12:58
Djokovič postupuje dál, Murray končí

Třetí kolo Australian Open nabídlo v sobotní night session dva zajímavé zápasy mužské dvouhry. Novak Djokovič (5.), kterého trápí zranění podkolenní šlachy či zadního stehenního svalu, dokázal porazit Bulhara Grigora Dimitrova (28.) 7:6(7), 6:3, 6:4 a postoupit do osmifinále. Turnaj naopak po dalším dlouhém utkání končí pro Andyho Murrayho (66.), jenž nestačil na Španěla Roberta Bautistu (25.) a prohrál s ním po setech 1:6, 7:6(7), 3:6, 4:6.

12:13
Sisková vybojovala druhý letošní titul

Ačkoliv v singlu prozatím v této sezoně dokázala vyhrát v hlavní soutěži jen jeden zápas, v deblu je Anna Sisková nezastavitelná. Po zisku titulu v britském Loughborough, kde triumfovala minulý týden se Slovenkou Viktorií Morvayovou, se přesunula do estonského Tallinnu, kde slaví po boku Američanky Jessie Aneyové další trofej. Česko-americká dvojice ve finále porazila Britky Freyu Christieovou a Ali Collinsovou 6:4, 6:7(3), 10:7.

10:46
Krejčíková se Siniakovou prolétly do osmifinále

Osmifinále čtyřhry si na Australian Open zahrají obhájkyně loňského prvenství Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. České favoritky nezaváhaly v utkání druhého kola proti česko-americké dvojici Lindě Fruhvirtové a Alison Riskeové-Amritrajové, které porazily hladce dvakrát 6:2. Nasazené jedničky zápasu dominovaly, nečelily ani jednomu brejkbolu a na returnu se prosadily hned čtyřikrát.

07:13
L. Fruhvirtová uspěla v dramatickém derby

Linda Fruhvirtová (82.) udolala v nesmírně vyrovnaném české derby ve třetím kole Australian Open Markétu Vondroušovou (86.)! Sedmnáctiletá tenistka porazila o šest let starší krajanku za dvě hodiny a 17 minut 7:5, 2:6 a 6:3, když v rozhodujícím setu otočila nepříznivý stav 1:3. Obě hráčky si v průběhu utkání vyžádaly přestávku na ošetření, přičemž Fruhvirtová dohrávala se zatejpovaným levým stehnem. Její osmifinálovou protivnicí bude nenasazená Chorvatka Donna Vekičová (64.).

06:41
Lehečka s Molčanem postoupili do deblového osmifinále

Česko-slovenská spolupráce v mužské čtyřhře na Australian Open nadále přináší ovoce. Jiří Lehečka a jeho parťák Alex Molčan zvládli také své druhé utkání v Melbourne, tentokrát udolali rakouské duo Alexander Erler, Lucas Miedler dvakrát 7:5 a postoupili už do osmifinále. Lehečka s Molčanem nečelili ani jednomu brejkbolu, sami udeřili na returnu v jedenácté hře každého setu.

02:53
Plíšková nedala šanci Gračovové

Karolína Plíšková (31.) dominovala také ve svém třetím utkání na letošním US Open. Bývalá světová jednička přehrála v boji o osmifinále nebezpečnou Varvaru Gračovovou (97.) z Ruska za pouhých 77 minut 6:4 a 6:2. Třicetiletá Plíšková nečelila ani jednomu brejkbolu, celkově nasázela šest es a při svém podání ztratila pouze jedenáct fiftýnů. Sama prolomila třikrát podání soupeřky. Česká tenistka postoupila do osmifinále Australian Open poprvé od roku 2019 a celkově počtvrté, její příští soupeřka vzejde z utkání mezi Číňankou Šuaj Čang (22.) a Američankou Katie Volynetsovou (113.).