Advantage Cars Prague Open: Šebestová vyřadila jedničku. Postoupily Šalková i Malečková

Kombinovaný turnaj Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia měl po deštivém úterý pořádně nabitý středeční program. Ivana Šebestová šokovala první nasazenou Suzan Lamensovou, do dalšího kola postoupily také Jesika Malečková a Dominika Šalková. Mezi muži neuspěl žádný z domácích singlistů, v deblu například prošel dále Roman Jebavý.

Šebestová zaskočila favorizovanou Lamensovou
Jednoho z nejcennějších vítězství kariéry dosáhla v prvním kole Advantage Cars Prague Open Ivana Šebestová. Třiadvacetiletá česká tenistka si vyšlápla na 131. hráčku světa Suzan Lamensovou z Nizozemska, kterou za hodinu a 21 minut porazila 6:1, 6:4.

V utkání, v němž se jí povedlo hned šestkrát prorazit Lamensové servis, se dostala do obtíží jen ve druhém dějství. Šebestová vedla už 5:1, ale pak ztratila dvakrát podání a Nizozemka se dotáhla ve skóre na 4:5. V desátém gemu ovšem Šebestová opět prorazila soupeřce podání a na returnu zápas zakončila.

„Z mé strany to bylo super. Nebyl to vůbec lehký zápas,“ hodnotila Šebestová. „Věděla jsem, že je papírově lepší, ale mohla jsem to využít ve svůj prospěch, protože jsem neměla co ztratit. Sedlo mi to, sedla mi i její hra a sama jsem hrála dobře,“ usmívala se.

Šalková deklasovala Anšbovou
Úspěšný vstup do domácího turnaje v Praze zaznamenala devatenáctiletá Dominika Šalková. Té se povedlo za pouhých 72 minut vyprovodit z dvorce po setech 6:0, 6:3 Aminu Anšbovou, což je zejména výborná deblistka.

Malečková v derby nezaváhala s Kovačkovou
Jesika Malečková (502.) v prvním kole šedesátky Advantage Cars Prague Open potvrdila roli papírové favoritky. Devětadvacetiletá tenistka si poradila s krajankou Alenou Kovačkovou po sadách 7:5, 6:2.

Malečková v úvodním setu dvakrát nepotvrdila brejk, za stavu 4:5 navíc na returnu čelila hrozbě ztráty sady. Poslední tři hry však získala ve svůj prospěch. Ve druhém dějství získala dva brejky, díky čemuž se radovala z postupu do druhého kola. V něm se utká se sedmičkou turnaje Priscillou Honovou (199.).

Forejtek otočku s Bonzim nedotáhl
Jonáš Forejtek (363.) na štvanickém challengeru dohrál v prvním kole dvouhry. Třiadvacetiletý tenista startující v hlavní soutěži na divokou kartu nestačil na pátého nasazeného Benjamina Bonziho (175.) po setech 3:6, 7:5, 3:6.

Forejtek po ztrátě úvodní sady ve druhém dějství sice přišel o výhodu brejku, za stavu 5:5 však podruhé uspěl na returnu, díky čemuž srovnal na 1:1 na sety. V závěrečné sadě si ovšem nepohlídal podání v šesté hře, na turnaji tak dohrál.

Palicová po více než třech a půl hodinách padla
Hned v první várce zápasů se na kurt vypravila Barbora Palicová, která svedla s Australankou Priscillou Honovou dlouhou, tři hodiny a 38 minut trvající bitvu. Česká tenistka sice vstoupila do třetího setu vedením 2:0, ale Honová dokázala skóre dorovnat a dovedla souboj do rozhodujícího tiebreaku, na jehož konci se radovala z vítězství 6:2, 6:7(9), 7:6(3).

Na turnaji skončila rovněž Denisa Hindová, která prohrála dvakrát 1:6 s Turkyní Ipek Ozovou. Dobře měla rozehraný zápas Victoria Bervid, která vyhrála první set proti Dalile Spiteriové. Pak se ale její hra začala rozpadat a za stavu 6:4, 0:6 a 0:1 kvůli zranění vzdala. Ani set nehrála Linda Klimovičová proti Maji Chwalinské a Amélie Šmejkalová proti Leyre Romerové Gormazové.

Krumich na úspěšnou kvalifikaci nenavázal
Martin Krumich, jenž úspěšně prošel na štvanickém challengeru kvalifikací, nedokázal na své výkony v hlavní soutěži navázat. Přestože svedl dramatickou bitvu s Portugalcem Henriquem Rochou, tak ani srdnatý výkon mu na pokoření favorita nakonec nestačil. Český tenista nakonec padl po takřka třech hodinách 3:6, 6:4, 5:7.

Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia (muži, CZE, 74 825 EUR, antuka)

BARNAT, HRAZDIL – Drzewiecki, Walkow (oba POL) 6:3, 6:3
Goransson (SWE), Verbeek (NED) – Bittoun (FRA), Stevenson (CAN) 6:4, 6:7(6), 9:11
Jecan (ROU), Kalovelonis (GRE) – NOUZA, RIKL přeloženo na 9.5.
Schnaitter, Wallner (oba GER) – Martos Gornes (ESP), Pe. Tsitsipas (GRE) 4:6, 7:6(3), 12:10

Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
BARBORA PALICOVÁ (317.) – Priscilla Honová (AUS, 199.) 2:6, 7:6(9), 6:7(3)
Noma Nohaová Akugueová (GER, 175.) – Jana Kolodynská (244.) 4:6, 6:4, 6:2
Marina Melnikovová (433.) – Kateryna Bajndlová (UKR, 171.) 3:6, 6:7(7)
Himeno Sakacumeová (JPN, 259.) – Ella Seidelová (GER, 146.) 3:6, 4:6
VICTORIA BERVID (932.) – Dalila Spiteriová (ITA, 336.) 6:4, 0:6, 0:1 skreč
Jaimee Fourlisová (AUS, 305.) – Despina Papamichailová (GRE, 231.) 6:4, 7:6(6)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (174.) – Amina Anšbová (510.) 6:0, 6:3
Suzan Lamensová (NED, 131.) – IVANA ŠEBESTOVÁ (606.) 1:6, 4:6