Žebříček ATP: Macháč se vrátil do Top 100, polepšil si i Forejtek. Sinner je už čtvrtý

- Marek Bartošík

Mužské žebříčky ATP vyšly kvůli asijským turnajům opět později, tentokrát ve středu. Radost může mít především Tomáš Macháč, který se po triumfu na challengeru v Orléans objevil na 96. místě. Jonáš Forejtek se dočkal bodů za finálovou účast v Pardubicích a posunul se do poloviny šesté stovky. Šampion z Pekingu Jannik Sinner je nově světovou čtyřkou.

Tomáš Macháč minulý týden ovládl silně obsazený halový challenger v Orléans, kde porazil mimo jiné Maxima Cressyho, Richarda Gasqueta a Jacka Drapera. Tenista z Berouna získal 125 bodů a v žebříčku se vyšvihl ze 118. na 96. místo, o jednu pozici tak vylepšil své kariérní maximum.

Výrazného posunu dosáhl také Jonáš Forejtek. Dvaadvacetiletému tenistovi přibylo na konto 16 bodů za finále na pětadvacítce v Pardubicích, díky tomu poskočil z 639. na 557. příčku (+82).

Pořadím v elitní desítce zamíchal Jannik Sinner, jenž opanoval nabitou pětistovku v Pekingu. Italský mladík tam porazil Carlose Alcaraze i Daniila Medveděva a dočkal se třetí letošní trofeje. V žebříčku si polepšil ze sedmé na čtvrtou pozici, což je jeho nové maximum.

Adrian Mannarino uspěl na menším turnaji ATP v Astaně a vybojoval čtvrtý titul své kariéry. Zkušený Francouz, který letos triumfoval i na trávě v Newportu, je nově světovou třiadvacítkou (+11 míst).