23:53 - 25.10.2021

Kopřiva v Peru skolil bývalého hráče TOP 100

Vít Kopřiva (200.) parádně vstoupil do challengerového turnaje v Limu. Čtyřiadvacetiletý Čech v prvním kole dvouhry porazil bývalého hráče elitní stovky Renzo Olivu (192.), kterého po téměř dvou a půl hodinách hry porazil 6:1, 4:6, 6:3. Kopřiva po výborném úvodním setu ve druhé sadě už vedl 4:1, od té doby ale ve zbytku sady neuhrál jediný gem. V závěrečném setu byl k vidění jediný brejk, pro který si za stavu 4:3 došel Kopřiva.

20:39 - 25.10.2021

Lehečka na favorizovaného Gasqueta nevyzrál

Jiří Lehečka (167.) v úvodním kole francouzského turnaje v Brestu nestačil na domácí hvězdu a třetího nasazeného Richarda Gasqueta (76.) a na místním challengeru končí. Český tenista s francouzským veteránem prohrál za 66 minut 2:6, 4:6.

19:37 - 25.10.2021

Macháč za 57 minut porazil Coppejanse

Český tenista Tomáš Macháč (140.) zvládl vstup do challengeru v německém Ismaningu a postoupil do osmifinále. Ve svém prvním utkání nasazená šestka porazila Belgičana Kimmera Coppejanse (212.) za pouhých 57 minut po setech 6:4, 6:2.

19:36 - 25.10.2021

Kolář nestačil na bývalou juniorskou jedničku

Zdeněk Kolář (138.) na challengeru v Brestu nevyzrál na favorizovaného Holgera Vituse Nodskova Runeho (121.), bývalou jedničku juniorského žebříčku ITF, a končí v úvodním kole. Osmnáctiletému Dánovi podlehl ve dvou setech 3:6, 3:6.

17:30 - 25.10.2021

Fruhvirtová se kvalifikovala na osmdesátce ve Španělsku

Linda Fruhvirtová (336.) zvládla v ponděli na turnaji ITF ve španělském Les Franqueses del Valles hned dva kvalifikační zápasy a pronikla do hlavní soutěže. Napřed ve druhém kole porazila domácí Jordinu Ramírezovou 6:1, 6:2 a prošla do finálového kola. V něm pak přehrála Rumunku Miriam Bulgaruovou (394.) 6:4, 6:1 a vybojovala postup do hlavního pavouka turnaje, jenž je dotován částkou 80 tisíc dolarů.

18:40 - 24.10.2021

Američanka Ann Liová vybojovala premiérový titul

Jednadvacetiletá Američanka Ann Liová vybojovala svůj premiérový titul na okruhu WTA. Na turnaji ve španělském Tenerife porazila ve finále Kolumbijku Marii Camilu Osoriovou Serranovou ve dvou setech 6:1, 6:4.

18:30 - 24.10.2021

Karacev vybojoval druhý titul na okruhu

Jedna z komet letošní sezony, Rus Aslan Karacev, jenž vstupoval do roku 2021 ze druhé stovky světa, slaví druhý titul na okruhu ATP. Po březnovém vítězství v Dubaji se raduje z prvenství na domácím podniku v Moskvě, kde v nedělním finále porazil Chorvata Marina Čiliče 6:2, 6:4. Díky tomuto úspěchu poprvé v kariéře nahlédne do TOP 20 na žebříčku ATP, když se posune na 18. příčku.

18:25 - 24.10.2021

Sinner získal už čtvrtý letošní titul

Skvělou letošní formu potvrdil na halovém turnaji v Antverpách Ital Jannik Sinner. Dvacetiletý tenista získal v Belgii už čtvrtý letošní titul (předchozí trofeje získal v Melbourne, Washingtonu a na začátku října v Sofii), když ve finále porazil Diega Schwartzmana 6:2, 6:2. Italský mladík, který si letos zahrál rovněž finále na Masters v Miami, svým triumfem přiživil naděje na postup na domácí Turnaj mistrů, když po antverpském titulu nyní ztrácí na postupovou pozici pouze 110 bodů.

17:22 - 24.10.2021

L. Fruhvirtová otočila duel s Britkou Silvaovou

Lindě Fruhvirtové (335.) se povedlo v úvodním kole kvalifikace velkého turnaje ITF W80+H ve španělském Les Franqueses del Valles otočit náročný souboj s Britkou Eden Silvaovou (456.). Česká hráčka svou soupeřku zdolala po téměř dvou a půl hodinách boje 4:6, 7:6(6), 10:7.

17:20 - 24.10.2021

Forejtek zvládl vstup do kvalifikace v Ismaningu

Jonáš Forejtek (316.) má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace challengeru v německém Ismaningu. V úvodním kole si vyšlápl na nasazenou jedničku Ramkumara Ramanathana (191.) z Indie, kterého porazil 6:7, 7:6(1) a zahraje si o postup do hlavní soutěže s Francouzem Evanem Furnessem (280.), kvalifikační šestce.

13:39 - 24.10.2021

Kontaveitová dobyla turnaj v Moskvě

Anett Kontaveitová (20.) slaví čtvrtý titul kariéry ze dvouhry. Estonská tenistka ve finále v Moskvě otočila duel proti domácí Jekatěrině Alexandrovové (37.), kterou po téměř dvou a půl hodinách hry porazila 4:6, 6:4, 7:5. Kontaveitová přitom už prohrávala 4:6, 0:4 a ve třetím setu byla za stavu 4:5 na returnu.

11:44 - 24.10.2021

Nejedlý v kvalifikaci Brestu utrpěl debakl

Pavel Nejedlý (573.) ztratil další šanci zabojovat o hlavní soutěž na Challengeru ve francouzském Brestu. Osmadvacetiletý Čech v úvodním kole kvalifikace za 49 minut podlehl Alexeji Vatutinovi (346.) dvakrát 0:6.

16:17 - 23.10.2021

Siniaková slaví v Moskvě deblový titul

Kateřina Siniaková dosáhla na turnaji WTA v Moskvě na titul ve čtyřhře. Spolu s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou zvítězily v sobotním finále nad ukrajinsko-rumunskou dvojicí Nadijou Kičenokovou a Ralucou-Ioanou Olaruovou po setech 6:2, 4:6, 10:8. Druhé nasazené po hladce vyhraném prvním setu nevstoupily do druhého dějství vůbec dobře a rychle prohrávaly 0:4. Siniaková s Ostapenkovou sice dokázaly dvěma brejky snížit na 4:5, ale následně znovu ztratily podání a o vítězkách musel rozhodnout supertiebreak. V něm česko-lotyšský pár po divokém průběhu, kdy ztratil vedení 7:4, dokázal odskočit do minibrejku na 9:7 a následně proměnit v pořadí druhý mečbol.

13:59 - 23.10.2021

Nosková titul v Izraeli nevybojovala

Linda Nosková a Fanny Ostlundová prohrály finálové utkání na turnaji ITF v izraelské Netanjaze a na deblový titul nedosáhly. V sobotním klání česko-švédská dvojice podlehla domácím nasazeným čtyřkám Lině Glushkové a Shavit Kimchiové 4:6, 2:6.

13:10 - 23.10.2021

Vondroušová na Kontaivetovou nestačila, končí v semifinále

Markéta Vondroušová (35.) si první finále na okruhu WTA v probíhající sezoně nezahraje. V sobotním semifinálovém utkání podlehla Estonce Anett Kontaveitové (20.) ve dvou setech 3:6, 4:6. Českou tenistku tentokrát příliš nedrželo podání. První servis měla úspěšnou pouze 59% a přes druhé podání se dostávala se soupeřkou do velkých problémů. Do utkání sice vstoupila brejkem, ale následně ztratila hned třikrát podání a tuto ztrátu už nedohnala. Ve druhé sadě Vondroušová přišla o servis dvakrát a ze stavu 2:1 rázem prohrávala 2:5. Jedno podání si sice vzala v koncovce zpět, ale v desáté hře už Kontaveitová duel doservírovala.