12:29
Djokovič smetl De Minaura

Novak Djokovič (5.) učinil na Australian Open další rázný krok k zisku jubilejní desáté trofeje. V pondělním osmifinále nedal obhájce titulu nejmenší šanci domácímu Alexi De Minaurovi (24.). Tomu v utkání nenabídl jediný brejkbol a zvítězil hladce po setech 6:2, 6:1 a 6:2. Na úvodním grandslamu v Melbourne nenašel pětatřicetiletý Srb přemožitele už 25 zápasů v řadě. Jeho dalším vyzývatelem bude žebříčkový soused Andrej Rubljov (6.).

10:36
Krejčíková se Siniakovou ztratily jen tři hry

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily na Australian Open do deblového čtvrtfinále. Nejvýše nasazený pár turnaje neměl v aréně Johna Caina slitování s Oxanou Kalašnikovovou a Alyciou Parksovou. Gruzínsko-americkou dvojici porazily obhájkyně trofeje za pouhých 62 minut 6:0 a 6:3. Favoritky získaly úvodních osm her. Poté se soupeřkám třikrát podařilo uspět na podání, z toho dvakrát těsně skrze shodu. Za stavu 3:2 prohrávaly Češky při podání Krejčíkové 0:40, pěti vyhranými výměnami v řadě ale gem otočily. Duel pak ukončily Krejčíková se Siniakovou na příjmu svým celkově pátým brejkem.

09:41
Kolodziejová s Vondroušovou do čtvrtfinále nepostoupily

Deblistky Miriam Kolodziejová s Markétou Vondroušovou nesplnily v pondělním utkání čtyřhry na Australian Open roli mírných papírových favoritek, a úvodní grandslam sezony tak pro ně skončil v osmifinále. V tom Češky podlehly 3:6 a 4:6 Ukrajince Martě Kosťukové a Eleně Gabriele Ruseové z Rumunska. O výsledku prvního setu rozhodlo jediné ztracené podání ze čtvrtého gemu. Ve druhém setu se Kolodziejová s Vondroušovou dostaly do vedení 3:1, svůj jediný brejk v utkání ale na servisu nepotvrdily, ba co více, o dvě hry později byly o podání oloupeny znovu. Za stavu 4:5 se ještě mohly české tenistky vrátit do hry, na příjmu ale neproměnily ani jeden ze tří brejkbolů.

07:05
Lehečka s Molčanem končí v deblovém osmifinále

Jiří Lehečka a Slovák Alex Molčan se rozloučili se soutěží čtyřhry na Australian Open v osmifinále, kde byla nad jejich síly francouzská dvojice Fabrice Martin, Jérémy Chardy po setech 6:7(2) a 3:6. Zatímco první sada se obešla bez ztracených podání, ve druhém dějství Francouzi rozhodli o svém postupu dvěma brejky z prvního a závěrečného devátého gemu. Jednadvacetiletého Lehečku čeká v úterním čtvrtfinále souboj s favorizovaným Řekem Stefanosem Tsitsipasem (4.), který na Australian Open dokráčel už třikrát do semifinále (2019, 2021, 2022).

05:02
L. Fruhvirtová v napínavém osmifinále podlehla Vekičové

Cesta Lindy Fruhvirtové (82.) jejím premiérovým Australian Open skončila v osmifinále. Sedmnáctiletá Češka v něm nestačila na o devět let starší Chorvatku Donnu Vekičovou (64.) po dvou hodinách a sedmi minutách poměrem 2:6, 6:1 a 3:6. Mnohem lepší start do utkání měla zkušenější Vekičová, jež odskočila do vedení 3:0 se dvěma brejky. Fruhvirtová sice zareagovala jedním rebrejkem, vzápětí ale už potřetí ztratila podání. Ve druhém dějství se karty obrátily a Fruhvirtová si díky dvěma brejkům ze čtvrté a šesté hry vynutila rozhodující set. V něm si česká teenagerka připsala brejk na 2:1, o výhodu ale obratem přišla. Tenistky si poté držely podání až do osmého gemu, v němž Vekičová získala klíčový úspěch na returnu. Utkání poté dopodávala ku 30. Chorvatka se střetne ve čtvrtfinále s Běloruskou Arynou Sabalenkovou (5.).

04:16
Plíšková porazila Šuaj Čang i poosmé a je ve čtvrtfinále Australian Open

Karolína Plíšková (31.) na Australian Open doslova prolétla do čtvrtfinále. Vytáhlá Češka v souboji zkušených třicátnic vyzrála i poosmé v kariéře na Číňanku Šuaj Čang (22.). Oblíbenou protivnici v Melbourne smetla za pouhých 55 minut po setech 6:0 a 6:4. Úvodní sada trvala pouhých 21 minut. V té druhé se Asiatka dostala skrze brejk ze šesté hry do vedení 4:2, rodačka z Loun ale kontrovala sérií patnácti získaných výměn, kterou se dostala až ke třem mečbolům. První dva zvládla Čang odvrátit, na třetí pokus už pak Plíšková povedený duel ukončila. O vyrovnání svého turnajového maxima, kterým je semifinále z roku 2019, bude hrát bývalá světová jednička buď proti Caroline Garcíaové (4.) z Francie, nebo Magdě Linetteové (45.) z Polska.

03:40
AO: Juniorka Valentová je v osmifinále, Kalina končí

Poloviční úspěšnost dnes měli čeští junioři ve dvouhře na grandslamovém Australian Open. Nasazená dvojka Tereza Valentová otočila ve druhém kole souboj s domácí Emerson Jonesovou a po necelých dvou hodinách zvítězila 4:6, 6:3 a 6:1. S turnajem se naopak ve druhé rundě rozloučil Vít Kalina, jenž prohrál s desátým nasazeným Brazilcem Joaem Fonsecou za 66 minut 5:7 a 3:6.