Denní menu, 2.11.2017: Zarycká do semifinále nepostoupila. Strýcová v Ču-chaji končí ve skupině

Anastasia Zarycká absolvovala ve Španělsku dramatický tříhodinový souboj s Polkou Martou Lesniakovou, se kterou ale v třetím setu prohrála 1:6 a postup do semifinále nevybojovala. Na turnaji WTA Elite Trophy se ke svému prvnímu utkání postavila Barbora Strýcová, ale v souboji s Lotyškou Sevastovovou neuspěla.

10:00

ŠEST ČESKÝCH TENISTŮ POSTOUPILO V OPAVĚ DO ČTVRTFINÁLE: Po čtvrtečním programu halového turnaje futures v Opavě je známý kompletní seznam čtvrtfinalistů, mezi kterými je hned šest českých tenistů. Do čtrtfinálových bojů postupují také první tři nasazení hráči – Marek Jaloviec, Petr Michnev a Jan Šátral. Ve vítězném tažení pokračuje nadějný Patrik Rikl, pro kterého byl čtvrteční skalp Robina Staňka již sedmou výhrou v řadě.

Turnaji v Opavě se podrobně věnujeme v samostatném článku.

08:00

STRÝCOVÁ ÚVODNÍ ZÁPAS PROHRÁLA: Česká tenistka Barbora Strýcová ani při své druhé účasti na WTA Elite Trophy v Ču-chaji nepostoupí ze základní skupiny. Ve svém prvním utkání totiž prohrála s Lotyškou Anastasijí Sevastovovou 3:6, 4:6 a právě její soupeřka vybojovala postup do semifinále. Doplnila tak Ashleigh Bartyovou, jež do vyřazovacích bojů postoupila po výhře nad Němkou Kerberovou, a CoCo Vandewegheovou, která hladce přehrála Rusku Vesninovou.

Turnaji v Ču-chaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

11:00

ZARYCKÁ KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Česká tenistka Anastasia Zarycká se do semifinále ve španělském Sant Cugat nepodívá. Nad její síly byla polská kvalifikantka Marta Lesniaková, která zvítězila po téměř třech hodinách hry 7:6(5), 6:7(6), 6:1. Zarycká ve třetím setu sice výborně servírovala a úspěšnost prvního podání měla 87,5 %, ale ani takto vysoké číslo jí nakonec nepomohlo ustát tlak, který na ni Lesniaková vytvořila. Polská hráčka po jasně ovládnutém třetím setu překazila Zarycké šanci, jak se podívat poprvé od července do semifinále. – Anastasia Zarycká (308.) x Marta Lesniaková (POL, 501.) 6:7(5), 7:6(6), 1:6

Laboutková v Irakliu zaskočila favoritku a je poprvé ve čtvrtfinále
Sedmnáctiletá Aneta Laboutková (-), která se do hlavní soutěže v Irakliu probojovala z kvalifikace, si poprvé v kariéře zahraje ve čtvrtfinále. Česká tenistka dokázala v osmifinále zaskočit výraznou favoritku utkání Jade Suvrijnovou (621.), kterou porazila 6:0, 7:5. Čtvrtá nasazená Francouzka v zápase ani jednou nevedla a ztratila hned šestkrát podání.

Šafránek potvrdil v Řecku roli favorita
První nasazený na turnaji v Irakliu, Václav Šafránek (197.), zvládl bez větších obtíží utkání druhého kola místního futuru. V souboji s Maďarem Viktorem Filipenkem (799.) vyhrál 6:3, 6:2 a doplnil svého krajana Jaroslava Pospíšila ve čtvrtfinále.

WTA Elite Trophy, Ču-chaj (ženy, CHN, tvrdý povrch)