23:29
Vondroušová vydřela postup

Prestižní turnaj v Římě bude mít dvě české semifinalistky ve dvouhře. Na výhru Karolíny Plíškové navázala Markéta Vondroušová (19.), která otočila zápas proti Poloně Hercogové (50.) 1:6, 6:1, 7:6(5).

20:02
Hradecká končí ve čtvrtfinále

Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou dohrály v římském čtvrtfinále. V souboji o postup mezi čtyři nejlepší páry turnaje prohrály s americko-brazilskou dvojicí Hayley Carterovou a Luisou Stefaniovou 7:6(5), 4:6, 8:10. Carterová se Stefaniovou si o postup do finále zahrají s nasazenými jedničkami Strýcovou a Sie.

18:09
Strýcová proklouzla do semifinále

Barbora Strýcová se Su-wej Sie potvrzují zatím na turnaji v Římě role favoritek a vybojovaly už postup do semifinále. V pikantním souboji dvou českých tenistek dokázala zkušená Strýcová zdolat Kateřinu Siniakovou, jež hrála v Římě s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou, po setech 7:6(5), 6:4.

13:54
Forejtek znovu neztratil set

Jonáš Forejtek (408.) prochází turnajem ITF na Spojích i nadále bez ztráty jediného setu. V pátek porazil na divokou kartu startující devatenáctiletý mladík krajana Robina Staňka (645.) 7:5 a 6:3 a připsal si na akci už své třetí vítězství. V semifinále čeká Forejtka Argentinec Baez.

13:45
Kolodziejová otočila pěti gemy zápas s Krejčíkovou

Hodně zajímavý průběh měl na turnaji ve Frýdku-Místku čtvrtfinálový zápas mezi Barborou Krejčíkovou (118.) a Miriam Kolodziejovou (592.). Nejvýše nasazená Krejčíková vedla ve třetím setu už 5:2 a dvakrát podávala na vítězství, Kolodziejová se ale blýskla sérií pěti gemů v řadě, díky které dramatický duel otočila a postoupila tak po vítězství 4:6, 6:4 a 7:5 do semifinále.

12:53
Marková uhrála jen tři gemy

Johana Marková (408.) bude na podniku ITF ve Frýdku-Místku pokračovat už jen ve čtyřhře. Jednadvacetiletá Češka nestačila v pátečním singlovém čtvrtfinále na čínskou kvalifikantku Čchin-wen Čeng (410.), s níž uhrála jen tři gemy a odešla z kurtu s kanárem (3:6, 0:6). Odpoledne se Marková ještě představí v semifinále debla.

12:48
Lehečka nedal Miedlerovi šanci

Jiří Lehečka (403.) navazuje na Spojích na skvělé výkony z minulého týdne a zahraje si opět semifinále. Osmnáctiletý Čech nedal v pátek nejmenší šanci Lucasi Miedlerovi (293.) z Rakouska, který přitom platil za mírného papírového favorita. Lehečka, který si před pár dny zahrál své premiérové challengerové semifinále v kariéře, neztratil v utkání ani jednou servis a deklasoval nasazenou pětku výsledkem 6:3 a 6:0.

12:40
Dejnožková v Monastiru dohrála

Pouť osmnáctileté Terezy Dejnožkové (-) turnajem v tuniském Monastiru skončila ve čtvrtfinále. Česká kvalifikantka, jež startovala na svém prvním seniorském podniku ITF v kariéře a blýskla se na něm výhrou nad favorizovanou krajankou Pulchartovou, v pátek nestačila na Šalimar Talbiovou (405.) z Běloruska. S o rok starší soupeřkou z páté světové stovky uhrála Dejnožková jen dva gemy a prohrála za hodinu a 8 minut dvakrát 1:6.

12:32
Plíšková postoupila v Římě do čtvrtfinále

Karolína Plíšková (4.) neztratila sadu ani při svém druhém vystoupení na turnaji a nadále živí v Římě šanci na obhajobu loňského titulu. Po vítězství nad krajankou Strýcovou nezaváhala nasazená dvojka ani s Ruskou Annou Blinkovovou (65.). Tu porazila za hodinu a 18 minut 6:4, 6:3 a postoupila v italské metropoli už do čtvrtfinále. V tom se Plíšková utká v sobotu buď s Belgičankou Mertensovou, nebo s Koviničovou z Černé Hory.