15:40 - 17.09.2021

Bouzková v Lucemburku podlehla Tausonové

Marie Bouzková (84.) do svého třetího letošního semifinále nepostoupila. Třiadvacetiletá Češka nestačila na halovém podniku WTA 250 v Lucemburku na o pět let mladší Claru Tausonovou (70.), s níž prohrála jasně 3:6 a 2:6. Talentovaná Dánka, jež platila už v šestnácti letech za juniorskou světovou jedničku, nenabídla Bouzkové ve čtvrtfinále ani jeden brejkbol, zatímco sama loupila v obou setech na přijmu shodně dvakrát. V semifinále může Tausonová narazit na turnajovou pětku Markétu Vondroušovou (35.). Ta v souboji nasazených hráček vyzve na závěr pátečního programu dvojku Elise Mertensovou (16.) z Belgie.

15:28 - 17.09.2021

Malečková ztratila jen čtyři gemy

Parádní představení ve čtvrtfinále turnaje ITF v Jablonci nad Nisou má za sebou Jesika Malečková (326.). Sedmadvacetiletá Češka vyprovodila z kurtu za pouhých 74 minut hry nasazenou dvojku Giuliu Gattovou-Monticoneovou (200.) po setech dvakrát 6:2. Malečková ztratila v utkání proti Italce pouze jednou servis, a to za stavu 6:2 a 3:0. Navzdory dílčímu zaváhání si bez potíží dokráčela pro cennou výhru a postup do semifinále. V něm se střetne s Japonkou Manou Kawamuraovou (686.).

15:17 - 17.09.2021

Kilnarová ve čtvrtfinále neuspěla

Monika Kilnarová (404.) skončila na antukové akci ITF v Jablonci nad Nisou ve čtvrtfinále. Česká držitelka divoké karty v něm nestačila na žebříčkově hůře postavenou japonskou kvalifikantku Manu Kawamuraovou (686.) po dvou hodinách a jedné minutě 6:1, 3:6 a 3:6. Utkání bylo za stavu 4:1 ve třetí sadě přerušeno kvůli dešti, Japonka si následnou dohrávku pohlídala.

14:46 - 17.09.2021

Gengel a Macháč jsou v deblovém finále

Marek Gengel a Tomáš Macháč zvládli i své třetí společné utkání na halovém challengeru ve francouzském Rennes, když v semifinále čtyřhry udolali domácí pár Tristan Lamasine, Gilles Simon 7:6(5) a 6:1. Čeští tenisté čelili hned v prvním gemu dvěma brejkbolům, kritickou chvíli ale přestáli. Ve zbytku zápasu už svým francouzským protivníkům nenabídli ani jednu brejkbolovou šanci, naopak sami navázali na vydařený tiebreak trojicí brejků ve druhé sadě. Na Gengela a Macháče čeká ve finále nizozemská dvojice Bart Stevens, Tim Van Rijthoven.

14:39 - 17.09.2021

Kolář prosvištěl do semifinále

Pouhých 78 minut se dnes zdržel na kurtu Zdeněk Kolář (185.), který ve čtvrtfinále velkého antukového challengeru ve Štětíně porazil Nizozemce Jespera De Jonga (266.) 6:2 a 6:3. Tenista z Bystřice nad Pernštejnem nabídl svému soupeři pouze dva brejkboly, přičemž oba odvrátil. Sám si na returnu vypracoval hned sedm příležitostí a čtyři z nich využil (po dvou v každém setu). Kolář si ve svém čtvrtém letošním semifinále zahraje buď se Španělem Nicolou Kuhnem (288.), nebo Argentincem Marcem Trungellitim (179.).

11:14 - 17.09.2021

Krumich je bez ztráty setu v semifinále

Martin Krumich (801.) postoupil na turnaji ITF v bulharském Sozopolu (15 000 USD) do svého třetího semifinále v sezoně. Osmnáctiletý Čech, jež je na akci třetím nejvýše nasazeným účastníkem, neztratil set ani ve svém třetím vystoupení, když ve čtvrtfinále porazil 6:2 a 6:4 italského kvalifikanta Tomasse Compagnucciho (1209.). O první letošní finále si Krumich v sobotu zahraje na tvrdém povrchu s nejvýše nasazeným Kaiem Wehneltem (648.) z Německa.

19:30 - 16.09.2021

Jebavý s Kolářem postoupili do semifinále

Roman Jebavý se Zdeňkem Kolářem na challengeru ve Štětíně postoupili do semifinále čtyřhry. Čtvrtý nejvýše nasazený debl ve čtvrtfinále přehrál dvojici Reese, Verbeek 6:4, 6:3.

18:58 - 16.09.2021

Bouzková s Hradeckou vypadly ve čtvrtfinále

Marie Bouzková s Lucií Hradeckou v Lucemburku vypadly ve čtvrtfinále čtyřhry. Nejvýše nasazená dvojice v zápase o semifinále padla s deblem Ďjačenková, Sizikovová 5:7, 6:7(5). Češky v prvním setu stáhly manko brejku, za stavu 5:4 dokonce podávaly na vítězství v setu, ve zbytku sady se jim však nepodařilo uhrát jediný gem. Ve druhém dějství se hned třikrát dostaly o brejk napřed, ve všech třech případech ale úspěch na returnu nedokázaly potvrdit. Ve zkrácené hře doplatily na stav 1:5, nepomohly ani tři odvrácené mečboly.

17:58 - 16.09.2021

Martincová v osmifinále ztratila vedení

Tereza Martincová (61.) na turnaji ve slovinské Portoroži končí v osmifinále dvouhry. Česká tenistka v utkání o čtvrtfinále nestačila na Soranu Cirsteaovou (40.) 5:7, 2:6. Martincová hned ve druhé hře zápasu získala brejk. Za stavu 5:2 na returnu nevyužila setbol, ve zbytku sady navíc neuhrála jediný gem. Češka ve druhém setu stahovala ztrátu dvou brejků. Ještě snížila na 2:4, poté ale potřetí v dějství přišla o podání. Na returnu posléze zahodila sedm brejkbolů.

17:47 - 16.09.2021

Gengel s Macháčem vyřadili nasazené jedničky

Znovu to byl boj, a znovu úspěšný. Čeští tenisté Marek Gengel s Tomášem Macháčem ve čtvrtfinále challengeru ve francouzském Rennes vyřadili nejvýše nasazený debl turnaje Pel, Kúreší po sadách 7:6(2), 7:6(3). Během zápasu se neuskutečnil jediný brejk, oba debly shodně odvrátily pět brejkbolů.

16:39 - 16.09.2021

Kolář řádil v polském Štětíně

Zdeněk Kolář (185.) na challengerovém turnaji v polském Štětíně rychle zvládl osmifinále dvouhry. Čtyřiadvacetiletý Čech po výhře nad krajanem Jiřím Veselým (89.) v úvodním kole ve čtvrtečním zápase smetl Jay Clarka (202.) dvakrát 6:1. Kolář během zápasu odvrátil tři brejkboly, zužitkoval pět z šesti šancí při podání soupeře. O první semifinále od vítězného turnaje v Iasi se utká s Jesperem De Jongem (266.).

15:36 - 16.09.2021

Bouzková v osmifinále Lucemburku smetla Minnenovou

Marie Bouzková (84.) porazila 6:3 a 6:1 Greetje Minnenovou (78.) z Belgie a postoupila na halovém turnaji WTA 250 v Lucemburku do čtvrtfinále. Česká tenistka odvrátila v utkání všech šest brejkbolů, zatímco sama protivnici připravila o servis hned ve čtyřech případech. O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk ze čtvrtého gemu. Druhé dějství už poté pražská rodačka zcela ovládla, když skvěle mixovala údery a střádala jen minimum chyb. O semifinále si Bouzková zahraje poprvé v kariéře proti Claře Tausonové (70.) z Dánska.

13:49 - 16.09.2021

Macháč nestačil na Morainga

Tomáš Macháč (143.) vypadl na halovém challengeru ve francouzském Rennes v osmifinále. V tom dvacetiletý Čech nestačil na rozjetého Matse Morainga (193.), jenž minulý týden ovládl antukový challenger v rakouském Tullnu. Levoruký Němec nenabídl Macháčovi za celé utkání ani jeden brejkbol a zvítězil 7:6(9) a 6:1. Macháč odvrátil za stavu 5:5 v prvním setu na podání stav 0:40 a vynutil si zkrácenou hru, v níž měl po třech přečkaných setbolech soupeře sám dvě možnosti dějství ukončit. Drama ale nakonec urval poměrem 11:9 Moraing. Druhý set už byl zcela v režii německého tenisty. Tomu šlapal servis, zatímco nasazený Čech začal kupit nevynucené chyby.

21:01 - 15.09.2021

Vondroušová neztratila set ani v osmifinále

Suverénním způsobem zatím prochází halovým turnajem v Lucemburku Markéta Vondroušová (35.). Česká tenistka v osmifinále dvouhry přehrála hráčku z kvalifikace Janu Fettovou (227.) 6:2, 6:4. Vondroušová v zápase o semifinále vyzve lepší z dvojice Aljaksandra Sasnovičová (111.) –⁠ Elise Mertensová (16.).

17:44 - 15.09.2021

Bouzková je v Lucemburku v osmifinále

Marie Bouzková (84.) po měsíci slaví vítězství na okruhu WTA dvouhry. Česká tenistka v úvodním kole halového turnaje v Lucemburku zvládla duel s Číňankou Šuaj Čang (49.), kterou přehrála 6:2, 6:7(3), 6:3. Bouzková se o první čtvrtfinále po čtvrt roce utká s Belgičankou Greetje Minnenovou (78.).