09:19
Krejčíková se s Australian Open loučí v osmifinále

Barbora Krejčíková (23.) v Melbourne své loňské maximum nevyrovnala. Sedmadvacetiletá Češka podlehla v aréně Johna Caina třetí nejvýše nasazené Jessice Pegulaové (3.), a to za hodinu a 41 minut po setech 5:7 a 2:6. Úvodní dějství bylo velice dramatické. V pátém gemu odvrátila Krejčíková na podání hned pět brejkbolů, o dvě hry později už ale ztratila servis čistou hrou. Za stavu 3:5 přežila vítězka předloňského Roland Garros na podání dva setboly a následně si skrze brejk vynutila pokračování sady. Pegulaová nicméně skrze další více než desetiminutový gem opět loupila na příjmu a na druhý pokus už dějství doservírovala. Do toho druhého vstoupila Američanka dalším brejkem. Na ten ještě dokázala svěřenkyně Aleše Kartuse reagovat, pak ale ztratila i další dva po sobě jdoucí gemy na servisu, přičemž tyto brejky už zvládla rodačka z Buffala potvrdit.

09:06
Lehečka si po skalpu světové sedmičky zahraje premiérové čtvrtfinále

Jiří Lehečka (71.) pokračuje na Australian Open ve fantastických výkonech, jeho pouť turnajem neukončil ani kanadský tenista Félix Auger-Aliassime (7.), kterého český hráč porazil 4:6, 6:3, 7:6(2), 7:6(3). Lehečka celé utkání fantasticky podával, o svůj servis přišel jen jednou ve třetím gemu zápasu, což ho stálo první set. Po svém prvním podání český tenista vyhrál 83 % výměn. Podobně kvalitní čísla na servisu měl také jeho soupeř, i on přišel o své podání v celém utkání jen jednou, a to v osmém gemu druhé sady, což umožnilo Lehečkovi srovnat na 1:1 na sety. Třetí i čtvrtý set dospěly až do zkrácených her a obě zvládl lépe Lehečka. Ve svém premiérovém grandslamovém čtvrtfinále si 21letý český tenista zahraje s vítězem souboje mezi Řekem Stefanosem Tsitsipasem (4) a Italem Jannikem Sinnerem (16.).

08:49
Kolodziejová s Vondroušovou jsou po heroickém obratu v osmifinále

Český deblový pár Miriam Kolodziejová, Markéta Vondroušová předvedl ve druhém kole Australian Open neuvěřitelný obrat proti brazilsko-čínské dvojici Beatriz Haddadová Maiaová, Šuaj Čang, kterou nakonec porazil 3:6, 7:6(9), 7:6(12). První sadu české tenistky prohrály a ve druhém setu musely odvrátit v tiebreaku tři mečboly svých soupeřek, aby si vynutily rozhodující třetí sadu. V té Kolodziejová s Vondroušovou prohrávaly už 0:5 a 0:40, i tyto tři mečboly ale odvrátily a pak další mečbol při výhodě soupeřek v tomto gemu. Poté dokázaly proti všem předpokladům set dotáhnout až do rozhodujícího tiebreaku. V něm odvrátily další dva mečboly a samy si postupně vypracovaly tři příležitosti na ukončení zápasu, což se jim také na třetí pokus při podání Kolodziejové povedlo. V osmifinále si Češky zahrají proti ukrajinsko-rumunskému páru Marta Kosťuková, Elena Gabriela Ruseová.

08:19
Korda v pěti setech vybojoval postup do čtvrtfinále

Americký tenista Sebastian Korda (31.) zdolal v osmifinále Australian Open v pětisetové bitvě 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6(7) Poláka Huberta Hurkacze (11.) a může se těšit na své premiérové grandslamové čtvrtfinále. Dramatické utkání trvalo 3 hodiny a 28 minut a rozhodnout ho musel až tiebreak pátého setu hraný do deseti bodů. V něm si nejprve vytvořil Hurkacz vedení 3:1, poté Korda šesti body v řadě otočil stav na 7:3, aby následně nechal polského tenistu srovnat na 7:7. Následující tři výměny však znovu patřily Američanovi. Ve čtvrtfinále se Korda utká s Rusem Karenem Chačanovem (20.), s nímž má pozitivní vzájemnou bilanci 2:1, ale jediný souboj na grandslamu s ním na Wimbledonu v roce 2021 v pěti setech prohrál.

04:21
Rybakinová v osmifinále vyřadila Šwiatekovou!

Souboj grandslamových šampionek v osmifinále Australian Open přinesl překvapení na úkor papírové favoritky. Světová jednička Iga Šwiateková podlehla v aréně Roda Lavera skvěle hrající Jeleně Rybakinové (25.) po hodině a půl boje dvakrát 4:6. Wimbledonská šampionka Rybakinová získala brejk už v prvním gemu, a přestože sama ztratila podání, dalším úspěchem na returnu v sedmé hře si zajistila vedení o set. Ve druhém dějství odskočila trojnásobná grandslamová vítězka Šwiateková do vedení 3:0, poté už ale na rozpáleném centrálním dvorci v Melbourne Parku dominovala Rybakinová.