J&T BANKA PRAGUE OPEN

20:39 - 25.04.2018

Kvitová dostala od Keberové lekci

Petra Kvitová (10.) ve Stuttgartu vypadla v úvodním kole. Osmadvacetiletá hráčka v zápase o osmifinále nestačila na domácí Angelique Kerberovou (12.), se kterou jednoznačně prohrála 3:6, 2:6. Němka jí tak oplatila čtyři dny starou prohru ze semifinále Fed Cupu.

18:17 - 25.04.2018

Nadal v Barceloně vstoupil výhrou

Rafael Nadal (1.) úspěšně vykročil za třetím titulem v Barceloně v řadě. Španělský tenista ve druhém kole turnaje porazil krajana Roberta Carballésa Baena (77.) dvakrát 6:4. V osmifinále bude Nadala čekat Garcia-Lopez (69.).

17:55 - 25.04.2018

Vaňková ztratila jen dva gemy

Kateřina Vaňková v turecké Antalyai úspěšně zvládla první kolo čtyřhry. Česká tenistka společně s Běloruskou Ilonou Kremenovou v úvodním zápase jednoznačně porazily debl Halbauerová, Stamatovová 6:2, 6:0.

15:58 - 25.04.2018

Miklová vyřadila první nasazenou!

Parádního výsledku se na ITF v egyptském Cairu dočkala Barbora Miklová (897.)! Česká hráčka v úvodním kole hlavní soutěže porazila nejvýše nasazenou Annu Morginovou (345.) 1:6, 7:6(2), 6:3. Utkání bylo ve druhém setu dvakrát přerušované a to při stavech 1:6, 1:3 a 1:6, 4:4.

15:51 - 25.04.2018

Horáčková roli favoritky potvrdit nedokázala

Gabriela Horáčková (715.) na ITF v turecké Antalyai vypadla v prvním kole dvouhry. Šestadvacetiletá hráčka proti Jennifer Luikhamové (1098.) neudržela vedení po prvním setu, který vyhrála 7:5 a v následujících dvou sadách prohrála 3:6, 5:7.

15:38 - 25.04.2018

Vlkovská slaví první úspěch od září v hlavní soutěži

Veronika Vlkovská (-) se na podniku ITF v chorvatské Tučepi dočkala postupu do osmifinále. Česká tenistka v úvodním kole turnaje porazila favorizovanou domácí hráčku Marianu Drazičovou (830.) 3:6, 7:5, 6:1, díky čemuž zvítězila v hlavní soutěži singlu poprvé od loňského začátku září. Úspěšnou tenistku z kvalifikace bude o první čtvrtfinále dvouhry po roce a tři čtvrtě čekat pátá nasazená Ani Mijačiková (617.)

14:56 - 25.04.2018

Djokovič padl s Kližanem

Novak Djokovič (12.) ani na druhý pokus nevyhrál utkání dvouhry v Barceloně. Srbský tenista ve druhém kole nestačil na Martina Kližana (140.), se kterým prohrál 2:6, 6:1, 3:6.

13:58 - 25.04.2018

Pantůčková nadělila soupeřce kanára

Magdalena Pantůčková (643.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v turecké Antalyi! Devatenáctiletá tenistka si ve středečním odpoledním duelu poradila s Maďarkou Szabinou Szalakovicovou (1157.), kterou porazila po setech 7:5, 6:0. Maďarská kvalifikatka vzdorovala osmé nasazené pouze v prvním setu. Ve druhé sadě už na kurtu dominovala Pantůčková, která soupeřce nadělila kanára.

13:52 - 25.04.2018

Hájek postoupil do druhého kola

Petr Hájek (951.) slaví na turnaji v egyptské Káhiře postup do druhého kola! Jednadvacetiletý tenista si ve středečním duelu poradil s o rok starším Chorvatem Nevenem Krivokucou (1075.), kterého porazil po setech dvakrát 6:4.

13:17 - 25.04.2018

Voráčová končí v prvním kole

Renata Voráčová se do čtvrtfinále turnaje v tureckém Istanbulu nepodívá. Čtyřiatřicetiletá deblistka prohrála společně s Nizozemkou Bibiane Schoofsovou ve středečním duelu prvního kola s dvojici Aksuová, Dartová. Nasazené dvojky prohrály za 70 minut hry po setech 2:6, 6:1 a 7:10.

22:01 - 24.04.2018

Strýcová na obhájkyni titulu nestačila

Barbora Strýcová (26.) se nenaladila na vítěznou vlnu ani ve Stuttgartu. Česká hráčka nestačila v utkání prvního kola na domácí Lauru Siegemundovou (100.), která se před rokem stala senzační turnajovou vítězkou. Se stou ženou žebříčku WTA prohrála Strýcová 4:6, 3:6 a zaznamenala tak svou pátou singlovou porážku v řadě.

20:06 - 24.04.2018

Vondroušová zničila Görgesovou!

Velké vítězství slaví na turnaji ve Stuttgartu Markéta Vondroušová (73.)! Češka, jež se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace, smetla v úvodním kole domácí hvězdu Julii Görgesovou (11.) dvakrát 6:2! Osmnáctiletá Vondroušová nenabídla světové jedenáctce za celé utkání, které trvalo hodinu a šest minut, jediný brejkbol. V osmifinále vyzve talentovaná Češka Elinu Svitolinovou (4.) z Ukrajiny, s níž dosud jediný hraný vzájemný zápas letos v Dauhá prohrála ve dvou sadách.

18:14 - 24.04.2018

Šarapovová prohrála počtvrté v řadě

Už více jak čtvrt roku čeká na vítězství v soutěžním utkání Maria Šarapovová (41.). Bývalá světová jednička zaznamenala na turnaji WTA ve Stuttgartu čtvrtou porážku v řadě, když nestačila na Francouzku Caroline Garcíaovou (7.). Duel přitom začala Ruska výborně, když vyhrála první sadu bez ztráty servisu 6:3, druhou ale ztratila nejtěsnějším možným rozdílem skrze zkrácenou hru 6:8. Třetí dějství začala lépe Šarapovová, která se ujala prvního brejku a vedla 2:0, nakonec ale prohrála 4:6.

16:13 - 24.04.2018

G. Pantůčková s Břečkovou v Chorvatsku postupují

Obě české hráčky, které v úterý startovaly na turnaji v chorvatském Tučepi, postoupily do osmifinále. Nejprve si teprve šestnáctiletá Nikola Břečková (-) poradila výsledkem 6:3 a 6:2 s o osm let starší Bulharkou Ani Vangelovou (1005.), následně postoupila i osmá nasazená Gabriela Pantůčková (703.). I ona nepovolila soupeřce ani set, když nad Alexou Pirokovou (986.) z Maďarska zvítězila hladce dvakrát 6:1.

15:58 - 24.04.2018

Staněk v Itálii skrečoval

Jen 46 minut trvalo utkání Robina Staňka (601.) na turnaji v italském městě Santa Margherita di Pula. Český hráč musel svůj duel úvodního kola proti domácímu držiteli divoké karty Enricovi Dalla Vallemu (983.) za stavu 2:6 a 0:1 skrečovat.