18:21
Murray zvládl šestihodinovou řež s Kokkinakisem

Andy Murray (66.) dokázal navázat na svou pětisetovou výhru nad Italem Mateem Berrettinim a zvítězil také v utkání druhého kola s Thanasim Kokkinakisem (159.). S domácím soupeřem svedl další dlouhý zápas, tentokrát dokonce trvající takřka šest hodin, a musel obracet skóre z 0:2 na sety. To se Britovi nakonec povedlo a zvítězil 4:6, 6:7(4), 7:6(5), 6:3, 7:5.

15:20
Vondroušová přešla přes světovou dvojku Džábirovou

Markéta Vondroušová (86.) vybojovala jeden z nejcennějších skalpů kariéry. Ve druhém kole Australian Open si poradila se světovou dvojkou a jednou ze spolufavoritek celého turnaje Uns Džábirovou, kterou porazila 6:1, 5:7, 6:1. Po hladce vyhraném prvním setu, který si Vondroušová podmanila za 25 minut, přišla dramatická druhá sada, v níž česká hráčka dvakrát úspěšně stáhla ztrátu brejku. Přesto nakonec tahala za kratší konec a po třetí ztrátě servisu ve dvanáctém gemu musela jít do rozhodujícího dějství. V něm se ovšem prakticky opakoval scénář z úvodní sady zápasu. Džábirové navíc zcela odešlo podání, které si už nedokázala ani jednou udržet a jediný gem uhrála na returnu v šesté hře za stavu 0:5. Vondroušovou po životním skalpu čeká ve třetím kole Australian Open derby s Lindou Fruhvirtovou (82.).

11:14
Martincová v deblu trápila nasazené dvojky

Tereza Martincová na letošním Australian Open definitivně dohrála. Česká tenistka společně s Donnou Vekičovou vypadly v dnešním prvním kole čtyřhry, proti druhému nasazenému páru Coco Gauffová, Jessica Pegulaová prohrály po sadách 6:7(2), 6:3, 2:6.

08:25
AO: Lehečka zvládl první kolo čtyřhry

Jiří Lehečka na Australian Open pokračuje i ve čtyřhře. Český talent společně se Slovákem Alexem Molčanem zvládli první kolo proti deblu Cerundolo, Etcheverry, který přehráli 6:4, 7:6(5).

08:16
Nadal bude chybět šest až osm týdnů

Rafael Nadal (2.) se do tenisového kolotoče nejdříve vrátí v březnu. Španělský tenista, který nezvládl středeční druhé kolo Australian Open, laboruje se zraněnou levou kyčlí, vinou které bude chybět šest až osm týdnů. Na kurty se nejdříve vrátí na prvních turnajích kategorie Masters v Indian Wells a Miami. Vzhledem k dvouměsíční absenci na okruhu je nyní v ohrožení jeho setrvání v TOP 10, ve které je nepřetržitě 19 let.

08:08
Druhý nasazený Ruud končí už ve druhém kole!

Australian Open přichází o dalšího favorita. Po předčasném konci obhájce titulu Rafaela Nadala (2.) se s turnajem rozloučil také přemožitel Tomáše Macháče a druhý nasazený Casper Ruud (3.). Norského tenistu zastavil Američan Jenson Brooksby (39.), se kterým padl 3:6, 5:7, 7:6(4), 2:6.

07:45
Linda Fruhvirtová je poprvé ve 3. kole grandslamu

Linda Fruhvirtová (82.) si premiérově v kariéře zahraje třetí kolo grandslamové dvouhry. Sedmnáctiletá Češka si ve druhém kole Australian Open poradila s domácí divokou kartou Kimberly Birrellovou (167.) po sadách 6:3, 6:2. Fruhvirtová začala na svých podáních rozpačitě, nejprve prohrávala 0:30, při svém druhém servisu dokonce odvracela stav 0:40 a celkově čtyři brejkboly. V té době ale už měla brejk v kapse, po 15 minutách vedla 3:0. Mladá tenistka sice v sedmé hře přišla o podání, díky rebrejku ale vybojovala ztracené vedení zpátky, set posléze bez problémů uzavřela. Fruhvirtová i druhý set začala brejkem. Za stavu 3:1 měla tři brejkboly v řadě, ani jednu šanci ale nevyužila. Vzápětí ukázala srdce velké hráčky, za 71 vteřin odskočila na 4:2, hned poté navíc podruhé v setu urvala brejk. Ten potvrdila rychle, za necelou hodinu a půl se radovala z postupu. O osmifinále se utká buď s Markétou Vondroušovou (86.), nebo Uns Džábirovou (2.).

07:32
Plíšková nadělila kanára, je ve 3. kole

Karolína Plíšková (31.) si poosmé v kariéře zahraje třetí kolo dvouhry Australian Open. Zkušená Češka ve čtvrtečním druhém kole přehrála Kazašku Julii Putincevovou (47.) po sadách 6:0, 7:5. Plíšková v prvním setu jasně vládla, získala ho za pouhých 19 minut. Ve druhé sadě přišla o náskok 2:0, sama naopak byla o brejk pozadu, za stavu 3:4 ale vybojovala rebrejk. V desáté hře ještě nevyužila dva mečboly na returnu, o dvě hry později to už dokázala. Semifinalistka turnaje z roku 2019 se o osmifinále utká s lepší z dvojice Varvara Gračovová (97.) –⁠ Luisa Stefaniová (141.).

05:50
Menšík uhrál s rozjetým Francouzem jen tři gemy

Jakub Menšík (415.) si na challengeru v Nonthaburi čtvrtfinále nezahraje. Sedmnáctiletý Čech nestačil ve čtvrtečním souboji kvalifikantů na rozjetého Arthura Cazauxe (265.), jenž si došel minulý týden na stejném místě z kvalifikace až pro titul. Francouz byl v utkání jasně lepším hráčem a povolil o tři roky mladšímu protivníkovi pouze tři uhrané gemy a jediný brejkbol, který navíc odvrátil. Výsledkem 6:3 a 6:0 prodloužil Cazaux svou letošní neporazitelnost už na jedenáct zápasů.

04:58
Krejčíková se Siniakovou úspěšně vykročily za obhajobou

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do druhého kola čtyřhry letošního Australian Open. Obhájkyně trofeje si v prvním zápase poradily s deblem Eikeriová, Harrisonová po setech 6:2, 3:6, 6:2. Nejvýše nasazená dvojice turnaje po zisku prvního setu ve druhém dějství jednou přišla o servis, v závěrečné hře nevyužila čtyři brejkboly. Ve třetí sadě sice přišla o náskok 2:0, zbytek utkání si však už pohlídala.

04:42
Bouzková ve čtyřhře hladce postupuje

Marie Bouzková bez problémů zvládla úvodní kolo čtyřhry letošního Australian Open. Česká tenistka společně s deblovou parťačkou Camilou Osoriovou na úvod turnaje přehrály dvojici Changová, Kulikovová po sadách 6:4, 6:2. Bouzková s Osoriovou si jediné menší komplikace přivodily zkraje druhé sady, kdy nepotvrdily brejk. V průběhu setu ale ještě dvakrát uspěly na returnu, díky čemuž se radovaly z postupu do druhého kola. V zápase o osmifinále se utkají s deblem Katová, Sutjiadiová.