US Open: Vondroušová s Bouzkovou míří do 3. kola! Nosková srdnatě vzdorovala

Čtvrteční program US Open přinesl zbývající zápasy druhého kola dvouhry mužů a žen. Na kurty se postupně vypravily celkem čtyři české tenistky. Karolína Plíšková nesplnila roli papírové favoritky proti Francouzce Burelové. Naopak Markéta Vondroušová ztratila s Italkou Trevisanovou jen čtyři gemy. Marie Bouzková smetla ve dvou setech Chorvatku Martičovou. Linda Nosková po velkém boji nestačila na světovou pětku Uns Džábirovou.

Bouzková smetla Martičovou
Marie Bouzková (31.) překvapivě hladce přehrála Petru Martičovou (37.) a postoupila do 3. kola US Open. Česká tenistka porazila Chorvatku za hodinu a 17 minut po setech 6:1 a 6:2.

Martičová v zápase často kazila, zapsala 28 nevynucených chyb. Pražská rodačka utkání od začátku kontrolovala, soupeřku ani jednou nepustila do vedení.

Bouzková si díky tomu vylepšila na závěrečném grandslamu sezony své turnajové maximum. V další fázi US Open se pak utká s Uns Džábirovou (5.).

„Myslím, že jsem hrála dobře na returnu. Dobře číst její servis bylo klíčem, protože podává opravdu rychle. Snažila jsem se jí nedovolit, aby se dostala do zápasu. A to se mi podařilo,“ pověděla novinářům Bouzková.

Vondroušová ztratila jen čtyři gemy
Markéta Vondroušová (9.) je bez ztráty setu ve třetím kole US Open. Sokolovská rodačka porazila Italku Martinu Trevisanovou (58.) za hodinu a 20 minut po setech 6:2, 6:2.

Vondroušová se v utkání nemusela nikam hnát, stačilo jí čekat na nevynucené chyby soupeřky. A ty pravidelně přicházely, dohromady jich Trevisanová nastřádala hned 40. O postup do osmifinále se Češka utká s Jekatěrinou Alexandrovovou (20.).

„Předvedly jsme dost dobrých výměn. Její tenis je podobný mému, nešlo o nic jednoduchého. I když skóre vypadá lichotivě, tak jsem se docela nadřela. Ale stále hraju dobře, za což jsem moc ráda,“ nechala se slyšet Vondroušová.

Nosková podlehla světové pětce
Linda Nosková (41.) dlouho vzdorovala, nakonec ale Uns Džábirové (5.) ve 3. kole US Open podlehla za dvě hodiny a devět minut po setech 6:7(7), 6:4 a 3:6.

Vyrovnané utkání rozhodly maličkosti. Osmnáctiletá Češka například vedla v tiebreaku prvního setu 5:3, v závěrečné sadě pak měla výhodu jednoho brejku. Tunisanka však krizové momenty ustála a potvrdila roli favoritky. Své soupeřce tedy oplatila porážku z ledna letošního roku, kdy v Adelaide s Noskovou prohrála ve třech setech.

Plíšková končí ve 2. kole US Open
Karolína Plíšková (25.) ve druhém kole US Open překvapivě nestačila na Claru Burelovou (62.). S francouzskou tenistkou prohrála turnajová finalistka z roku 2016 za pouhých 68 minut po setech 4:6 a 2:6.

Plíškovou v utkání srážely nevynucené chyby, kterých zapsala na své konto hned 28, přičemž soupeřka jich měla 14. V bilanci vítězných úderů měly obě tenistky 19 winnerů.

Češka vstoupila do zápasu dvěma prohranými servisy, přesto se jí podařilo otočit z 0:3 na 4:3. Velká stíhací jízda se zakrátko ukázala jako zbytečná, neboť další tři gemy patřily opět soupeřce. Ta přidala ve druhém dějství ještě další dva brejky a zahraje si opět po roce ve třetím kole.

„Nesedlo mi to, kurt mi přišel pomalý. K tomu podmínky nebyly zrovna lehké, dost foukalo. Vůbec jsem se do toho nemohla dostat. Naopak soupeřka hrála solidně, ale myslím si, že to bylo spíše o mých chybách,“ okomentovala utkání rodačka z Loun.

Siniaková v mixu dohrála
Kateřina Siniaková po boku Brazilce Marcela Mela končí na US Open v 1. kole smíšené čtyřhry. Česko-brazilský pár v něm nestačil na americko-britské duo Bethanie Matteková-Sandsová, Jamie Murray, kterému podlehl za hodinu a 29 minut po setech 6:7(4), 6:0 a 4:10. Siniakovou s Melem může mrzet hlavně první sada, ve které nevyužili za stavu 5:4 hned tři setboly.

Detiuc na US Open neuspěla
Anastasia Detiuc si na US Open nedokázala najít cestu přes brány prvního kola. Spolu s Američankou Lauren Davisovou sice vyhrály první set proti Gabriele Dabrowské a Erin Routliffeové, ale nakonec po hodině a 39 minutách prohrály 6:4, 1:6 a 0:6.

L. Fruhvirtová končí i v deblu
Linda Fruhvirtová se po konci v singlu neprosadila ani v deblu. Do turnaje ve čtyřhře na US Open šla po boku Kolumbijky Camily Osoriové, ale této dvojici nakonec nestačilo vedení 1:0 na sety. V duelu se Su-wej Sie a Sin-jü Wang sice ve druhé sadě dvakrát dokázaly stáhnout ztrátu brejku, ale přesto prostřední dějství ztratily, stejně jako pak celý zápas po setech 6:4, 5:7, 2:6.

2. kolo dvouhry mužů
Michael Mmoh (USA, 89.) – John Isner (USA, 157.) 3:6, 4:6, 7:6(3), 6:4, 7:6(7)
Lorenzo Sonego (ITA, 39.) – Jannik Sinner (ITA, 6.) 4:6, 2:6, 4:6
Alexander Zverev (GER, 12.) – Daniel Altmaier (GER, 53.) 7:6(1), 3:6, 6:4, 6:3
Tomás Martín Etcheverry (ARG, 34.) – Stan Wawrinka (SUI, 49.) 6:7(6), 7:6(7), 3:6, 2:6
I-ping Wu (CHN, 86.) – Alex De Minaur (AUS, 13.) 1:6, 2:6, 1:6
Gael Monfils (FRA, 162.) – Andrej Rubljov (8.) 4:6, 3:6, 6:3, 1:6
Carlos Alcaraz (ESP, 1.) – Lloyd Harris (RSA, 177.) 6:3, 6:1, 7:6(4)
Daniil Medveděv (3.) – Christopher O'Connell (AUS, 69.) 6:2, 6:2, 6:7(6), 6:2

1. kolo čtyřhry žen
Davisová (USA), DETIUC – Dabrowská (CAN), Routliffeová (NZL) 6:4, 1:6, 0:6
L. FRUHVIRTOVÁ, Osoriová (COL) – Sie (TPE), Sin. Wang (CHN) 6:4, 5:7, 2:6

1. kolo smíšené čtyřhry
SINIAKOVÁ, Melo (BRA) – Matteková-Sandsová (USA), J. Murray (GBR) 6:7(4), 6:0, 4:10

Kompletní program a výsledky dne naleznete na oficiálním webu turnaje.