Davis Cup: Češi porazili Španěly 3:0! O body se podělili všichni hráči

Druhým hracím dnem pokračovala skupinová fáze Davisova poháru. Poprvé byl v akci český tým, jenž v „céčku“ vyzrál už po singlech na oslabené Španěly. Souboj s domácím výběrem ve Valencii úspěšně rozehrál Tomáš Macháč, který porazil dvakrát 6:4 Bernabého Zapatu Mirallese. Jiří Lehečka následně v duelu týmových jedniček udolal Alejandra Davidoviche Fokinu 7:6(5) a 7:5. Český úspěch dokonali v závěrečné čtyřhře Jakub Menšík s Adamem Pavláskem. Kanaďané senzačně pokořili favorizované Italy! Z výhry se radují také Britové a Američani.

Pavlásek s Menšíkem potvrdili českou dominanci
Adam Pavlásek s Jakubem Menšíkem upravili konečné skóre daviscupového zápasu proti Španělům na 3:0. Čeští tenisté, kteří spolu nastoupili poprvé, vydřeli triumf 5:7, 7:6(6) a 6:4 nad Marcelem Granollersem a Alejandrem Davidovichem Fokinou.

Pavlásek s Menšíkem prohrávali v tiebreaku druhé sady už 4:6, po odvrácení dvou mečbolů si ale vynutili třetí dějství. V něm rozhodli o své výhře brejkem z páté hry.

„Šli jsme do toho s tím, že můžeme jenom překvapit. A to jsme dnes asi udělali všichni, protože výsledek 3:0 nikdo nečekal. Z naší strany to byl skvělý výkon. Klobouk dolů před Kubou, hrát s ním byla čest,“ nechal se slyšet Pavlásek.

Češi porazili Španělsko! Druhý bod zařídil Lehečka
Čeští tenisté rozjeli Davis Cup na výbornou! Svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila v prvním zápase skupiny C porazili Španělsko. Po Tomášovi Macháčovi uspěl také Jiří Lehečka (30.), jenž si poradil s Alejandrem Davidovichem Fokinou (25.) po sadách 7:6(5), 7:5!

Lehečka v pátém gemu úvodní sady přišel o podání, vzápětí se mu vydařil rebrejk. Ve zkrácené hře měl od začátku navrch, set nakonec získal po 62 minutách. Ve druhém dějství se rozhodovalo až v koncovce, český mladík v 11. gemu vybojoval brejk čistou hrou, po dalším gemu slavil cennou výhru!

„Taktika, kterou jsme si s týmem stanovili, vyšla na výbornou,“ radoval se Lehečka. „Porazit Španělsko u nich doma ve Valencii je supr úspěch. Myslím, že si to ještě moc neuvědomujeme. Ale není čas slavit, zítra je další zápas.“

Na úvodní bod dosáhl Macháč
O první český bod v zápase proti Španělsku se postaral Tomáš Macháč (119.), který si poradil s Bernabém Zapatou Mirallesem (75.). Tenista z Berouna porazil staršího protivníka po hodině a 32 minutách dvakrát 6:4.

Dvaadvacetiletý Macháč si k vítězství pomohl výborným servisem, když trefil šest es a odvrátil jediný brejkbol soupeře. V obou setech se prosadil vždy jednou na returnu, a to hned v úvodu první sady a v sedmém gemu druhé sady. Svou singlovou bilanci v Davis Cupu tak vylepšil na pět výher oproti jediné porážce.

„Přejezd z minulého turnaje byl náročný, ale jakmile jsem vstoupil na kurt, dostal jsem formu. Od začátku se mi hrálo opravdu dobře. Soustředil jsem se na hlavu, abych nebyl nervózní, nepanikařil a šetřil síly. To se mi dařilo až do konce,“ uvedl spokojený Macháč.