Obrat a kanár! Brenda Fruhvirtová v Římě vyřadila Američanku

- Radek Štohl

Brenda Fruhvirtová (102.) si na rozdíl od své starší sestry Lindy zahraje na antukové tisícovce v Římě ve druhém kole dvouhry. Čerstvě sedmnáctiletá česká tenistka po úspěšné kvalifikaci v první rundě hlavní soutěže otočila zápas proti Taylor Townsendové (59.), kterou přehrála po sadách 3:6, 6:2, 6:0.

Fruhvirtová musela při premiéře na tomto věhlasném turnaji do kvalifikace. Talentovaná tenistka však proti Niemeierové (105.) a Dodinové (73.) dohromady ztratila devět gemů. V hlavní soutěži už na ni číhala zkušená Townsendová (59.).

Češka v úvodu měla velké problémy na servisu, při prvních dvou gemech na podání odvracela hned osm brejkbolů. Za stavu 2:3 už desátou šanci soupeřky v zápase neodvrátila, vinou čehož nakonec přišla o úvodní set.

Ztráta prvního dějství ji nerozhodila, hned na začátku toho druhého vedla 2:0. Vzápětí sice přišla o podání, díky rebrejku však měla v zádech slibný náskok. Na konci setu potřetí vybojovala brejk, srovnala na 1:1 na sety.

Brenda Fruhvirtová ve třetí sadě řádila, neztratila jediný gem, zkušenější protihráčce dovolila jen deset fiftýnů.

O postup do třetího kola se utká se Soranou Cirsteaovou (32.).