17:09
Macháč si v Helsinkách poradil s Virtanenem

Tomáš Macháč (112.) na turnaji ATP Challenger Tour ve finských Helsinkách zvládl další překážku a postoupil do čtvrtfinále. Ve čtvrtečním osmifinále porazil za pouhých 69 minut domácího Ottu Virtanena (182.) 6:4, 6:2 a oplatil mu letošní porážku z Liberce. Výhra českého tenisty je cenná i z toho důvodu, že Virtanen se v posledních týdnech nachází ve skvělé formě a byl tak pro Macháče velmi nebezpečným soupeřem. Ve čtvrtfinále se dvaadvacetiletý Čech utká s Belgičanem Zizou Bergsem (135.).

16:13
Nadal zakončil sezonu výhrou

Španělský tenista Rafael Nadal zakončil své působení na letošním Turnaji mistrů výhrou. V závěrečném utkání základní skupiny dokázal druhý hráč světa porazit světovou čtyřku Caspera Ruuda 7:5, 7:5. Utkání ovšem z hlediska Zelené skupiny nic neřešilo. Ruud měl už před zápasem jistotu, že Zelenou skupinu vyhraje, na straně druhé Nadal už neměl šanci projít do semifinále. Oproti předchozím dvěma utkáním se Nadal prezentoval velmi dobrým výkonem na servisu, když si pomohl hned 16 esy a soupeři nenabídl ani jeden brejk. Ruud naopak dvakrát o podání přišel.

14:03
Koolhof a Skupski si převzali trofej pro světový pár č. 1

Už bez ohledu na výsledek Turnaje mistrů zakončí Wesley Koolhof a Neal Skupski rok 2022 jako světový pár číslo jedna. K této příležitosti si tato nizozemsko-britská dvojice převzala v turínské aréně cennou trofej. Zítra tento pár čeká závěrečné vystoupení ve skupinové fázi Turnaje mistrů, prozatím mají na kontě jedno vítězství a jednu porážku.

13:56
Glasspool s Heliovaarou mají jistotu semifinále

Červená skupina deblového Turnaje mistrů již zná své první postupující. Semifinále si zahraje britsko-finská dvojice Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara, která ve svém posledním vystoupení v základní skupině porazila španělsko-argentinský pár Marcel Granollers, Horacio Zeballos po setech 6:0, 6:4. Glasspool s Heliovaarou zakončili skupinovou fázi s bilancí dvou výher a jedné porážky. O druhém postupujícím páru rozhodně odpolední duel, dvojici Rajeev Ram, Joe Salisbury stačí k potupu proti duu Marcelo Arevalo, Jean-Julien Rojer uhrát jeden set.

12:13
Kolář v osmifinále v Kóbe uhrál jen čtyři gemy

Zdeňku Kolářovi (254.) se osmifinálové utkání na challengeru v japonském Kóbe nepovedlo. Český tenista podlehl Australanovi Marcu Polmansovi (371.) hladce 1:6, 4:6 za hodinu a 22 minut hry. V první sadě Kolář až za stavu 0:5 odvrátil kanára. Ve druhém setu byl průběh vyrovnaný až do jeho koncovky, nakonec však rozhodlo Kolářovo ztracené podání v devátém gemu. Následně Polmans zápas dopodával, když využil třetí mečbol.