19:38 - 16.10.2018

Siniaková postupuje, ve třetím setu nadělila kanára

Jako favoritka nastupovala Kateřina Siniaková (33.) do prvního kola turnaje v Lucemburku. Proti Švédce Johanně Larssonové (71.) také získala rychle úvodní sadu (6:1). Ve druhé ale rychle ztratila servis a natáhla ji až do tiebreaku. V něm byla silnější Švédka. Siniaková dokázala svou soupeřku zlomit v úvodu rozhodujícího dějství. Z brejku a vedení Češky 3:0 se už Larssonová neoklepala. Siniaková postupuje do druhého kola po setech 6:1, 6:7(5), 6:0.

14:14 - 16.10.2018

Šafránek prohrál pošesté v řadě

Výsledkově špatné období Václava Šafránka (327.) bohužel pokračuje. Čtyřiadvacetiletý tenista prohrál již pošesté v řadě, když neuspěl ani v prvním kole challengeru v německém Ismaningu. Český hráč nestačil v odpoledním duelu na Itala Mattea Violu (296.), kterému podlehl za hodinu hry po setech 4:6 a 2:6.

13:12 - 16.10.2018

Plíšková nasazenou trojku nezaskočila

Kristýna Plíšková (97.) končí na turnaji v Lucemburku v prvním kole. Šestadvacetileté tenistce se podařilo postoupil z kvalifikace do hlavní soutěže, ale hned v prvním kole byla nad její síly Španělka Carla Suarezová Navarrová (24.). Nasazená trojka si zajistila postup do osmifinále za 68 minut po setech 6:3 a 6:4.

09:12 - 16.10.2018

Krejčíková padla po velkém boji

Barbora Krejčíková (206.) se bohužel loučí s turnajem v čínském Sou-čou hned v prvním kole. Dvaadvacetiletá tenistka nestačila v úterním duelu na Japonku Nao Hibinovou (119.), které podlehla až po bezmála třech hodinách. Krejčíková prohrála po velkém boji po setech 7:6(6), 3:6 a 4:6. Česká tenistka se nyní přesune do Singapuru, kde se v příštím týdnu představí ve čtyřhře na prestižním Turnaji mistryň po boku Kateřiny Siniakové.

18:41 - 15.10.2018

Veselý v Antverpách postupuje

Jiří Veselý (93.) úspěšně zvládl vstup do turnaje v belgických Antverpách. Pětadvacetiletý tenista si na úvod turnaje poradil se španělským antukářem Jaume Munarem (80.), kterého porazil za hodinu a půl hry po setech dvakrát 6:4. Veselý si v utkání vypracoval hned osm brejkbolů, využil pouze dva, ale i to stačilo na postup do osmifinále, ve kterém vyzve Francouze Gasqueta, nasazenou čtyřku.

17:55 - 15.10.2018

Voráčová dohrála v prvním kole

Renata Voráčová se loučí s turnajem v Lucemburku hned v prvním kole. Zkušená česká deblistka nestačila se Slovinkou Jakupovicovou na belgickou dvojici Minnenová, Van Uytvancková. Voráčová s Jakupovicovou měly ve druhém setu mečbol, avšak ten nevyužily a prohrály po více než dvouhodinovém boji po setech 7:6 (7), 6:7(2) a 5:10.

17:51 - 15.10.2018

Rosol si vyšlápl na Berrettiniho

Lukáš Rosol (172.) po pěti měsísích slaví vítězství v hlavní soutěži turnaje ATP! Český reprezentant si v pondělním duelu prvního kola Kremlin Cupu v Moskvě vyšlápl na Itala Mattea Berrettiniho (52.), kterého porazil za necelé dvě hodiny po setech 6:3, 4:6 a 6:4. Třiatřicetiletý tenista tak obhájí loňskou osmifinálovou účast a může se navíc těšit na souboj s domácí hvězdou! V boji o čtvrtfinále totiž narazí na nasazenou trojku Karena Chačanova.

14:31 - 15.10.2018

Jebavý končí v Moskvě v prvním kole

Halový turnaj v ruské metropoli skončil pro deblistu Romana Jebavého hned v úvodním kole. Český tenista startoval v Moskvě po boku Slováka Martina Kližana, s nímž v pondělí nestačil na druhé nasazené Američany Krajicka s Ramem. Favorité střetnutí vyhráli bez ztráty servisu 6:4 a 6:3.

13:37 - 15.10.2018

Kr. Plíšková nedala Smitkové šanci

Finálové kolo kvalifikace halového podniku v Lucemburku proti sobě svedlo dvě české hráčky. Souboj mezi Kristýnou Plíškovou (97.) a Terezou Smitkovou (137.) vyzněl jednoznačně pro prvně jmenovanou favoritku, která své krajance povolila v obou dějstvích shodně jen dva uhrané gemy. Plíšková nečelila za celý zápas jedinému brejkbolu, když po prvním servisu vyhrála hned 23 z celkových 25 výměn.

17:50 - 14.10.2018

Rosol se kvalifikoval v Moskvě

Lukáš Rosol (171.) si v závěru sezony zahraje turnaj ATP. Český tenista ve finále kvalifikace v ruské Moskvě přehrál Jurije Rodionova (229.), který mu navíc za stavu 6:2, 2:0 utkání skrečoval.

14:41 - 14.10.2018

Martincová urvala titul v Obidosu

Turnaj v portugalském Obidosu zvládla Tereza Martincová (237.) na jedničku. Česká tenistka za celou hlavní soutěž neztratila ani set a ve finále zdolala Polku Katarzynu Kawaovou (327.) 7:6(3), 6:3. Třiadvacetiletá Martincová, jež plnila roli nasazené dvojky, získala svůj třetí profesionální titul a první od Lenzerheide v roce 2015.

13:55 - 14.10.2018

Gengel nestačil na držitele divoké karty

Třiadvacetiletý Marek Gengel (678.) neuspěl v kvalifikaci na turnaj v německém Ismaningu. Ve druhém kole kvalifikačních bojů ho hladce dvakrát 6:2 porazil domácí tenista Johannes Haerteis (719.), jenž startuje na divokou kartu.

13:22 - 14.10.2018

České trio ve finále kvalifikace v Lucemburku nebude kompletní

První dvě české tenistky svůj úkol ve druhém kole kvalifikace na turnaj v Lucemburku zvládly a zahrají si proti sobě. Karolína Muchová (148.) však Kristýnu Plíškovou a Terezu Smitkovou nenapodobí. Do svého zápasu s Chorvatkou Janou Fettovou (173.) nenastoupila.

12:46 - 14.10.2018

Kr. Plíšková svede bitvu o Lucemburk se Smitkovou

Čtvrtá nasazená v kvalifikaci o WTA podnik v Lucemburku Kristýna Plíšková (97.) postupuje dále. Po výhře 6:2 a 6:4 nad držitelkou divoké karty Greet Minnenovou (349.) je ve finále kvalifikace, v němž narazí na krajanku Terezu Smitkovou. Plíšková své utkání zvládla bez zbytečných nervů, za celý zápas nečelila jedinému brejkbolu.

12:40 - 14.10.2018

M. Pantůčková drama nezvládla

Na turnaji ITF v turecké Antalyi došlo na finálový souboj dvou nejvýše nasazených. Česká tenistka Magdaléna Pantůčková (441.) vyzvala Georgii Andreeu Craciunovou (557.) z Rumunska. Byl to souboj o titul dvou favorizovaných hráček se vším všudy. První set vyhrála rumunská tenistka 7:5, ten druhý patřil stejným výsledkem Pantůčkové. Rozhodující sada nabídla tiebreakové drama, ve kterém byla šťastnější Cracuinová, jež vyhrála 7:6(9). Ukázala tak, že třísetové thrillery jí svědčí, neboť v rozhodujících sadách má tento rok úspěšnost 88 %.