21:46
Karolína Plíšková vyřadila Elise Mertensovou

Karolína Plíšková (4.) kráčí v Římě za obhajobou loňského titulu. Po setech 6:3, 3:6 a 6:0 vyprovodila z kurtu Elise Mertensovou (20.).
O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk. Ten získala Karolína ve druhém gemu poté, co sama v úvodní hře dva odvrátila. Podání pak úspěšně držela až do konce sady, za stavu 5:3 proměnila druhý setbol.
Také do druhé sady vstoupila lépe Češka, jež rychle vedla 2:0. Jenže Belgičanka poté výrazně zpřesnila hru a soupeřce sebrala hned dvě podání v řadě. Při skóre 5:3 využila jediný setbol a poslala dramatický zápas do třetí sady, kterou už Plíšková suverénně ovládla bez ztráty gemu.
V semifinále se česká jednička utká se svou krajankou, Markétou Vondroušovou (19.).

20:01
Markéta Vondroušová si zahraje o finále

Oproti pátku, kdy Markéta Vondroušová (19.) vyhrála se štěstím dvouapůlhodinový maratón, dnes na kurtu proti Elině Svitolinové (6.) jasně dominovala a vybojovala si po setech 6:3 a 6:0 postup do semifinále. To je pro Češku nejlepší výsledek od loňského French Open!
V boji o finále se střetne s vítězkou zápasu Karolína Plíšková (4.), Elise Mertensová (20.).

17:42
Strýcová si v Římě zahraje finále

Barbora Strýcová se svou parťačkou Sie Su-wej postoupily v Římě do finále čtyřhry. V semifinálovém souboji vyzvaly americko-brazilskou dvojici Carterová, Stefaniová, kterou porazily ve dvou setech 7:5 a 6:4.
Ve finále se nasazené jedničky nastoupí proti Němce Friedsamové a Rumunce Olaruové.

16:47
České finále ve Frýdku-Místku ovládly Marková s Detiuc

Sobotní odpoledne nabídlo ve Frýdku-Místku české finále čtyřhry, ve kterém proti sobě nastoupily páry Johana Marková, Anastasia Detiuc a Jesika Malečková, Miriam Kolodziejová. Zadařilo se mladší dvojici, Marková s Detiuc zvítězily po setech 6:1 a 6:4 a oslavily svůj pátý společný titul na okruhu ITF.

12:33
Forejtkovi se obrat proti favoritovi nevydařil

Na pražských Spojích nebude k vidění české finále dvouhry. Druhý hráč startující na divokou kartu Jonáš Forejtek (408.) v semifinálovém duelu proti Sebastianu Baezovi (360.) prohrál 3:6, 6:3, 4:6. Forejtek poprvé na returnu uspěl ve třetí hře druhého setu, zásluhou čehož také srovnal na 1:1 na sety. V závěrečném dějství ovšem nezužitkoval hned čtyři šance, jeho protihráči stačilo využít jednu ze šesti nabídnutých příležitostí.

12:27
Lehečka v Praze vybojoval finále dvouhry

Jiří Lehečka (403.) potvrzuje skvělou formu z posledních dní. Nedávný semifinalista challengerového turnaje v Ostravě na turnaji nižší kategorie na pražských Spojích zvládl zápas o finále proti Christianu Lindellovi (332.) kterého přehrál 6:4, 7:5

12:00
Veselý v Hamburku postoupil do finále kvalifikace

Jiří Veselý (72.) na úvod kvalifikace ATP v Hamburku zvládl duel proti domácí divoké kartě, kterou byl Milan Welte (919.). Veselý bývalého 71. juniora světa porazil dvakrát 6:4. Český tenista v obou setech získal po jednom brejku, přičemž za stavu 6:4, 0:1 odvrátil tři hrozby soupeře v řadě. Osmého nasazeného v utkání o hlavní soutěž čeká lepší z dvojice Hampel (711.) – Moeller (1615.).

11:56
Poljak v kvalifikaci challengeru dohrál

David Poljak (464.) musí zapomenout na finále kvalifikace challengeru v rumunském Sibiu. Český tenista v prvním zápase na turnaji nestačil na Ergi Kirkina (515.), se kterým neuspěl po sadách 6:7(6), 2:6. Poljak po prohraném prvním setu, v němž stejně jako jeho soupeř třikrát ztratil podání, ve druhé sadě nezužitkoval čtyři brejkboly, zatímco Kirkin na returnu získal dva brejky.

11:50
Kolodziejová na finále nedosáhla

Miriam Kolodziejová (592.) se po skalpu nasazené jedničky Barbory Krejčíkové ve Frýdku-Místku dalšího překvapení nedočkala. Česká tenistka v semifinálovém zápase proti favorizované Gabriele Talabaové (240.) prohrála 3:6, 2:6. Kolodziejové se nevydařil vstup do zápasu, v prvním setu byl už stav 0:5, ani brejk v sedmé hře jí k vítězství v sadě nestačil. Nenasazená tenistka do druhé sady znovu vkročila neúspěšně, za stavu 1:4 se jí podařilo ještě čtvrtou nasazenou protihráčku brejknout, to však bylo z její strany vše.