23:57 - 21.11.2020

Medveděv si poradil s Nadalem

Daniil Medveděv (4.) porazil v semifinále Turnaje mistrů Rafaela Nadala (2.) za dvě hodiny a 35 minut 3:6, 7:6(4) a 6:3. Španělský tenista ve druhém setu nejprve prohrával 1:4 a čelil brejkbolu. Následně průběh setu otočil a za stavu 5:4 podával na vítězství, o podání však čistou hrou přišel. Medveděv v rozhodujícím dějství udeřil v sedmém gemu, kdy si připsal klíčový brejk. Závěr duelu už si pohlídal. Na ruského hráče čeká ve finále Dominic Thiem (3.). Oba tenisté zabojují o premiérovou trofej z této akce.

21:05 - 21.11.2020

Melzer a Roger-Vasselin jsou po obratu druhými finalisty

Jürgen Melzer a Édouard Roger-Vasselin přehráli ve druhém deblovém semifinále Turnaje mistrů americko-britské duo Rajeev Ram, Joe Salisbury za hodinu a 47 minut 6:7(4), 6:3 a 11:9. Rakušan Melzer a Francouz Roger-Vasselin ve druhém setu rychle dohnali manko brejku a sami si připsali dva úspěchy na returnu. Ještě větší obrat předvedli v rozhodujícím supertiebreaku, kde prohrávali už 1:7! Za stavu 8:9 při vlastním podání odvrátili mečbol. V souboji o titul je čeká nizozemsko-chorvatský pár Wesley Koolhof, Nikola Mektič.

18:07 - 21.11.2020

Thiem v semifinále udolal Djokoviče!

Dominic Thiem (3.) si v semifinále Turnaje mistrů poradil s Novakem Djokovičem (1.), kterého porazil za dvě hodiny a 54 minut 7:5, 6:7(10) a 7:6(5). Sedmadvacetiletý Thiem v tiebreaku druhého setu nevyužil čtyři mečboly, z toho dva při vlastním podání. Naopak v rozhodující zkrácené hře dohnal manko 0:4. Rakouský tenista, který loni v Londýně ve finále neuspěl, si o titul zahraje proti Rafaelu Nadalovi (2.), nebo Daniilu Medveděvovi (4.).

14:28 - 21.11.2020

Koolhof a Mektič jsou prvními finalisty

Wesley Koolhof a Nikola Mektič porazili v semifinále Turnaje mistrů španělsko-argentinskou dvojici Marcel Granollers, Horacio Zeballos za hodinu a 13 minut 6:3 a 6:4. Nizozemec Koolhof a Chorvat Mektič odvrátili jediný brejkbol soupeřů, sami využili dvě ze sedmi šancí na returnu. K postupu si pomohli sedmi esy. V nedělním finále budou mít šanci získat první společný titul. Letos si zatím zahráli finále v Marseille a na US Open.

11:26 - 21.11.2020

Pulchartová s Bayerlovou slaví titul

Laetitia Pulchartová s Michaelou Bayerlovou opanovaly turnaj nižší kategorie v egyptském Šarm aš-Šajch. České tenistky ve finálovém klání přehrály třetí nasazenou dvojici Elina Avanesjanová, Iryna Šimanovičová 6:4, 7:5.
Pulchartová s Bayerlovou v úvodním setu získaly brejk v pátém gemu, o který ale okamžitě přišly. Za stavu 4:4 ovšem podruhé v utkání uspěly na returnu, zásluhou čehož vyhrály první set. Ve druhém dějství vedly 2:1 a měly brejk k dobru, od té doby však prohrály čtyři gemy v řadě. V důležitou chvíli ale dokázaly soupeřkám vzít podání a posléze srovnat na 5:5. Za tohoto stavu znovu získaly podání soupeřek, což bylo klíčovým faktorem zápasu.
Pro Pulchartovou i Bayerlovou se jedná o třetí deblový titul kariéry.

22:25 - 20.11.2020

Medveděv vyhrál také proti Schwartzmanovi

Daniil Medveděv (4.) na Turnaji mistrů prošel základní skupinou bez ztráty jediného setu. V závěrečném utkání přehrál Argentince Diego Schwartzmana (9.) dvakrát 6:3. Čtyřiadvacetiletý Rus využil tři z devíti brejkbolů, sám naopak za stavu 3:1 ve druhém setu odvrátil dvě hrozby soupeře. Medveděva v semifinále čeká Rafael Nadal (2.).

18:34 - 20.11.2020

Macháč na nasazenou dvojku nestačil

Český tenista Tomáš Macháč (197.) se loučí s turnajem v Ortisei ve čtvrtfinále. V souboji s nasazenou dvojkou Iljou Ivaškou (113.) prohrál ve dvou setech 6:7(4), 6:7(5). Utkání mezi oběma soupeři postrádalo brejky a hlavně první set byl přehlídkou parádních servisů. Ani jeden z hráčů si nevytvořil brejkbol a o všem rozhodl až tiebreak, který Ivaška vyhrál 7:4. Druhý set už byl na returnech o něco dramatičtější. Macháč si vypracoval dva brejkboly v devátém gemu, ale klíčové výměny nezvládl a stejně dopadl Ivaška v desáté hře, v níž si vybudoval jednu příležitost, která byla zároveň mečbolem. Ve zkrácené hře druhé sady si Bělorus vypracoval hned čtyři mečboly v řadě a to už bylo i na Macháče příliš. Tři mečboly sice odvrátil, ale při tom čtvrtém poslal míček za základní lajnu.

16:51 - 20.11.2020

Djokovič uspěl v boji o semifinále

Přímý souboj o postup do semifinále na Turnaji mistrů mezi Novakem Djokovičem (1.) a Alexanderem Zverevem (7.) dopadl lépe pro světovou jedničku. Srbský tenista v závěrečném klání v základní skupině zvítězil nad německým protivníkem 6:3, 7:6(4) a postoupil mezi nejlepší čtyřku ATP Finals. V semifinále se utká s vítězem druhé skupiny Dominicem Thiemem.

15:14 - 20.11.2020

Pavič se Soaresem slaví druhou výhru

Druhé vítězství v základní skupině vybojoval deblový pár Mate Pavič a Bruno Soares. Chorvatsko-brazilský pár porazil australsko-novozélandskou dvojici Peers, Venus 6:7(2), 6:3, 10:8.

23:56 - 19.11.2020

V přímém souboji o postup zvítězil Nadal

Rafael Nadal (2.) se poprvé od roku 2015 na Turnaji mistrů dostává přes skupinovou fázi a postupuje pošesté v kariéře do semifinále ATP Finals. V přímém souboji o setrvání v turnaji porazil za něco málo přes dvě hodiny Stefanose Tsitsipase (6.) 6:4, 4:6 a 6:2. V prvním setu si Španěl držel podání, načež v klíčové situaci vzal servis soupeři a zvítězil tak 6:4. I druhá sada měla podobný průběh. Oba tenisté byli při podání naprosto suverénní, avšak jeden z nich nakonec chyboval. Byl to Rafael Nadal, který za stavu 4:5 ztratil servis a dvojchybou daroval řeckému tenistovi druhý set. Rozhodující sada vybočovala ze zavedených pořádků. Oba hráči v úvodu ztratili svá podání. Nadal se následně zmohl ještě na druhý brejk, na což jeho řecký oponent nedokázal zareagovat.

21:33 - 19.11.2020

Ram a Salisbury zvládli přímý souboj o postup

Na Turnaji mistrů se druhými postupujícími ze skupiny Mikea Bryana po Nizozemci Koolhofovi a Chorvatu Mektičovi stali Rajeev Ram s Joem Salisburym. Americko-britský pár porazil v přímém souboji o místenku do semifinále po nesmírně vyrovnaném boji německé duo Kevin Krawietz, Andreas Mies 7:6(5), 6:7(4) a 10:4. Duel vygradoval po dvou zkrácených hrách rozhodujícím supertiebreakem, který zcela ovládli Ram se Salisburym. Oběma chodil v závěru utkání první servis, po němž protivníky nepouštěli vůbec do hry. Krawietze s Miesem může mrzet zejména koncovka první sady, v níž měli za stavu 5:4 při vlastním podání k dispozici dva setboly, ty ale neproměnili.

19:40 - 19.11.2020

Kopřiva podlehl Sousovi

Vít Kopřiva v osmifinále challengeru v ekvádorském Guayaquilu nestačil na Pedra Sousu, jemuž podlehl za necelé dvě hodiny 6:1, 3:6 a 4:6. Portugalci první sada vůbec nesedla a poměrně lehce ji ztratil, přičemž dokázal vyhrát pouze jediný gem. Sousa se ovšem herně zlepšil ve druhém setu, kterou pohodlně získal ve svůj vlastní prospěch. Nejnapínavější scénář poté přineslo závěrečné dějství, v jehož osmé hře měl Vít Kopřiva k dispozici hned tři brejkboly, nicméně ani jeden se mu nepovedlo využít, což se mu stalo osudným. Sousa totiž třemi gemy v řadě otočil průběh a třetí set získal poměrem 6:4.

16:41 - 19.11.2020

Rubljov se rozloučil s Turnajem mistrů vítězstvím

Na závěr skupinové fáze zdolal Andrej Rubljov (8.) už jistě postupujícího Dominica Thiema (3.) za hodinu a patnáct minut po výsledcích 6:2, 7:5. První sadu Rus opanoval, vyhrál ji 6:2 a také do druhého setu vstoupil lépe, když vedl s brejkem. Rakušan ještě zabojoval a ze stavu 2:4 otočil skóre na 5:4, ovšem koncovka zase patřila Rubljovovi. Ten pro sebe urval jedenáctý gem na příjmu, v němž prohrával 0:40, a pak už utkání dopodával.

15:24 - 19.11.2020

Macháč v osmifinále uspěl

Tomáš Macháč (197.) na challengeru v italské Ortisei postoupil do čtvrtfinále dvouhry. Český tenista porazil za necelou hodinu hry Slováka Martina Kližana (149.), a to po setech 6:4 a 6:2. První sada dlouhou dobu přinášela naprosto vyrovnanou bitvu, nicméně Kližanův zkrat přišel v deváté hře, ve které čelil hned třem brejkbolům, které se mu nepovedly odvrátit. Tomáš Macháč se tak v koncovce první sady dostal k brejku, který následně při svém servisu dokázal potvrdit. Slovák byl od druhé poloviny zápasu jako vyměněný, dělal celé množství nevynucených chyb, navíc hned dvakrát v průběhu druhého setu přišel o podání. Tomáš Macháč tak neměl problém dovést utkání do vítězného konce, navíc se stoprocentní bilancí na svém servisu. Slováka totiž nepustil ani k jednomu brejkbolu. Macháč ve čtvrtfinále vyzve Bělorusa Ilju Ivašku (113.).

15:05 - 19.11.2020

Kubot a Melo ovládli londýnské drama

Obrovské drama nabídl skupinový zápas Turnaje mistrů mezi dvojicemi Koolhof, Mektič a Kubot, Melo. V utkání trvajícím hodinu a šestačtyřicet minut zvítězilo polsko-brazilské duo, a to po setech 6:4, 6:7(2) a 10:8. V duelu nicméně už o nic moc nešlo. Nizozemec s Chorvatem měli postup jistý, oproti tomu Kubot s Melem už byli po dvou porážkách ze hry o dobrý výsledek na Turnaji mistrů.