Denní menu: Tři Češi se kvalifikovali do hlavních soutěží! Siniaková první kolo v Brisbane nezvládla

Během nedělního silvestrovského programu vstoupila do nové sezony Kateřina Siniaková, které ale první kolo hlavní soutěže v australském Brisbane nevyšlo. S Američankou Sloane Stephensovou prohrála ve dvou setech. Hned tři čeští tenisté se úspěšně kvalifikovali na turnajích ATP a WTA. Brenda Fruhvirtová a Tereza Martincová se dokázaly kvalifikovat v novozélandském Aucklandu, Tomáš Macháč pak pronikl do hlavní soutěže v Brisbane.

B. Fruhvirtová se kvalifikovala v Aucklandu
Brenda Fruhvirtová (111.), která plnila roli nejvýše nasazené hráčky kvalifikace turnaje WTA v Aucklandu, se kvalifikovala do hlavní soutěže. Česká tenistka na Novém Zélandu zvládla i druhý zápas bez ztráty setu a Japonku Himeno Sakacumeovou (181.) porazila za hodinu a 23 minut po setech 6:4, 6:2.

Šestnáctileté Fruhvirtové sice trochu utekl začátek zápasu a prohrávala 1:3, ale od té chvíle na dvorci vládla. Okamžitě srovnala na 3:3 a dalším brejkem v deváté hře se nasměrovala za ziskem úvodní sady. Ve druhém setu prorazila podání Japonky v prvním a sedmém gemu.

Více se utkání věnujeme zde.

Martincová otočila zápas, kvalifikovala se v Aucklandu
Tereza Martincová (155.) zvládla náročný kvalifikační zápas v novozélandském Aucklandu proti Carole Monnetové (195.) a pronikla do hlavní soutěže. V duelu, který na několik hodin za stavu 3:5 v úvodní sadě přerušil déšť, se české hráčce povedl obrat. Francouzku porazila nakonec ve dvou setech 7:5, 6:2.

Macháč v Brisbane potvrdil roli favorita
Český tenista Tomáš Macháč (78.) vybojoval v australském Brisbane bez ztráty setu postup do hlavní soutěže. Nejvýše nasazený tenista v kvalifikačních bojích zvládl v nedělním finálovém kole utkání s Američanem Aleksandarem Kovacevicem (110.), s nímž dokonce neztratil ani jednou podání a porazil jej 6:4, 6:2.

Siniaková zahájila sezonu porážkou
První zápas nové sezony nevyšel Kateřině Siniakové (45.) zrovna podle představ. Česká tenistka na turnaji WTA v australském Brisbane neuspěla v prvním kole proti Američance Sloane Stephensové (47.), se kterou prohrála za hodinu a 43 minut po setech 5:7, 3:6.

Siniaková si v utkání prohrála čtyřikrát podání a nedokázala využít ani dobrého vstupu do druhé sady, ve které hned v prvním gemu prorazila servis soupeřky.

Brisbane International (ženy, AUS, 1 736 763 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (45.) – Sloane Stephensová (USA, 47.) 5:7, 3:6

ASB Classic, Auckland (ženy, NZL, 267 082 USD, tvrdý povrch)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (111.) – Himeno Sakacumeová (JPN, 181.) 6:4, 6:2
TEREZA MARTINCOVÁ (155.) – Carole Monnetová (FRA, 195.) 7:5, 6:2