23:56
V přímém souboji o postup zvítězil Nadal

Rafael Nadal (2.) se poprvé od roku 2015 na Turnaji mistrů dostává přes skupinovou fázi a postupuje pošesté v kariéře do semifinále ATP Finals. V přímém souboji o setrvání v turnaji porazil za něco málo přes dvě hodiny Stefanose Tsitsipase (6.) 6:4, 4:6 a 6:2. V prvním setu si Španěl držel podání, načež v klíčové situaci vzal servis soupeři a zvítězil tak 6:4. I druhá sada měla podobný průběh. Oba tenisté byli při podání naprosto suverénní, avšak jeden z nich nakonec chyboval. Byl to Rafael Nadal, který za stavu 4:5 ztratil servis a dvojchybou daroval řeckému tenistovi druhý set. Rozhodující sada vybočovala ze zavedených pořádků. Oba hráči v úvodu ztratili svá podání. Nadal se následně zmohl ještě na druhý brejk, na což jeho řecký oponent nedokázal zareagovat.

21:33
Ram a Salisbury zvládli přímý souboj o postup

Na Turnaji mistrů se druhými postupujícími ze skupiny Mikea Bryana po Nizozemci Koolhofovi a Chorvatu Mektičovi stali Rajeev Ram s Joem Salisburym. Americko-britský pár porazil v přímém souboji o místenku do semifinále po nesmírně vyrovnaném boji německé duo Kevin Krawietz, Andreas Mies 7:6(5), 6:7(4) a 10:4. Duel vygradoval po dvou zkrácených hrách rozhodujícím supertiebreakem, který zcela ovládli Ram se Salisburym. Oběma chodil v závěru utkání první servis, po němž protivníky nepouštěli vůbec do hry. Krawietze s Miesem může mrzet zejména koncovka první sady, v níž měli za stavu 5:4 při vlastním podání k dispozici dva setboly, ty ale neproměnili.

19:40
Kopřiva podlehl Sousovi

Vít Kopřiva v osmifinále challengeru v ekvádorském Guayaquilu nestačil na Pedra Sousu, jemuž podlehl za necelé dvě hodiny 6:1, 3:6 a 4:6. Portugalci první sada vůbec nesedla a poměrně lehce ji ztratil, přičemž dokázal vyhrát pouze jediný gem. Sousa se ovšem herně zlepšil ve druhém setu, kterou pohodlně získal ve svůj vlastní prospěch. Nejnapínavější scénář poté přineslo závěrečné dějství, v jehož osmé hře měl Vít Kopřiva k dispozici hned tři brejkboly, nicméně ani jeden se mu nepovedlo využít, což se mu stalo osudným. Sousa totiž třemi gemy v řadě otočil průběh a třetí set získal poměrem 6:4.

16:41
Rubljov se rozloučil s Turnajem mistrů vítězstvím

Na závěr skupinové fáze zdolal Andrej Rubljov (8.) už jistě postupujícího Dominica Thiema (3.) za hodinu a patnáct minut po výsledcích 6:2, 7:5. První sadu Rus opanoval, vyhrál ji 6:2 a také do druhého setu vstoupil lépe, když vedl s brejkem. Rakušan ještě zabojoval a ze stavu 2:4 otočil skóre na 5:4, ovšem koncovka zase patřila Rubljovovi. Ten pro sebe urval jedenáctý gem na příjmu, v němž prohrával 0:40, a pak už utkání dopodával.

15:24
Macháč v osmifinále uspěl

Tomáš Macháč (197.) na challengeru v italské Ortisei postoupil do čtvrtfinále dvouhry. Český tenista porazil za necelou hodinu hry Slováka Martina Kližana (149.), a to po setech 6:4 a 6:2. První sada dlouhou dobu přinášela naprosto vyrovnanou bitvu, nicméně Kližanův zkrat přišel v deváté hře, ve které čelil hned třem brejkbolům, které se mu nepovedly odvrátit. Tomáš Macháč se tak v koncovce první sady dostal k brejku, který následně při svém servisu dokázal potvrdit. Slovák byl od druhé poloviny zápasu jako vyměněný, dělal celé množství nevynucených chyb, navíc hned dvakrát v průběhu druhého setu přišel o podání. Tomáš Macháč tak neměl problém dovést utkání do vítězného konce, navíc se stoprocentní bilancí na svém servisu. Slováka totiž nepustil ani k jednomu brejkbolu. Macháč ve čtvrtfinále vyzve Bělorusa Ilju Ivašku (113.).

15:05
Kubot a Melo ovládli londýnské drama

Obrovské drama nabídl skupinový zápas Turnaje mistrů mezi dvojicemi Koolhof, Mektič a Kubot, Melo. V utkání trvajícím hodinu a šestačtyřicet minut zvítězilo polsko-brazilské duo, a to po setech 6:4, 6:7(2) a 10:8. V duelu nicméně už o nic moc nešlo. Nizozemec s Chorvatem měli postup jistý, oproti tomu Kubot s Melem už byli po dvou porážkách ze hry o dobrý výsledek na Turnaji mistrů.