Denní menu: Bejlek je poprvé v osmifinále! Vondroušová padla s Andrejevovou

Nedělní program přinesl hlavní vrcholy v podobě zápasů českých tenistek na Mutua Madrid Open. Sára Bejlek v souboji o postup do svého premiérového osmifinále porazila Američanku Ashlyn Kruegerovou hladce 6:3, 6:1! Markéta Vondroušová se nedokázala popasovat s herním stylem ruského supertalentu Mirry Andrejevové. Se stále teprve šestnáctiletou členkou Top 50 prohrála ve dvou setech. Na okruhu ITF Michael Vrbenský vybojoval ve Splitu turnajový triumf.

Vondroušová nedokázala uspět proti Andrejevové
Markéta Vondroušová (7.) schytala pro třetí kolo Mutua Madrid Open velmi těžkou soupeřku. Na druhé straně dvorce stála stále teprve šestnáctiletá Mirra Andrejevová (43.), která je považována za jeden z největších talentů současného ženského tenisu.

Česká tenistka sice bojovala s nepřízni losu svědomitě a v prvním setu se jí povedlo stáhnout ztrátu dvou brejků, ale nakonec přestala hru Andrejevové stíhat. Od stavu 5:4 v prvním setu uhrála ve zbytku utkání už jen jeden gem a prohrála za 76 minut 5:7, 1:6.

Více se utkání věnujeme zde.

Bejlek vybojovala postup do premiérového osmifinále
Sára Bejlek (136.) předvedla ve třetím kole Mutua Madrid Open parádní výkon a vybojovala postup do svého premiérového osmifinále na tak prestižním turnaji. Na španělské antukové tisícovce přejela Američanku Ashlyn Kruegerovou (70.) za 72 minut po setech 6:3, 6:1, když se hned pětkrát prosadila na returnu!

Vrbenský vyhrál první titul od loňského září
Michael Vrbenský (313.) dokázal na patnáctce v chorvatském Splitu vybojovat první titul od loňského září, kdy triumfoval ve slovinském Mariboru. V nedělním finále český tenista porazil za dvě hodiny a 45 minut domácího Luku Mikruta (535.) po setech 7:5, 7:6(3).

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 8 770 480 USD, antuka)