Denní menu, 26.3.2018: Plíšková je už ve čtvrtfinále, Berdych kvůli dešti nedohrál

Karolína Plíšková se v Miami dostala do čtvrtfinále. Češka proti Dijasové uhrála první set v poměru 6:2 a ve druhém setu vedla 2:1, protihráčka ale kvůli zranění skrečovala. Tomáš Berdych bude muset kvůli dešti dohrávat utkání třetího kola až v úterý. Po půlnoci sehraje osmifinále s Lotyškou Ostapenkovou Petra Kvitová.

01:30

KVITOVÁ OTOČILA ZÁPAS S KENINOVOU A JE V MIAMI V OSMIFINÁLE: Podruhé v kariéře si Petra Kvitová zahraje na turnaji v Miami o čtvrtfinále. Světová devítka sice nerozehrála duel proti domácí Sofii Keninové nejlépe, když prohrála první set 3:6, přesto nakonec postupuje. Ve druhé sadě připravila Češka devatenáctiletou soupeřku hned čtyřikrát o servis a vynutila si po výsledku 6:2 rozhodující dějství. V tom Kvitová prohrávala 2:4, poté ale zavelela čtyřmi vyhranými gemy v řadě k obratu. O vyrovnání svého turnajového maxima z roku 2014 si Kvitová v úterý zahraje proti páté ženě světa Jeleně Ostapenkové, vítězce loňského Roland Garros.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Petra Kvitová (9.) x Sofia Keninová (USA, 94.) 3:6, 6:2, 6:4

17:00

PLÍŠKOVÁ DIJASOVOU DRTILA, KAZAŠKA POTÉ SKREČOVALA: Karolína Plíšková se na podniku v Miami potřetí v kariéře probojovala do čtvrtfinále dvouhry. Česká hráčka v osmifinálovém duelu přehrávala Zarinu Dijasovou, proti které získala první set v poměru 6:2. Ve druhém dějství pátá nejvýše nasazená měla brejk k dobru, za stavu 2:1 a 30:0 ovšem její protihráčka utkání vzdala. Plíšková je tak pouhou výhru od semifinále, které je pro ni na jihu Floridu dosud nejlepším výsledkem. – Zarina Dijasová (KAZ, 56.) – Karolína Plíšková (6.), 2:6, 1:2 skreč. Dijasová

23:55

BERDYCH KVŮLI DEŠTI NEDOHRÁL: Tomáš Berdych svádí ve třetím kole turnaje v Miami urputný souboj s domácím Francisem Tiafoem a ten ani po více než třech hodinách nezná svého vítěze. Za stavu 7:6(2), 2:6, 4:5 byl duel kvůli dešti přerušen. V Miami je půl třetí ráno a nedá se očekávat, že by se ještě dohrávalo. – Tomáš Berdych (13.) – Frances Tiafoe (USA, 63.) 7:6(2), 2:6, 4:5 přerušeno

Jebavý ve čtyřhře překvapivě prohrál
Roman Jebavý na challengerovém podniku ve španělské Marbelle vypadl již v úvodním kole. Český tenista s Antonio Sančičem na turnaji plnili roli druhého nejvýše nasazeného páru, hned v úvodním zápase ale nestačili na dvojici Lopez-Perez, Ramanathan 6:3, 4:6, 8:10.

Rosol na challengerovém turnaji postoupil do hlavní soutěže
Lukáš Rosol (241.) si v Marbelle zahraje mezi dvaatřiceti nejlepšími. Zkušený tenista na turnaji challengerové úrovně během tříkolových nástražných bojů neztratil jediný set, když mu v závěrečném kole nestačil ani Federico Gaio (314.), kterého Rosol porazil 6:4, 7:6(4).

Kolář ve čtyřhře schytal kanára, nepomohlo mu ani sedm odvrácených mečbolů
Zdeněk Kolář na challengerovém podniku ve francouzském Saint Brieuc skončil v prvním kole čtyřhry. Kolář společně s Lucou Margarolim jednoznačně nestačili na pár Arends, Weissborn, se kterým prohráli 0:6, 3:6. Česko-švýcarská dvojice po špatném vstupu do úvodního setu musela ve druhé sadě rychle čelit stavu 1:5 a ačkoliv odvrátila sedm mečbolů, do konce zápasu jí to už nebylo co platné.

Staněk v kvalifikaci uspěl
Robin Staněk (654.) podniku kategorie Futures v Lisabonu nebude chybět v hlavní soutěži. Český hráč ve finále kvalifikace bez problémů přehrál Pelle Boermu (-) 6:1, 6:4, když německému tenistovi během zápasu vzal třikrát servis a naopak ho sám ani jednou neztratil.

Malečková se kvalifikovala na šedesátce ve Francii
Pouhých 36 minut trvalo utkání Jesiky Malečkové (311.) v pondělním finále kvalifikace na turnaji ve francouzském Croissy-Beaubourg. Třiadvacetiletá Češka porazila po dvou víkendových vítězstvích i Srbku Dejanu Radanovičovou (280.). O dva roky mladší nasazená šestka utkání po prvním setu, který prohrála 2:6, skrečovala.

Muchová odvracela mečbol
Po Jesice Malečkové (311.) postoupila v Croissy-Beaubourg do hlavní soutěže také Karolína Muchová (240.). Nejvýše nasazená žena kvalifikace se v pondělním finále utkala s Urszulou Radwaňskou (531.), mladší sestru známější Agnieszky porazila ve třech setech.

První set Muchová ztratila 5:7, v tiebreaku toho druhého pak čelila za stavu 6:7 mečbolu, svým premiérovým esem v utkání jej ale odvrátila a nakonec zkrácenou hru vyhrála 9:7. Třetí set už byl jasnou záležitostí české hráčky, jež Polce povolila už jen jedinou hru.

Miami Open presented by Itaú (muži, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)
3. kolo dvouhry
TOMÁŠ  BERDYCH (13.) – Frances Tiafoe (USA, 63.) 7:6(2), 2:6, 4:5 přerušeno

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (9.) – Sofia Keninová (USA, 94.) 3:6, 6:2, 6:4

Zarina Dijasová (KAZ, 56.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) 4:6, 1:2 skreč. Dijasová

Challenger tour

Casino Admiral Trophy, Marbella (muži, ESP, 43 000 EUR, antuka)
Federico Gaio (ITA, 314.) – LUKÁŠ ROSOL (241.) 4:6, 6:7(4)

Lopez-Perez (ESP), Ramanathan (IND) – JEBAVÝ, Sančič (CRO) 3:6, 6:4, 10:8

Open Harmonie Mutuelle, Saint Brieuc (muži, FRA, 43 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
KOLÁŘ, Margaroli (SUI) – Arends (NED), Weissborn (AUT) 0:6, 3:6

Engie Open de Seine-et-marne, Croissy-Beaubourg (ženy, FRA, 60 000 USD, hala)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (240.) – Urszula Radwaňská (POL, 531.) 5:7, 7:6(7), 6:1
JESIKA MALEČKOVÁ (311.) – Dejana Radanovičová (SRB, 280.) 6:2 skreč Radanovičová

Cascais Next Gen Tour, Lisabon (muži, POR F6, 25 000 USD, tvrdý povrch)
ROBIN STANĚK (654.) – Pelle Boerma (GER, -) 6:1, 6:4

12th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Iraklio (muži, GRE F5, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Crepaldi (ITA), MICHNEV – Pentousis, P. Tsitsipas (oba GRE) 6:4, 7:5

12th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (1125.) – Natalia Nikolopoulouová (GRE, 1214.) 6:7(2), 6:4, 6:3

Davidescuová, Staiculescuová (obě ROU) – SISKOVÁ, Zügerová (SUI) 2:6, 7:5, 10:8