Denní menu: L. Fruhvirtová v charlestonské kvalifikaci postupuje

Antuková část sezony na nejvyšších okruzích odstartovala už během sobotního programu kvalifikacemi. V americkém Charlestonu se představila Linda Fruhvirtová v souboji s americkou deblistkou Nicole Melicharovou-Martinezovou, kterou porazila ve třech setech. V portugalském Estorilu měl hrát Vít Kopřiva kvalifikační zápas proti domácímu Duartemu Valeovi, k utkání ale nakonec nenastoupil. Na challengeru v Neapoli Petr Nouza s Patrikem Riklem skončili před branami finále. Dominika Šalková na turnaji ITF v Murské Sobotě prohrála v semifinále se Slovenkou Hrunčákovou.

L. Fruhvirtová okořenila postup kanárem
Linda Fruhvirtová (139.) svedla v úvodním kole kvalifikace v americkém Charlestonu velmi náročný zápas s domácí deblistkou Nicole Melicharovou-Martinezovou (-). Jak ale byly první dvě sady dramatické a vyrovnané, tak závěr už byl jednoznačný. Fruhvirtová totiž v rozhodujícím dějství uštědřila Američance kanára a zvítězila 7:5, 4:6, 6:0.

Šalková si další finále nezahraje
Dominika Šalková (204.), která minulý týden vyhrála turnaj ITF ve slovinském Mariboru, si další finále nezahraje. Na akci ITF v Murské Sobotě v sobotním semifinále podlehla druhé nasazené Viktórii Hrunčákové (175.) za pouhých 52 minut po setech 0:6, 3:6. Česká tenistka si v utkání podržela pouze dvakrát podání a hned šestkrát o něj přišla.

Nouza s Riklem končí v semifinále
Petr Nouza s Patrikem Riklem si finále challengeru v italské Neapoli nakonec nezahrají. V semifinále proti Guidovi Andreozzimu a Miguelovi Angelovi Reyesovi-Varelovi nevyužili v supertiebreaku dva mečboly a padli po takřka dvouhodinovém souboji po setech 7:5, 3:6, 14:16.

Nicod si v Trnavě zahraje o titul
Jakub Nicod (397.) pokračuje v úspěšném tažení na turnaji ITF ve slovenské Trnavě. Na tamní pětadvacítce si v sobotu poradil s nasazenou jedničkou Henrim Squirem (240.) z Německa a po vítězství 6:2, 4:6, 6:1 postoupil do svého čtvrtého letošního finále. Předchozí finálové účasti přetavil v zisk hned tří trofejí.

Kovačková do premiérového finále neprošla
Patnáctiletá Alena Kovačková ve svém prvním profesionálním semifinále nedokázala uspět a o titul si v Šarm aš-Šajchu nezahraje. Mladá česká tenistka se utkala se Slovenkou Renátou Jamrichovou, proti které sice vedla 1:0 na sety, ale nakonec po dvou hodinách a 18 minutách prohrála 7:5, 2:6, 2:6.

Gengel si o titul nezahraje
Marek Gengel (583.) si tento týden o turnajovou trofej v Šarm aš-Šajchu nezahraje. Český tenista nestačil v sobotním semifinále na Ukrajince Vadyma Ursu (425.), se kterým prohrál za dvě a půl hodiny po setech 7:5, 1:6, 4:6.

Barnat vyhrál první titul v sezoně
Jiří Barnat a Polák Jasza Szajrych zvítězili na turnaji ITF v turecké Antalyi. V sobotním finále třetí nasazení porazili Rumuny Ioana Alexandru Chiritu a Mirceu-Alexandru Jecana 4:6, 6:3, 10:4. Dvaadvacetiletý Barnat, jenž v minulé sezoně získal hned šest deblových trofejí na okruhu ITF, slaví první titul roku 2024.

Malečková na titul nedosáhla
Jesika Malečková a Nigina Abdurajmovová na turnaji ITF v Murské Sobotě turnajovou trofej nevybojovaly. Ve finálovém duelu s nasazenými jedničkami Franciscou Jorgeovou a Annou Rogersovou prohrály za hodinu a 34 minut po setech 4:6, 7:5, 8:10.

Havlíčková ve finále deblu neuspěla
Lucie Havlíčková a Srbka Lola Radivojevičová během sobotního programu absolvovaly celkem dva zápasy. Poté, co vyhrály v semifinále nad Nizozemkami Anouk Koevermansovou a Evou Vedderovou, nastoupily odpoledne také k finálovému utkání. V něm ale nestačily na nasazené jedničky Sapfo Sakellaridiovou a Auroru Zantedeschiovou, se kterými prohrály 4:6, 2:6.

Poljak s Vocelem padli s turnajovými jedničkami
David Poljak a Matěj Vocel ve finále turnaje ITF v Trnavě nenašli recept na nasazené jedničky Nella Oberleitnera a Jakuba Paula. Od stavu 5:5 v prvním setu Češi prohráli osm her v řadě a za 69 minut padli v poměru 5:7, 0:6.

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 922 573 USD, antuka)
Nicole Melicharová-Martinezová (USA, -) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (139.) 5:7, 6:4, 0:6

Millennium Estoril Open (muži, POR, 579 320 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (116.) – Duarte Vale (POR, 581.) zrušeno, Kopřiva odstoupil

Napoli Tennis Cup, Neapol (muži, ITA, 148 625 EUR, antuka)
NOUZA, RIKL – Andreozzi (ARG), Reyes-Varela (MEX) 7:5, 3:6, 14:16

Circuito Feminino Future de Tenis, Sao Paulo (ženy, BRA, 40 000 USD, antuka)
BAYERLOVÁ, Fossaová (ITA) – Fullanaová, Da Cruzová (obě BRA) 6:3, 6:2

BTC Murska Sobota Open 2024 (ženy, SLO, 40 000 USD, tvrdý povrch – hala)
DOMINIKA ŠALKOVÁ (204.) – Viktória Hrunčáková (SVK, 175.) 3:6, 0:6

Jorgeová (POR), Rogersová (USA) – Abdurajmovová (UZB), MALEČKOVÁ 6:4, 5:7, 10:8

1st Empire Men´s Indoor 2024, Trnava (muži, SVK, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Henri Squire (GER, 240.) – JAKUB NICOD (397.) 2:6, 6:4, 1:6

Oberleitner (AUT), Paul (SUI) – POLJAK, VOCEL 7:5, 6:0

Fortevillage ITF Trophy, Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Koevermansová, Vedderová (obě NED) – HAVLÍČKOVÁ, Radivojevičová (SRB) 3:6, 3:6

Sakellaridiová (GRE), Zantedeschiová (ITA) – HAVLÍČKOVÁ, Radivojevičová (SRB) 6:4, 6:2

Egypt 9 Sharm ElSheikh Men´s Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK GENGEL (583.) – Vadym Ursu (UKR, 425.) 7:5, 1:6, 4:6

Egypt 9 Sharm ElSheikh Women´s Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Renáta Jamrichová (SVK, 743.) – ALENA KOVAČKOVÁ (-) 5:7, 6:2, 6:2

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Chirita, Jecan (oba ROU) – BARNAT, Szajrych (POL) 6:4, 3:6, 4:10