nezastavitelná.

15:44 - 06.07.2022

Halepová je znovu v semifinále Wimbledonu

Simona Halepová (18.) pokračuje ve Wimbledonu na vítězné vlně! Vítězka z roku 2019, která minulý ročník kvůli zranění vynechala, si připsala dvanácté wimbledonské vítězství v řadě, když porazila Amandu Anisimovovou (25.) 6:2, 6:4. Utkání mohlo skončit mnohem rychleji, Halepová totiž vedla 5:2 a byla na servisu. Nepovedlo se jí však duel dopodávat a vypadalo to, že Anisimovová přetlačila pověstné momentum na svou stranu. V desátém gemu si dokonce vypracovala další tři brejkboly, ale tentokrát Halepová další ztrátu podání nepřipustila, pěti míčky v řadě skóre otočila a duel hned prvním využitým mečbolem zakončila.

15:09 - 06.07.2022

Bartůňková potvrdila roli favoritky

Po Lindě Klimovičové se do čtvrtfinále juniorky dostala také Nikola Bartůňková. Třetí nasazená potvrdila roli favoritky a doslova přejela Nizozemku Rose Marii Nijkampovou 6:1, 6:3. O postup mezi nejlepší čtyřku se Bartůňková střetne se sedmou nasazenou Maďarkou Lucou Udvardyovou.

14:08 - 06.07.2022

Wimbledon: Ebden s Purcellem postoupili do semifinále čtyřhry

Matthew Ebden s Maxem Purcellem budou hrát o finále wimbledonské čtyřhry. Zkušený australský pár ve středu odpoledne přehrál duo John Peers, Filip Polášek 6:4, 6:4, 6:2. Ebden s Purcellem v průběhu zápasu odvrátili všech šest brejkbolů, včetně druhého gemu zápasu, kdy prohrávali 0:40. Na returnu naopak uspěli hned pětkrát.
Jejich soupeři v boji o postup do finále budou první nasazení Ram a Salisbury. Těm se v pětisetové bitvě povedlo udolat francouzskou dvojici Mahut, Roger-Vasellin 6:3, 6:7(1), 6:1, 3:6, 6:4.

13:33 - 06.07.2022

Wimbledon: Juniorka Klimovičová vyřadila nasazenou dvojku!

Linda Klimovičová (881.) se v osmifinále juniorské dvouhry Wimbledonu postarala o překvapení. Osmnáctiletá Češka v duelu o čtvrtfinále porazila druhou nasazenou hráčku a sedmou juniorku světa Celine Naefovou (724.) po setech 6:2, 1:6, 6:3. Klimovičová hned na úvod získala brejk čistou hrou. Za stavu 3:2 odvrátila dva brejkboly, v následující hře využila i druhou šanci na returnu. České tenistce se druhá sada nevydařila, favorizovaná protihráčka využila oba nabídnuté brejkboly. O vítězce zápasu nakonec rozhodl třetí set, ve kterém Klimovičová uspěla v osmém gemu. Šestnáctá nasazená tenistka se ve čtvrtfinále střetne s Britkou Jasmine Conwayovou (730.).

13:13 - 06.07.2022

Gengel ve čtyřhře vydřel postup do čtvrtfinále

Marek Gengel si na challengeru v portugalském Portu zahraje čtvrtfinále čtyřhry. Český tenista a jeho deblový parťák Patrik Niklas-Salminen v prvním kole vyřadili indickou dvojici Chandrasekar, Prashanth po setech 7:6(3), 5:7, 10:8. Gengel s finským spoluhráčem měli k postupu nakročeno už po dvou setech, dvakrát však nedokázali potvrdit brejk. V super tiebreaku naopak ve dvou případech stáhli manko minibrejku, když ještě prohráli 5:7.

12:30 - 06.07.2022

Challenger Salcburk: Lehečka dohrál už v osmifinále

Jiří Lehečka (72.) se s challengerem v rakouském Salcburku překvapivě rozloučil už v osmifinále dvouhry. Český talent v zápase o čtvrtfinále nestačil na Španěla Pola Martina Tiffona (289.) dvakrát 4:6. Třetí nasazený Lehečka si první komplikace přivodil v pátém gemu, kdy neodvrátil brejkbol soupeře. Za stavu 3:4 si mohl vzít ztracené podání zpátky, celkově však nevyužil čtyři brejkboly, včetně vedení 40:0. Po ztraceném úvodním setu se českému tenistovi vydařil nástup do druhé sady, ve které vedl 2:0, o výhodu brejku ale okamžitě přišel. Za stavu 2:2 potřetí v zápase ztratil servis. Poslední šance na zdramatizování zápasu se Lehečkovi naskytla v závěrečné hře, vedení 30:0 na returnu však k brejkbolům nedovedl. Dvacetiletý Čech tak prohrál šesté z posledních sedmi utkání.

20:35 - 05.07.2022

Bouzková po statečném výkonu padla ve čtvrtfinále

Jízda Marie Bouzkové (66.) na letošním Wimbledonu je u konce. Česká tenistka, která prošla do premiérového grandslamového čtvrtfinále, nestačila na zaplněném centrálním dvorci na světovou dvojku Ons Džabúrovou, se kterou prohrála 6:3, 1:6, 1:6. Česká tenistka v utkání předvedla odvážný a bojovný výkon, neváhala hrát údery na zemi či po přehození rakety do levé ruky, ale ani to na travařku Džabúrovou nestačilo. Tunisanka se po ztrátě první sady zvedla, začala sbírat jeden vítězný úder za druhým (celkem jich nasbírala 30) a na returnu doslova řádila. Ve druhém setu si Bouzková udržela podání jednou, ve třetím dokonce ani jednou a svůj získaný gem vybojovala na příjmu. Bouzková, která dokázala soupeřku udržet na uzdě pouze v prvním setu, může být i tak se svým tenisem na Wimbledonu spokojená. Předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry, což jí vyneslo životní grandslamový výsledek v podobě čtvrtfinále.

20:24 - 05.07.2022

Norrie udolal Goffina, vyzve Djokoviče

Soupeřem Novaka Djokoviče v semifinále Wimbledonu bude domácí Cameron Norrie (12.). Brit v tříapůlhodinové bitvě udolal Belgičana Davida Goffina (58.) po setech 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5.

18:21 - 05.07.2022

Djokovič otočil duel se Sinnerem

Srbský tenista Novak Djokovič (3.) zvládl na letošním Wimbledonu svůj zatím nejnáročnější úkol. V úterním čtvrtfinále otočil skóre zápasu s Jannikem Sinnerem (13.) z 0:2 na sety a zvítězil 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2. Po prvních dvou sadách, ve kterých se mu nedařilo najít úspěšný recept na Sinnerovu hru, se herně velmi zvedl. Nejen, že se mu začalo dařit na servisu a soupeři už nepovolil ani jeden brejk, ale řádil i na returnu a ve zbývajících třech sadách hned pětkrát prorazil Italovo podání.

16:31 - 05.07.2022

Mariaová udolala Niemeierovou a je v semifinále!

Ať už by čtvrtfinále mezi Tatjanou Mariaovou (103.) a Jule Niemeierovou (97.) vyhrál kdokoliv, tak či tak by se jednalo o senzační semifinalistku letošního Wimbledonu. Tou se nakonec stala čtyřiatřicetiletá Mariaová, která zvítězila 4:6, 6:2, 7:5. Do zápasu přitom nevstoupila vůbec dobře a prohrávala 4:6 a 0:1 se ztrátou brejku. Pak se jí ale začalo mnohem víc dařit, otočila druhý set na 4:1 a dějství zakončila v pořadí třetím brejkem. I ve třetím setu byla zprvu lepší Niemeierová, která odskočila soupeřce do brejku v pátém gemu. Mariaové se ale povedlo srovnat na 4:4, odvrátit brejkbol v jedenáctém gemu a následně na returnu strhnout vítězství na svou stranu. Do semifinále Wimbledonu tím pádem postoupila 103. hráčka světa, na kterou čeká v boji o finále vítězka zápasu mezi Marií Bouzkovou (66.) a Ons Džabúrovou (2.).

16:03 - 05.07.2022

Bartoň se loučí s Wimbledonem ve druhém kole

Po Jakubu Menšíkovi vypadl z juniorky Wimbledonu také Hynek Bartoň. Český tenista nevyužil ve druhém setu na returnu dva mečboly a dal šanci šestému nasazenému Kilianovi Feldbauschovi na obrat. A Švýcar toho dokonale využil, když po dvou a půl hodinách vyhrál 6:7(11), 7:5, 6:2.