17:31 - 17.09.2020

Siniaková s Kudermětovovou v deblu deklasovaly soupeřky

Kateřina Siniaková si po neúspěchu ve dvouhře zlepšila náladu ve čtyřhře a to ve velkém stylu. Spolu s Ruskou Veronikou Kudermětovovou deklasovaly za pouhých 48 minut Italky Gatto-Monticoneovou a Paoliniovou po setech 6:1, 6:0.

15:25 - 17.09.2020

Strýcová se Sie udělily dva kanáry

Dokonalý zápas mají za sebou v Římě Barbora Strýcová a Su-wej Sie. Česko-tchajwanský pár deklasoval v osmifinále japonskou dvojici Hibinovou a Ninomijaovou 6:0, 6:0. V utkání si nasazené jedničky vypracovaly hned 15 brejkbolů, ze kterých šest proměnily, naopak oba brejkboly soupeřek dokázaly odvrátit.

14:58 - 17.09.2020

Vondroušová zvládla druhé kolo

Markéta Vondroušová (19.) úspěšně pokračuje turnajem v italském Římě. Po Japonce Misaki Dojové si poradila i s Nizozemkou Arantxou Rusovou (71.), kterou porazila ve dvou setech 6:3, 6:3. Zápas to pro ni ovšem nebyl vůbec snadný a českou tenistku trápily i zdravotní obtíže. Zkraje druhého setu dokonce musela být na kurtu ošetřována, ale koncovku duelu nakonec zvládla a prošla do osmifinále.

14:02 - 17.09.2020

Pouille se odhlásil z Roland Garros

Francouzský tenista Lucas Pouille (60.) na svých sociálních sítích oznámil, že se nezúčastní grandslamového Roland Garros. Někdejší desátý hráč světa, který letos odehrál pouze jediné soutěžní utkání, podstoupil v červenci operaci pravého lokte. Rehabilitace podle jeho slov pokračuje dobře, na kurtech by se mohl objevit na konci října.

12:34 - 17.09.2020

Siniaková končí ve druhém kole

Kateřina Siniaková (61.) podlehla ve druhém kole antukového turnaje v Římě ruské kvalifikantce Darje Kasatkinové (74.) za 80 minut 2:6 a 3:6. Česká tenistka v prvním setu prohrávala už 0:5, hrozbu kanára na poslední chvíli odvrátila. Ve druhé sadě otočila z 0:2 na 3:2 s brejkem, nadějný stav měl ale pouze krátké trvání. Kasatkinová, jež Siniakovou porazila i ve čtvrtém vzájemném utkání, si v osmifinále zahraje proti Sofii Keninové (5.), nebo Viktorii Azarenkové (14.).

12:26 - 17.09.2020

Hradecká si zahraje deblové čtvrtfinále

Lucie Hradecká a její slovinská parťačka Andreja Klepačová v Římě přehrály kanadsko-lotyšské duo Dabrowská, Ostapenková za hodinu a 19 minut 7:5, 6:3 a postupují do čtvrtfinále. Hradecká s Klepačovou v prvním setu dvakrát neudržely náskok brejku, napotřetí už byly úspěšné. Ve druhé sadě zaznamenaly klíčový brejk ve čtvrté hře, posléze odvrátily dva brejkboly.

20:30 - 16.09.2020

Plíšková v Římě přehrála Strýcovou

Pikantní duel přinesl závěr středečního večera v Římě. Karolína Plíšková (2.) ve druhém kole ženské dvouhry hrála proti Barboře Strýcové (37.), kterou za hodinu a čtvrt porazila dvakrát 6:3. Plíšková zkušenější protihráčku přehrála popáté na okruhu, jednou s ní prohrála. Obhájkyně titulu se o čtvrtfinále utká proti Anně Blinkovové.

18:19 - 16.09.2020

Bouzková na Rybakinovou nestačila

Marie Bouzková (47.) se s turnajem v Římě rozloučila v osmifinále dvouhry. Česká tenistka ve svém druhém utkání prohrála s desátou nasazenou Elenou Rybakinovou (18.) 5:7, 6:7(3). Bouzková přitom do zápasu vstoupila skvěle, zásluhou brejku ve druhé hře vedla 4:1. Ve zbytku sady se jí však podařilo uhrát jediný gem. Ve druhém setu Češka třikrát stáhla manko brejku, při stavech 4:5 a 5:6 nedovolila soupeřce dopodávat zápas do vítězného konce. Favoritka se před tiebreakem nechala ošetřovat, ve zkrácené hře Bouzková nezachytila začátek, během sedmi míčků získala jediný.

13:08 - 16.09.2020

Hradecká v Itálii postupuje

Lucie Hradecká vstoupila do deblové části podniku WTA Premier 5 v Římě povedeně. Češka spolu s Andrejou Klepačovou ze Slovinska zdolala 6:3 a 7:6(2) australskou dvojici Ellen Perezová, Storm Sandersová. Obě jmenované podávaly za stavu 5:3 ve druhém setu na vítězství, situaci si ale třemi nevyužitými mečboly zkomplikovaly a za stavu 5:6 dokonce čelily setbolu. Ten však Hradecká s Klepačovou odvrátily a nakonec sadu získaly skrze tiebreak. V dalším kole narazí vítězky na třetí nejvýše nasazený pár. Ten v italské metropoli tvoří Kanaďanka Dabrowská s Lotyškou Ostapenkovou.

17:31 - 15.09.2020

Voráčová v Římě končí

Renata Voráčová společně se svou parťačkou Japonkou Dojovou nezvládly zápas prvního kola proti japonsko-americké dvojici Katová, Santamariaová. Po setech 6:4 a 3:6 musel rozhodnout supertiebreak, ve kterém od samého začátku dominovaly Japonka s Američankou, které si dokráčely pro vítězství v poměru 10:6.

16:04 - 15.09.2020

Siniaková postoupila i v deblu

Úspěšný den má za sebou v Římě Kateřina Siniaková. Po postupu ve dvouhře si připsala i výhru v rámci čtyřhry, když se svou spoluhráčkou Ruskou Kuděrmetovou porazily ve dvou setech (6:2, 6:3) americko-mexickou dvojici Christianová/Olmosová.

13:45 - 15.09.2020

Vondroušová v Římě udolala Dojovou

Náročnou práci měla Markéta Vondroušová (19.) v prvním kole antukového turnaje v Římě, v němž udolala po dvou hodinách a 33 minutách japonskou kvalifikantku Misaki Dojovou (80.) 6:1, 4:6 a 6:4. Jednadvacetiletá Češka vedla už 6:1 a 4:1, utkání se ale nakonec pořádně natáhlo. Japonka zkraje rozhodujícího setu vedla dokonce dvakrát o brejk. Vondroušová, jež na stejném turnaji loni postoupila do čtvrtfinále, o svém vydřeném vítězství rozhodla ziskem posledních dvou gemů. Z celkových 27 her se hned 17 rozhodovalo až přes shodu. Češka narazí ve druhém kole na další kvalifikantku Arantxu Rusovou (71.).

12:20 - 15.09.2020

Siniaková zazářila proti Kerberové!

Kateřina Siniaková (61.) vstoupila do prestižního antukového turnaje v Římě skvěle, když přehrála turnajovou patnáctku Angelique Kerberovou (22.) za hodinu a devět minut 6:3 a 6:1. Čtyřiadvacetiletá tenistka, která ztratila servis až v samém závěru za stavu 6:3 a 5:0, tak zaznamenala premiérové singlové vítězství po obnovení turnajového kolotoče.

08:09 - 15.09.2020

V Ostravě by měla hrát i Karolína Plíšková

Karolína Plíšková (4.) je po Karolíně Muchové (26.) druhou tenistkou, která pořadatelům turnaje J&T Banka Ostrava Open 2020 přislíbila účast. Halový podnik v Ostravě se uskuteční od 17. do 25. října, přičemž patří do kategorie WTA Premier. Na vítězku tak čeká 470 bodů do žebříčku.

17:06 - 14.09.2020

Muchová se představí v Ostravě

První potvrzenou hráčkou turnaje WTA kategorie Premier J&T Banka Ostrava Open 2020 je Karolína Muchová (26.). Čtvrtfinalistka loňského Wimbledonu se po velké pauze představila na dvou turnajích v New Yorku. Na tom prvním vypadla ve druhém kole s vítězkou US Open Naomi Ósakaovou, ve Flushing Meadwos v osmifinále nestačila na finalistku nedávno skončeného turnaje Viktorii Azarenkovou.