16:26 - 11.08.2022

Pospíšil si semifinále nezahraje

Jaroslav Pospíšil a Volodymyr Užilovskij do semifinále challengeru v Meerbuschi nepostoupili. Česko ukrajinská dvojice podlehla ve čtvrtfinále indickému páru Balaju, Nedunčežijan 4:6, 1:6.

08:18 - 11.08.2022

Krejčíková neuspěla v deblovém osmifinále

Barbora Krejčíková a Beatriz Haddadová Maiaová dohrály na National Bank Open v Torontu v osmifinále čtyřhry. Česko-brazilská dvojice podlehla v napínavém souboji americko-australskému páru Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová 6:1, 2:6 a 7:10. Krejčíková s Haddadovou Maiaovou tahaly od začátku klíčového supertiebreaku za kratší konec, v jednu chvíli prohrávaly už 3:8. Ačkoliv závěr zápasu ještě zdramatizovaly, jejich soupeřky už si výhru vzít nenechaly.

18:18 - 10.08.2022

Plíšková povolila Anisimovové jen dva gemy

Karolína Plíšková (14.) smetla na turnaji kategorie WTA 1000 v kanadském Torontu nečekaně hladce dvakrát 6:1 Amandu Anisimovovou (22.) a postoupila na prestižní akci bez ztráty setu do osmifinále. Rodačka z Loun oplatila Američance týden starou porážku ze San José, celkově pak porazila třicetiletá Češka o deset let mladší protivnici popáté ze šesti vzájemných duelů. Na servisu čelila Plíšková v utkání pouhým dvěma brejkbolům, přičemž oba odvrátila. O místenku ve čtvrtfinále si zahraje s řeckou nasazenou trojkou Marií Sakkariovou (4.).

17:12 - 10.08.2022

Forejtek otočil osmifinále s Coppejansem

Jonáš Forejtek (217.) otočil na antuce v Meerbuschi souboj s Kimmerem Coppejansem (326.) a po vítězství 6:7(4), 6:4 a 6:4 postoupil do svého šestého challengerového čtvrtfinále v sezoně. S bývalým 97. tenistou žebříčku ATP prohrával jednadvacetiletý Čech už 6:7 a 0:3, zlepšeným výkonem si ovšem vynutil rozhodující sadu. V té Forejtek nejprve promarnil náskok 2:0, po dalších dvou brejcích ale rychle vedl 5:2. První možnost na doservírování zápasu nevyužil, za stavu 5:4 už ovšem ukončil téměř tříhodinový duel čistou hrou. O semifinále si plzeňský rodák zahraje s Italem Riccardem Bonadiem (193.).

08:18 - 10.08.2022

Martincová nestačila na Bencicovou

Tereza Martincová (71.) v Torontu na úspěšnou kvalifikaci nenavázala. Sedmadvacetiletá Češka podlehla v úvodním kole hlavní soutěže 4:6 a 2:6 favorizované Belindě Bencicové (12.) ze Švýcarska. Proti olympijské šampionce z Tokia si pražská rodačka vypracovala za celé utkání jediný brejkbol, který navíc neproměnila. Sama pak ztratila vlastní podání ve třech případech.

22:01 - 09.08.2022

Svrčina ztratil slibně rozehraný duel

Dalibor Svrčina (184.) dohrál na challengeru v americkém Chicagu hned v úvodním kole. Stejně jako před týdnem v Lexingtonu nesplnil devatenáctiletý Čech roli papírového favorita, a to navzdory tomu, že měl proti Genaru Albertu Olivierimu (227.) set a brejk k dobru. S argentinským náhradníkem prohrál ostravský rodák za dvě a půl hodiny 6:4, 4:6 a 3:6 a na turnaji bude pokračovat po boku Řeka Petrose Tsitsipase už jen ve čtyřhře. Pro Svrčinu, který v utkání ztratil hned sedm svých servisů, jde o třetí singlovou porážku v řadě.

16:33 - 09.08.2022

Kopřiva po téměř třech hodinách padl

Vít Kopřiva (152.) si na turnaji v Meerbuschi osmifinále nezahraje. Český tenista na německém challengeru prohrál dramatickou a takřka tříhodinovou bitvu s Rakušanem Dennisem Novakem (155.), jemuž podlehl 7:6(4), 2:6, 5:7. Ve třetím setu přitom Kopřiva vedl už 5:3, nepovedlo se mu ale zápas dopodávat, o vedení přišel a po ztrátě čtyř gemů v řadě, během nichž nevyužil také dva brejkboly v jedenácté hře, prohrál.

14:39 - 09.08.2022

Forejtek v Meerbuschi postupuje

Jonáš Forejtek (217.) zvládl utkání prvního kola challengeru v Meerbuschi a postoupil do osmifinále. V souboji s domácím osmým nasazeným Maximilianem Martererem (158.) šel na kurt v roli outsidera, ale odvedl kvalitní výkon na servisu, nepřišel ani o jedno podání a nakonec zvítězil 6:3, 7:6(4).

06:45 - 09.08.2022

Kvitová v Torontu podlehla Riskeové-Amritrajové

Petra Kvitová (23.) dohrála na prestižním turnaji National Bank Open v Torontu už v prvním kole, kde byla nad její síly po setech 2:6, 6:4 a 3:6 Američanka Alison Riskeová-Amritrajová (35.). Zkušená Češka ztratila v prvním setu dvakrát podání, aniž by si sama vypracovala brejkbol. V divokém druhém setu nejprve dvakrát dohnala manko brejku, poté za stavu 5:3 sadu nedopodávala, následně ji ale zakončila čistou hrou na returnu. Herní pohodu si však Kvitová do rozhodujícího dějství nepřenesla. Naopak to byla Riskeová-Amritrajová, která mohla díky brejkům z páté a závěrečné deváté hry slavit postup do druhého kola kanadské tisícovky.

22:49 - 08.08.2022

Plíšková v derby přehrála Krejčíkovou

Vítězkou českého klání na National Bank Open v Torontu se stala Karolína Plíšková (14.), která porazila v úvodním kole Barboru Krejčíkovou (19.) po hodině a půl hry 6:3 a 6:4. Utkání bylo bohaté na brejky – Krejčíková uspěla na returnu třikrát, Plíšková dokonce pětkrát. Zkušenější z Češek si vypracovala ve druhém setu náskok 5:1, a přestože Krejčíková snížila na rozdíl jediného gemu, Plíšková následně zápas čistou hrou dopodávala. Bývalá světová jednička si tak svou bilanci proti rodačce z Ivančic vylepšila už na 4:0.

20:30 - 08.08.2022

Bouzková v Torontu končí

Sedmizápasová vítězná série Marie Bouzkové (47.) je u konce. Šampionka nedávného Livesport Prague Open svedla v úvodním kole prestižní tisícovky v kanadském Torontu tříhodinovou bitvu s Jelenou Rybakinovou (27.) z Kazachstánu. Vítězku letošního Wimbledonu dostala čtyřiadvacetiletá Češka do tří setů, v rozhodujícím dějství už ale pražské rodačce viditelně scházely síly, a s dvouhrou se tak na turnaji po porážce 5:7, 7:6(3) a 1:6 loučí.

20:27 - 08.08.2022

Muchová ztratila jen tři gemy

Karolína Muchová (168.) postoupila na turnaji kategorie WTA 125 v americkém Concordu do osmifinále. Česká tenistka v úvodním kole přehrála Švédku Mirjam Björklundovou (123.), a to za hodinu a sedmnáct minut po setech 6:2 a 6:1. Švédská hráčka v utkání prolomila Muchové hned dvakrát servis, přesto se na větší odpor v zápase nezmohla.

21:19 - 07.08.2022

V Torontu se kvalifikovala i Martincová

Po Marii Bouzkové zvládla finále kvalifikace na National Bank Open v kanadském Torontu také Tereza Martincová (73.). Sedmadvacetiletá česká tenistka přehrála v souboji o místenku v hlavní soutěži domácí divokou kartu Marinu Stakusicovou (742.) po dvou hodinách a šesti minutách 6:4, 4:6 a 6:1.

18:43 - 07.08.2022

Bouzková se kvalifikovala v Torontu

Už sedmou výhru v řadě zaznamenala Marie Bouzková (46.), jíž se po triumfu na Livesport Prague Open daří také na tisícovce v Torontu. Čtyřiadvacetiletá Češka porazila ve finále kvalifikace Němku Tatjanu Mariaovou (101.) po hodině a půl hry 7:5 a 6:3. První set nabídl jediný úspěch na returnu, který získala Bouzková v jedenácté hře. Ve druhé sadě si vypracovala luxusní náskok 5:1, a navzdory dílčímu zaváhání dotáhla utkání do vítězného konce. Může se tak těšit na účast v hlavní soutěži National Bank Open, kde před třemi lety dokráčela senzačně až do semifinále.

18:31 - 07.08.2022

Azarenková nemůže odcestovat do Toronta

Běloruska Viktoria Azarenková (20.) na svém twitterovém účtu informovala, že nedostala vízum pro cestu do Kanady. Kvůli rozhodnutí úřadů tak přijde o tamní turnaj kategorie WTA 1000 v Torontu, kde měla v úvodním kole vyzvat Švýcarku Belindu Bencicovou (13.). „Je to zklamání. Jsem smutná, že zmeškám jeden ze svých oblíbených turnajů. Všem účastníkům přeji hodně štěstí. Uvidíme se v Cincinnati,“ napsala někdejší světová jednička Azarenková.