Denní menu: Macháč v premiérovém finále na ATP neuspěl. Valentová ve finále padla

Finálovými zápasy nabitý sobotní program čekal na české tenisty na turnajích všech kategorií. Na ATP v Ženevě si první finále na nejvyšším okruhu zahrál Tomáš Macháč, jenž však nestačil na Caspera Ruuda z Norska. V rakouském Annenheimu na okruhu ITF trofej nezískala ani Tereza Valentová, která prohrála s Marií Benoitovou. Na challengeru ve Skopje nevybojovali titul ze čtyřhry Andrew Paulson a Patrik Rikl, stejně tak neuspěl Michael Vrbenský v Augsburgu.

Macháč v Ženevě na trofej nedosáhl
Tomáš Macháč (44.) na premiérový titul z okruhu ATP nedosáhl. Ve švýcarské Ženevě začal parádně, nad druhým nasazeným Casperem Ruudem (7.) vedl 5:3. Pak ale třiadvacetiletý Čech neproměnil setbol a prohrál sedm gemů v řadě. Manko brejku z druhého gemu už ve druhém setu nedohnal, se sedmým tenistou žebříčku prohrál za hodinu a 47 minut 5:7 a 3:6. Norský favorit tak zvládl dva zápasy v rozmezí několika hodin a přidal do sbírky svou dvanáctou trofej.

Více se utkání věnujeme zde.

Valentová po třech a půl hodinách prohrála finále
Tereza Valentová (334.) svedla na turnaji v rakouském Annenheimu náročný a dramatický souboj o titul s Belgičankou Marií Benoitovou (282.). Finále, které se protáhlo na tři a půl hodiny, nakonec vyhrála Benoitová 7:5, 3:6, 7:5, když česká tenistka v prvním i třetím setu neudržela vedení s výhodou brejku.

Vrbenský v Augsburgu trofej nezískal
Michael Vrbenský a Rakušan David Pichler neudrželi ve finále challengeru v německém Augsburgu vedení a z turnaje odjíždí bez titulu. V sobotním utkání podlehli domácím Jakobovi Schnaitterovi a Marku Wallnerovi 6:3, 2:6, 8:10. Vrbenský s Pichlerem měli velmi dobře rozehraný i supertiebreak, v němž však neudrželi náskok 6:3.

Paulson s Riklem prohráli finále ve Skopje
Challenger ve Skopje se českých šampionů nedočkal. V sobotním finále čtyřhry neuspěli Andrew Paulson a Patrik Rikl, kteří nestačili na Američany Ryana Seggermana a Patrika Trhaca, s nimiž prohráli 3:6, 6:7(4). Paulsona s Riklem mohou mrzet zejména dva nevyužité setboly v desáté hře druhého setu.

Samson je v Bolu je finále
Laura Samson vybojovala postup do finále turnaje ITF v chorvatském Bolu. V sobotu si poradila v duelu dvou nenasazených hráček s Italkou Gaiou Squarcialupiovou, kterou porazila za 86 minut po setech 7:6(2), 6:1. Česká hráčka si zahraje o třetí letošní titul.

Laboutková české finále nezařídila
Turnaj v chorvatském Bolu české finále neuvidí. Ve druhém semifinále totiž Aneta Laboutková (769.) nestačila na domácí Saru Svetačovou (-), která hraje první turnaj ITF po roce a půl. S Chorvatkou Laboutková prohrála po třech hodinách a devíti minutách 6:3, 4:6, 6:7(4).

Barnat s Hrazdilem titul nevybojovali
Jiří Barnat a Jan Hrazdil na turnaji ITF ve slovinském Celje nedokázali přetavit sobotní finále v zisk turnajové trofeje. V sobotu dopoledne prohráli s Filippem Romanem a Kaiem Wehneltem za 73 minut po setech 6:4, 4:6, 4:10.

Bayerlová titul nezískala
Michaela Bayerlová a Bulharka Lia Karatančevová neuspěly ve finále turnaje v Kursumlijské Banje. V souboji o titul prohrály za necelé dvě hodiny Ksenii Laskutovové a Radce Zelníčkové 7:5, 6:7(3), 9:11.

Gonet Geneva Open (muži, SUI, 579 320 EUR, antuka)
TOMÁŠ MACHÁČ (44.) – Casper Ruud (NOR, 7.) 5:7, 3:6

Macedonian Open, Skopje (muži, MKD, 74 825 EUR, antuka)
Seggerman, Trhac (oba USA) – PAULSON, RIKL 6:3, 7:6(4)

Schwaben Open, Augsburg (muži, GER, 36 900 USD, antuka)
Schnaitter, Wallner (oba GER) – Pichler (AUT), VRBENSKÝ 3:6, 6:2, 10:8

W35 Annenheim (ženy, AUT, 25 000 USD, antuka)
TEREZA VALENTOVÁ (334.) – Marie Benoitová (BEL, 282.) 5:7, 6:3, 5:7

W35 Kursumlijská Banja (ženy, SRB, 25 000 USD, antuka)
BAYERLOVÁ, Karatančevová (BUL) – Laskutovová (-), Zelníčková (SVK) 7:5, 6:7(3), 9:11

Slopak Celje Open (muži, SLO, 15 000 USD, antuka)
DANIEL PÁTÝ (704.) – Joao Eduardo Schiessl (BRA, 805.) 4:6, 4:6

Romano (ITA), Wehnelt (GER) – BARNAT, HRAZDIL 4:6, 6:4, 10:4