18:45 - 20.09.2020

Plíšková si zahraje s Halepovou o titul

České derby v semifinále italského turnaje v Římě vyznělo lépe pro Karolínu Plíškovou. Světová čtyřka v utkání s Markétou Vondroušovou zvítězila ve dvou setech 6:2, 6:4 a zahraje si v pondělí o titul proti Rumunce Simoně Halepové.

Djokovič si zahraje o titul

Světová jednička Novak Djokovič si v italském Římě zahraje o titul. V souboji s Norem Casperem Ruudem (34.) se Srbovi povedlo otočit nepříznivý vývoj prvního setu a nakonec dokázal po více než dvouhodinovém boji zvítězit 7:5, 6:3.

17:44 - 20.09.2020

Strýcová se Sie ovládly turnaj v Římě!

Turnaj v italském Římě se dočkal české šampionky! Barbora Strýcová spolu se Su-wej Sie vyhrály finálový duel nad Annou-Lenou Friedsamovou a Ralucou-Ioanou Olaruovou 6:2, 6:2 a vybojovaly čtvrtý letošní titul. Česko-tchajwanský pár navíc triumfoval hned na prvním společném turnaji po restartu sezony.

16:48 - 20.09.2020

Macháč si zahraje kvalifikaci v Paříži

Devatenáctiletý Tomáš Macháč se poprvé v kariéře představí v grandslamové kvalifikaci. Aktuálně 251. hráč světa se jako náhradník dostal do bojů o účast na letošním French Open.

14:49 - 20.09.2020

Halepová první finalistkou

Doposud neporaženou hráčkou od restartu sezony nadále zůstává Rumunka Simona Halepová. Světová dvojka a vítězka turnaje WTA v Praze si v semifinále v italském Římě poradila se Španělkou Garbine Muguruzaovou (17.), kterou porazila 6:1, 4:6, 6:4 a zahraje si v pondělí o titul.

13:34 - 20.09.2020

Lehečka vybojoval premiérový titul

Souboj o titul na turnaji ITF v Praze se stal kořistí stále ještě osmnáctiletého Jiřího Lehečky. Český tenista, který startoval na divokou kartu, ve finále porazil po obratu Argentince Sebastiana Baeze 3:6, 6:3, 6:4 a vybojoval svou premiérovou trofej.

12:50 - 20.09.2020

Veselý se v Hamburku kvalifikoval

Jiří Veselý (72.) zvládl v německém Hamburku i druhý kvalifikační zápas a úspěšně se kvalifikoval do hlavní soutěže turnaje ATP. V souboji s Lennym Hampelem (711.) vyhrál český tenista hladce ve dvou setech 6:4, 6:0.

12:02 - 20.09.2020

Plíšková se odhlásila ze Štrasburku

Karolína Plíšková (4.), jež se probojovala do nedělního semifinále na turnaji WTA v Římě, se odhlásila z generálky na French Open ve Štrasburku. Francouzský antukový turnaj startuje právě v neděli a Plíšková měla plnit roli nasazené jedničky s volným losem v úvodním kole.

11:59 - 20.09.2020

Bayerlová se neprosadila

Michaela Bayerlová (618.), jež se překvapivě představila v kvalifikaci turnaje WTA ve Štrasburku, se proti favorizované Belgičance Greetje Minnenové (110.) neprosadila. Česká tenistka prohrála za 69 minut po setech 2:6, 2:6.

21:46 - 19.09.2020

Karolína Plíšková vyřadila Elise Mertensovou

Karolína Plíšková (4.) kráčí v Římě za obhajobou loňského titulu. Po setech 6:3, 3:6 a 6:0 vyprovodila z kurtu Elise Mertensovou (20.).
O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk. Ten získala Karolína ve druhém gemu poté, co sama v úvodní hře dva odvrátila. Podání pak úspěšně držela až do konce sady, za stavu 5:3 proměnila druhý setbol.
Také do druhé sady vstoupila lépe Češka, jež rychle vedla 2:0. Jenže Belgičanka poté výrazně zpřesnila hru a soupeřce sebrala hned dvě podání v řadě. Při skóre 5:3 využila jediný setbol a poslala dramatický zápas do třetí sady, kterou už Plíšková suverénně ovládla bez ztráty gemu.
V semifinále se česká jednička utká se svou krajankou, Markétou Vondroušovou (19.).

20:01 - 19.09.2020

Markéta Vondroušová si zahraje o finále

Oproti pátku, kdy Markéta Vondroušová (19.) vyhrála se štěstím dvouapůlhodinový maratón, dnes na kurtu proti Elině Svitolinové (6.) jasně dominovala a vybojovala si po setech 6:3 a 6:0 postup do semifinále. To je pro Češku nejlepší výsledek od loňského French Open!
V boji o finále se střetne s vítězkou zápasu Karolína Plíšková (4.), Elise Mertensová (20.).

17:42 - 19.09.2020

Strýcová si v Římě zahraje finále

Barbora Strýcová se svou parťačkou Sie Su-wej postoupily v Římě do finále čtyřhry. V semifinálovém souboji vyzvaly americko-brazilskou dvojici Carterová, Stefaniová, kterou porazily ve dvou setech 7:5 a 6:4.
Ve finále se nasazené jedničky nastoupí proti Němce Friedsamové a Rumunce Olaruové.

16:47 - 19.09.2020

České finále ve Frýdku-Místku ovládly Marková s Detiuc

Sobotní odpoledne nabídlo ve Frýdku-Místku české finále čtyřhry, ve kterém proti sobě nastoupily páry Johana Marková, Anastasia Detiuc a Jesika Malečková, Miriam Kolodziejová. Zadařilo se mladší dvojici, Marková s Detiuc zvítězily po setech 6:1 a 6:4 a oslavily svůj pátý společný titul na okruhu ITF.

12:33 - 19.09.2020

Forejtkovi se obrat proti favoritovi nevydařil

Na pražských Spojích nebude k vidění české finále dvouhry. Druhý hráč startující na divokou kartu Jonáš Forejtek (408.) v semifinálovém duelu proti Sebastianu Baezovi (360.) prohrál 3:6, 6:3, 4:6. Forejtek poprvé na returnu uspěl ve třetí hře druhého setu, zásluhou čehož také srovnal na 1:1 na sety. V závěrečném dějství ovšem nezužitkoval hned čtyři šance, jeho protihráči stačilo využít jednu ze šesti nabídnutých příležitostí.