Denní menu: Bejlek slaví životní skalp, postupuje i Vondroušová! V Madridu končí Nosková a Krejčíková

Markéta Vondroušová splnila v Madridu roli výrazné favoritky proti Američance Shelby Rogersové. Linda Nosková naopak nestačila ve druhém kole na Mirru Andrejevovou. V souboji talentovaných teenagerek padla ve třech setech. Ruská protivnice čekala rovněž na kvalifikantku Sáru Bejlek, nasazenou Annu Kalinskou porazila ve dvou setech. Barbora Krejčíková neudržela vedení proti Jaqueline Cristianové z Rumunska. Zdeněk Kolář odstoupil kvůli zranění z challengeru v Ostravě, kde měl dnes útočit na semifinále.

Bejlek slaví životní skalp
Sára Bejlek (136.) vybojovala na Mutua Madrid Open svůj životní skalp! V utkání druhého kola porazila světovou pětadvacítku Annu Kalinskou za 81 minut hry po setech 6:1, 6:4. Česká tenistka si připsala druhé vítězství nad hráčkou z Top 50 v řadě. V dalším kole se může těšit na souboj s Američankou Ashlyn Kruegerovou (70.), která si vyšlápla na světovou šestnáctku Jekatěrinu Alexandrovovou.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Vondroušová si poradila s Rogersovou
Světová sedmička Markéta Vondroušová úspěšně vstoupila do turnaje WTA 1000 ve španělském Madridu! Američanku Shelby Rogersovou (352.) porazila v poměrně svižném tempu za hodinu a 18 minut po setech 6:1, 6:3.

Rogersová, která se letos vrátila po půlroční pauze, v souboji s Vondroušovou hodně chybovala, což česká tenistka dokázala potrestat. Hned pětkrát prorazila Američance servis a v podstatě od úvodu zápasu se držela konstantně ve vedení. V souboji o postup do osmifinále se česká hvězda utká s Mirrou Andrejevovou.

Nosková podlehla o tři roky mladší Andrejevové
Antuková tisícovka ve španělském Madridu skončila pro Lindu Noskovou (31.) hned po jejím úvodním vystoupení. Devatenáctiletá Češka, jež měla v úvodním kole coby nasazená devětadvacítka volno, prohrála v tom druhém s o tři roky mladší Mirrou Andrejevovou (43.) z Ruska, a sice za hodinu a 52 minut po setech 6:4, 3:6 a 3:6.

Po zvládnuté koncovce prvního dějství vstoupila Nosková do toho druhého brejkem čistou hrou a zdálo se, že je na koni. Pak ale začala ve velkém chybovat a výsledkem bylo pět prohraných gemů v řadě. V rozhodující sadě zvládla vsetínská rodačka vyrovnat po nepovedeném začátku z 1:3 na 3:3, následující tři gemy už ale opět patřily Andrejevové. Ta tak Noskové oplatila lednovou porážku z Brisbane a může ve třetím kole narazit na úřadující wimbledonskou šampionku Markétu Vondroušovou.

Krejčíková neudržela vedení
Barbora Krejčíková (27.) měla na madridské tisícovce ve druhém kole jasně navrch pouze v prvním setu, kdy vzala rumunské soupeřce Jaqueline Cristianové (73.) třikrát servis. To bylo však bohužel ze strany bývalé světové dvojky a šampionky Roland Garros vše, zápas nakonec prohrála 6:2, 0:6, 2:6.

Štruplová vybojovala postup do semifinále
Julie Štruplová (296.) zvládla v pátek odpoledne i svůj druhý dnešní zápas na turnaji v Hammametu. Po úspěchu v osmifinále, v němž porazila Egypťanku Samirovou (516.), si poradila ve čtvrtfinále s Francouzkou Alicí Rameovou (509.). Tu porazila 6:2, 2:6, 6:3 a postoupila do semifinále.

Valentová získala v Gruzii deblový titul
Tereza Valentová si po čtvrteční porážce v singlu, která pro ni byla vůbec prvním letošním nezdarem, spravila náladu alespoň v deblu. V gruzínské Lopotě (40 000 USD) ovládla suverénním způsobem po boku Slovenky Viktórie Hrunčákové páteční finále proti Nagi Hanataniové a Urszule Radwaňské. Japonsko-polskou dvojici porazily prvně jmenované za 64 minut hladce 6:2 a 6:1.

Bayerlová vyhrála titul v Telde
Michaela Bayerlová a Nizozemka Stephanie Judith Visscherová vyhrály patnáctku ve španělském Telde. Na turnaji ITF porazily ve finále Tilwith Di Girolamiovou a Sarah van Ernstovou 6:4, 6:2.

Vrbenský prosvištěl do semifinále
Michael Vrbenský (313.) na turnaji v chorvatském Splitu vybojoval postup do semifinále. V pátečním utkání deklasoval Ukrajince Vjačeslava Bjelinského (559.) 6:0, 6:3.

Hrazdil se do semifinále v Německu nepodívá
Jan Hrazdil (1108.) se loučí s turnajem ITF v Meerbuschi ve čtvrtfinále. Nad jeho síly byl domácí Adrian Oetzbach (530.), s nímž český tenista prohrál 6:3, 2:6, 3:6.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 8 770 480 USD, antuka)
Mirra Andrejevová (43.) – LINDA NOSKOVÁ (31.) 4:6, 6:3, 6:3
SÁRA BEJLEK (136.) – Anna Kalinská (25.) 6:1, 6:4
Jaqueline Cristianová (ROU, 73.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (27.) 2:6, 6:0, 6:2
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (7.) – Shelby Rogersová (USA, 352.) 6:1, 6:3

Neelová (EST), NOSKOVÁ – L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) 1:6, 5:7

Ostra Group Open by Purposia, Ostrava (muži, CZE, 74 825 EUR, antuka)