Lehečku zranění do Říma nepustí. Z italského Masters se odhlásil

- Jan Vojkůvka

Česká mužská jednička Jiří Lehečka se kvůli zranění zad odhlásil z turnaje Masters v Římě, kde se začíná hrát příští týden. Blížší podrobnosti nebyly zveřejněny, tudíž není zřejmé, nakolik toto zranění ohrozí start českého tenisty na Roland Garros.

Záda ovlivňují letošní jarní část sezony Jiřího Lehečky opravdu významně. Laboruje s nimi už od března, kdy po postupu do čtvrtfinále v Indian Wells předvedl ve svém prvním zápase v Miami špatný výkon ovlivněný právě bolestmi v zádech.

Kvůli zranění se následně odhlásil z Masters v Monte Carlu a také z pětistovky ve španělské Barceloně. Na dvorce se vrátil v Madridu a vše vypadalo zalité sluncem. Na Mutua Madrid Open neztratil ani set a poprvé v kariéře postoupil do semifinále na turnaji kategorie Masters.

Jenže v semifinále s Felixem Augerem-Aliassimem už nebyl ve své kůži. Přestože s Kanaďanem držel krok, jeho pohyb byl limitovaný a servis nebyl tak kvalitní, jak je u Lehečky zvykem. Když poté po přestávce na ošetření klesl v průběhu sedmé hry v prvním setu na kolena, bylo zřejmé, že je zle.

Jsem zničený, že jsem takto skončil ve svém prvním semifinále na turnaji Masters 1000,“ psal Lehečka zklamaně na sociální síti X. Spěšně odcestoval z Madridu domů, aby se mohl podrobit vyšetření, nakolik vážné zranění zad je.

Bez ohledu na vyšetření však v neděli učinil krok, který se dal očekávat. Odhlásil se z Masters v Římě a pokusí se stihnout své obtíže vyřešit do začátku grandslamového Roland Garros. To začíná v Paříži v neděli 26. května. Lehečka má v programu ještě generálku v Ženevě o týden dřív, je však nepravděpodobné, že bude chtít svůj návrat uspěchat a kvůli přípravě na RG se nejspíš odhlásí i ze švýcarského turnaje.

To je samozřejmě ta lepší možnost. Horší scénář by mohl obsahovat delší absenci a vynechání Roland Garros, což by s ohledem na Lehečkovu formu byla obrovská škoda.