23:02
Posledním semifinalistou Turnaje mistrů se stal po obratu Rubljov

Posledním semifinalistou letošního Turnaje mistrů se v Turíně stal Andrej Rubljov (7.). Ruský tenista otočil závěrečný zápas skupinové fáze proti Stefanosi Tsitsipasovi (3.) a raduje se při své třetí účasti na akci z premiérového postupu mezi čtyři nejlepší. Řeckého šampiona z roku 2019 porazil rodák z Moskvy za hodinu a 42 minut po setech 3:6, 6:3 a 6:2. O osudu prvních dvou sad rozhodl shodně jediný ztracený servis. Až v rozhodujícím dějství se dovedl Rubljov utrhnout na rozdíl dvou brejků a dovedl utkání do vítězného konce. O finále si v sobotu zahraje proti Casperu Ruudovi (4.) z Norska. Druhé semifinále obstarají Srb Novak Djokovič (8.) a Taylor Fritz (9.) ze Spojených států amerických.

20:13
Kvalifikant Vocel je už v semifinále

Pětadvacetiletý Matěj Vocel, který v americkém Columbusu musel projít skrz kvalifikaci, se probil už do semifinále. Na turnaji ITF v Ohiu si letošní vítěz dvou turnajů ve čtyřhře poradil s domácím Cannonem Kingsleyem (529.), kterého porazil 7:6(5), 6:4.

20:06
Djokovič po tříhodinové bitvě udolal Medveděva

Pořádně těžkou práci měl v pátek Novak Djokovič (8.) s Daniilem Medveděvem (5.). Favorizovaný Srb, který předchozí dva zápasy vyhrál bez ztráty setu, se tentokrát zdržel na dvorci přes tři hodiny. Ačkoliv v rozhodujícím třetím setu prohrával 4:5 se ztraceným podáním, povedlo se mu v desátém gemu získat brejk zpátky a vynutit si rozhodující tiebreak. V něm už Djokovič dominoval, zvítězil 7:2 a celé utkání strhnul na svou stranu po výsledku 6:3, 6:7(5), 7:6(2).

17:04
Macháč prolétl do semifinále, ztratil jen tři hry

Parádní vystoupení má za sebou na challengeru ve finských Helsinkách Tomáš Macháč (112.). Pátý nasazený deklasoval za pouhých 66 minut Belgičana Zizou Bergse (135.) 6:1, 6:2 a postoupil do semifinále. Tímto vítězstvím se český tenista opět výrazně přiblížil premiérovému posunu do první světové stovky.

15:46
Bartůňková v Bratislavě dohrála

Šestnáctiletá Nikola Bartůňková (280.) se na turnaji ITF v Bratislavě do semifinále nepodívá. Nad síly české hráčky byla čtvrtá nasazená Ana Konjuhová (137.), se kterou prohrála za 63 minut 1:6, 3:6.

13:53
Menšík je počtvrté v semifinále

Sedmnáctiletý Jakub Menšík (566.) otočil na pětadvacetitisícovém podniku v řeckém Heraklionu maratonské tříhodinové čtvrtfinále s Danielem Cukiermanem (394.). Izraelského daviscupového reprezentanta zdolal český talent po setech 6:7(2), 7:6(3) a 6:3 a postoupil do svého čtvrtého sezonního i kariérního semifinále mezi dospělými.

12:47
Palicová si v Bratislavě zahraje po obratu o finále

Barbora Palicová (220.) otočila na halovém podniku ITF v Bratislavě (60 000 USD) duel s Darjou Snigurovou (105.) z Ukrajiny a postoupila do svého osmého sezonního semifinále. Bývalou juniorskou světovou dvojku porazila osmnáctiletá Češka po setech 1:6, 6:2 a 6:3.

12:01
Ševčíková končí ve čtvrtfinále

Linda Ševčíková (1028.) v turecké Antalyi do svého prvního letošního semifinále nepostoupila. Na podniku s dotací 15 tisíc amerických dolarů podlehla dvakrát 1:6 šesté nasazené Giorgii Pintové (772.) z Itálie.

10:51
Šebestová postoupila do druhého letošního semifinále

Pouhou hodinu potřebovala Ivana Šebestová (687.) na podniku v italském Solarinu (15 000 USD) k tomu, aby si zajistila postup do druhého semifinále v sezoně. V souboji dvou nasazených hráček smetla jednadvacetiletá Češka domácí Georgii Pedoneovou (888.) 6:2 a 6:1.

10:47
Gengel splnil roli favorita a je v semifinále

Třetí nejvýše nasazený účastník pětadvacetitisícového podniku ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu Marek Gengel (333.) slaví hladký postup do semifinále. Český favorit si v pátek poradil za 70 minut poměrem 6:3 a 6:2 s Jihokorejcem Yeongseokem Jeongem (1475.), jenž se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace.

09:15
Palán prolétl v Bombaji do semifinále

Dominik Palán (466.) postoupil na pětadvacetitisícovém podniku ITF v indické Bombaji do svého šestého semifinále v sezoně. Čtvrtý nejvýše nasazený Čech přehrál bez ztráty podání za pouhých 54 minut hladce 6:1 a 6:2 japonského kvalifikanta Kazukiho Nišiwakiho (1103.).

00:07
Fritz udolal v třísetovém maratonu Augera-Aliassimea

Urputný souboj dvou turnajových debutantů zvládl v Turíně lépe Američan Taylor Fritz (9.). V přímém souboji o postup do semifinále porazil za 2 hodiny a 44 minut 7:6(4), 6:7(5) a 6:2 lehce favorizovaného Felixe Augera-Aliassimea (6.) z Kanady. Až do stavu 2:2 v rozhodujícím setu byli oba aktéři stoprocentní při vlastním podání. Poté ale rodák z Montréalu zničehonic vypadl z role a prohrál čtyři gemy v řadě, čímž ztratil i celé utkání. Pětadvacetiletý Fritz si na Turnaji mistrů zahraje v sobotu o postup do finále s Novakem Djokovičem. S pětinásobným vítězem akce dosud prohrál všech pět vzájemných střetnutí.