Denní menu: L. Fruhvirtová a Nosková zvládly vstup do kvalifikace v Abú Zabí

Sobotní program nabídl spoustu tenisových zápasů s českým zastoupením. Ve Vendryni odstartoval Davis Cup, v němž Jakub Menšík a Jiří Lehečka vybojovali první dva body na české konto. Hned tři české hráčky zahájily kvalifikační boje na turnajích WTA. Linda Nosková v Abú Zabí zapsala hladkou výhru ve dvou setech nad Věrou Zvonaverovou, Linda Fruhvirtová posléze vyzrála na Caroline Dolehideovou. Anna Sisková prohrála úvodní kvalifikační kolo v Kluži. Tereza Martincová do finále velkého turnaje ITF ve Francii neprošla. Dominika Šalková slaví zisk titulu ze čtyřhry na turnaji v Portu, Dominik Kellovský vybojoval deblový titul v Antalyi.

L. Fruhvirtová si poradila s kvalifikační trojkou
Lindě Fruhvirtové (126.) se na turnaji WTA v Abú Zabí povedlo vstoupit vítězně do kvalifikačních bojů. Česká hráčka se postavila papírovým předpokladům a porazila nasazenou trojku Caroline Dolehideovou (41.) za hodinu a 13 minut po setech 6:2, 6:3. Ve finále kvalifikace se utká s Američankou Danielle Collinsovou (69.).

více se utkání věnujeme zde.

Nosková vstoupila do kvalifikace hladkou výhrou
Světová třicítka Linda Nosková předvedla v úvodním kole kvalifikace v Abú Zabí výborný výkon a postoupila do nedělního finálového kola. V sobotu česká tenistka porazila Věru Zvonarevovou (272.) za 64 minut po setech 6:4, 6:1. V prvním setu sice Norsková prohrávala 2:4, ale zbytku utkání soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol, prohrála jen jeden gem a naopak získala deset her včetně čtyř brejků.

Více se utkání věnujeme zde.

Sisková v Kluži neuspěla
Anna Sisková (361.) se v kvalifikaci turnaje WTA v rumunské Kluži neprosadila. V utkání prvního kola se Španělkou Marinou Bassolsovou (106.) prohrála ve dvou setech 4:6, 2:6. V utkání, které trvalo 79 minut, si šestkrát prohrála podání, přičemž ve druhé sadě si jej neudržela ani jednou.

Martincová si o titul nezahraje
Tereza Martincová (155.) na francouzském turnaji ITF v Andrézieux-Bouthéonu do finále nepostoupila. V sobotním utkání prohrála souboj s domácí Jessikou Ponchetovou (134.) za pouhých 71 minut po setech 3:6, 4:6. Pro Martincovou se i tak jedná o nejvydařenější turnaj od jejího návratu po zranění.

Gengel postoupil v Egyptě do finále
Marek Gengel (784.) uspěl v semifinálovém utkání v egyptském Šarm aš-Šajchu a zahraje si v neděli o titul. V sobotním zápase na turnaji ITF porazil nasazenou jedničku Marata Šaripova (352.) dvakrát 6:4.

Laura Samson skončila v Monastiru v semifinále
Patnáctiletá Laura Samson (-) má za sebou velmi vydařený profesionální turnaj v Monastiru. Na podniku pod hlavičkou ITF dokázala ve čtvrtfinále porazit Američanku Hinu Inoueovou (470.) 7:6(1), 6:1 a ještě během sobotního programu odehrála také semifinále. V něm ovšem už nestačila na Korejku Eun-hje Lee (773.), se kterou prohrála 5:7, 3:6.

Peták v Monastiru dohrál ve čtvrtfinále
Denis Peták (-) v odloženém čtvrtfinále na turnaji ITF v Monastiru podlehl Jevgenijovi Ťurnevovi (657.) 2:6, 3:6 a na první semifinále mezi profesionály si bude muset ještě počkat. Za dva týdny však sedmnáctiletý český tenista obdrží své první body do žebříčku ATP.

Šalková s Erjavecovou slaví titul v Portu
Dominika Šalková a Slovinka Veronika Erjavecová na turnaji ITF W50 v portugalském Portu vybojovaly velmi cenný titul, když si dokázaly ve finále poradit s nasazenými jedničkami. Česko-slovinská dvojice porazila domácí tenistky Franciscu a Matilde Jorgeovy po obratu 4:6, 7:5, 10:8.

Kellovský vybojoval deblový titul v Antalyi
Dominik Kellovský a Rumun Bogdan Pavel vyhráli deblový titul na turnají ITF v turecké Antalyi. Na tamní pětadvacítce dokázali třetí nasazení porazit Indy Siddhanta Banthiu a Saie Karteeka Gantu 6:3, 3:6, 10:8.

Klimovičová s Šinikovovou prohrály finále
Linda Klimovičová a Bulharka Isabella Šinikovová nedotáhly své působení na pětatřicítce v Šarm aš-Šajchu až k zisku turnajové trofeje. Na turnaji kategorie W35 prohrály finále s Darjou Chomucjanskou a Evjalinou Laskevičovou 4:6, 2:6.