Denní menu, 11.11.2023: Češky v semifinále BJKC neuspěly, Kolář má dvacátý titul

Český tým prohrál semifinálové utkání Poháru Billie Jean Kingové, ve kterém nestačil na Kanadu. Zdeněk Kolář získal v japonské Macujamě již svůj dvacátý deblový titul z challengerů. Brenda Fruhvirtová zvládla semifinále na ITF turnaji v Heraklionu a zítra si tím pádem zahraje letos už pošesté finále.

Pátý s Poljakem získali v Trnavě bez boje titul
Česká deblová dvojice Daniel Pátý, David Poljak se raduje z prvního společného titulu! Ten získali na turnaji ve slovenské Trnavě poté, co jejich fináloví soupeři Karl Friberg a Jonathan Mridha do zápasu nenastoupili z důvodu zranění druhého jmenovaného, jenž musel skrečovat i své semifinále dvouhry. Pro Pátého se jedná o šestý deblový titul z turnajů ITF, Poljak svou sbírku trofejí ze čtyřhry rozšířil o devátý kousek.

Klimovičová se Štruplovou vybojovaly v Solarinu titul
Turnaj ITF W25 v italském Solarinu vyhrály české tenistky Linda Klimovičová a Julie Štruplová. Ve finále proti domácím hráčkám Gaie Maduzziové a Vittorii Paganettiové zvítězily po hodině a 37 minutách 6:1, 6:7(4), 10:8. Obě Češky vybojovaly letos své druhé deblové tituly na okruhu ITF.

Více se utkání věnujeme zde.

Klimovičová zvládla v Solarinu semifinále dvouhry
Linda Klimovičová (485.) si v neděli zahraje o svůj druhý titul z turnajů ITF, poté co v semifinále pětadvacítky v italském Solarinu porazila Američanku Vivian Wolffovou (394.) po setech 6:4, 6:3.

V první sadě se čekalo na úvodní brejk jen do třetího gemu a těšila se z něj devatenáctiletá Češka. Ta sice v prvním setu čelila třem brejkbolům, ale svůj těsný náskok si dokázala uhlídat až do konce. Hned na úvod druhé sady měla Klimovičová brejkbol, ten ale Wolffová odvrátila. Další brejkovou příležitost si česká tenistka vypracovala v pátém gemu a tentokrát už byla úspěšná a brejk vzápětí také potvrdila, čímž se dostala do nadějného vedení 4:2. Za stavu 5:3 se Klimovičová dostala k prvnímu mečbolu a hned ho dokázala i využít.

Finálovou soupeřkou mladé Češky bude v neděli Emilie Lindh Gallagherová (629.) z Velké Británie.

B. Fruhvirtová si v Heraklionu zahraje o šestý letošní titul
Brenda Fruhvirtová (133.) v semifinále turnaje ITF W40 v řeckém Heraklionu porazila Španělku Leyre Romerovou Gormazovou (304.) po setech 6:3, 6:3 a v neděli ji tak čeká již šesté letošní finále.

Česká tenistka načala zápas brejkem, na který její španělská soupeřka sice zareagovala a brzy srovnala na 2:2, Fruhvirtová ale prolomila servis Romerové Gormazové ještě v pátém a devátém gemu, takže první set nakonec přistál na jejím kontě. Druhá sada přinesla v prvních šesti gemech hned pět brejků a výsledkem této pasáže bylo vedení Fruhvirtové 4:2. Tento náskok si mladá česká hráčka udržela až do konce. První mečbol za stavu 5:2 ještě při servisu soupeřky nevyužila, v následující hře na svém podání už ale dílo dokonala.

Ve finále si mladší ze sester Fruhvirtových zahraje proti Jekatěrině Makarovové (184.).

Kolář získal v Macujamě titul ve čtyřhře
Zdeněk Kolář slaví zisk deblového titulu na challengeru v japonské Macujamě. Český tenista spojil podruhé síly s Polákem Karolem Drzewieckim a stejně jako napoprvé v Lisabonu tato dvojice opět nenašla přemožitele. Ve finále Kolář s Drzewieckim porazili domácí dvojici Tošihide Macui, Kaito Uesugi po setech 6:3, 6:2.

Česko-polská dvojice v celém utkání čelila jen čtyřem brejkbolům a všechny dokázala odvrátit. O osudu prvního setu rozhodl brejk v šesté hře, ve druhé sadě Kolář s Drzewieckim prolomili podání soupeřů hned dvakrát.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.