3. 7. 2020
Zpravodajství Reprezentace

Češi jdou o víkendu do boje! Jak dopadl dnešní los?

Před startem československého megazápasu se souběžně uskutečnily v Praze a Bratislavě tiskové konference, na kterých se losovali účastníci jednotlivých klání. Už jsou známy duelové dvojice jak u mužského Davis Cupu, tak u ženského Fed Cupu. Jaké pikantní souboje nadcházející víkend nabídne?

Je to projekt, který tu ještě nikdy nebyl. Dva národy, deset kategorií a dva dny. Češi a Slováci si to o nadcházejícím víkendu rozdají na kurtech a mají jedinečnou příležitost k tomu, aby se připravili na blížící se restart sezony. 

„Gratuluji oběma svazům, že přišly na takto skvělý nápad a zorganizovaly toto utkání. Demonstrujeme tím to, že se konečně dostáváme ze současné těžké situace. Toto je možné opravdu jen mezi takovými dvěma národy, jako jsou Česko a Slovensko,“ prohlásil na tiskové konferenci v Praze Peter Weiss, slovenský velvyslanec v České republice.

Se slovy chvály samozřejmě nešetřil ani Ivo Kaderka, šéf Českého tenisového svazu. „Je to dojemné. Jedná se o velkou radost pro všechny. Všichni se těší, je tu přátelská atmosféra. Není důležité kdo vyhraje, přesto se určitě budeme moct těšit na ostré zápasy," neskrývala své pocity hlavní postava českého tenisu. 

Samozřejmě největší zájem veřejnosti je o kategorie dospělých. Za Česko byly v rámci žen nominovány tyto hráčky: Tereza Martincová, Markéta Vondroušová a Miriam Kolodziejová, která na poslední chvíli nahradila v Bratislavě Petru Kvitovou, ta si totiž obnovila zranění ruky. 

„Je mi líto, že nemůžu kvůli zdraví zasáhnout do hry. Věřím, že přijdou lidi a bude to hezký bratrský souboj,“ povzdechla si dvanáctá hráčka světového žebříčku, jež si včera připomněla devět let od svého prvního vítězství na Wimbledonu. 

Mezi muži se na pražské Spartě představí tuzemská špička. Čechy povedou do boje Jiří Veselý a Lukáš Rosol, k dispozici naskočit však budou i Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. 

„Na poslední zápas se Slovenskem máme skvělé vzpomínky. Věřím, že i tady v Praze si to pořádně užijeme,“ připomněl Jiří Veselý březnovou bitvu v rámci Davis Cupu, kdy Češi porazili Slováky 3:1 a postoupili na finále do Madridu.  

Pro diváky tu je ještě jedna dobrá zpráva. Davis Cup na pražské Spartě bude přístupný veřejnosti, lístky budou k dispozici ke koupi na místě. 

Los Fed Cupu 

1. zápas: Anna Karolína Schmiedlová – Markéta Vondroušová
2. zápas: Viktória Kužmová – Tereza Martincová
3. zápas:
Viktória Kužmová – Markéta Vondroušová
4. zápas:
Anna Karolína Schmiedlová – Tereza Martincová
5. zápas (čtyřhra):
Markéta Vondroušová, Miriam Kolodziejová – Viktória Kužmová, Katarína Kužmová

Los výběrů hráček Česka a Slovenska do 23 let

1. zápas: Linda Fruhvirtová – Romana Čisovská
2. zápas:
Darja Viďmanová – Viktoria Morvayová
3. zápas: 
Linda Fruhvirtová – Viktoria Morvayová
4. zápas:
Darja Viďmanová – Romana Čisovská
5. zápas (čtyřhra): nominace budou zveřejněny v neděli 

Los Davis Cupu 

1. zápas: Jiří Veselý – Lukáš Klein
2. zápas:
Lukáš Rosol – Norbert Gombos
3. zápas:
Jiří Veselý – Norbert Gombos
4. zápas:
Lukáš Rosol – Lukáš Klein
5. zápas (čtyřhra): nominace budou zveřejněny v neděli 

Los výběrů hráčů Česka a Slovenska do 23 let

1. zápas: Jiří Lehečka – Alex Molčan 
2. zápas:
Tomáš Macháč – Tomáš Líška 
3. zápas:
Alex Molčan – Tomáš Macháč 
4. zápas:
Jiří Lehečka – Tomáš Líška 
5. zápas (čtyřhra):
Alex Molčan, Tomáš Líška – Dalibor Svrčina, Tomáš Macháč 

galerie 2 fotografií

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

US Open přišel o další hvězdu. Je to příliš nebezpečné, říká vítězka Roland Garros. Přijede do Prahy?

Blížící se US Open přišel o další jméno. Po odhlášení první hráčky světa Ashleigh Bartyové a čínské jedničky Čchiang Wang se v krátkém sledu omluvila i Jelena Ostapenková.…

Nejmenovaná tenistka byla v Palermu pozitivně testována na koronavirus

Takový restart sezony si profesionální asociace WTA rozhodně nepředstavovala. Podle dostupných informací byla jedna z tenistek ještě před začátkem sobotní kvalifikace pozitivně…

Martincová se v Palermu nekvalifikuje. Skrečovala nasazené šestce

Řady českých tenistek se na turnaji WTA nerozšíří. Tereza Martincová (133.) svůj zápas druhého kola s nasazenou šestkou Aljaksandrou Sasnovičovou (119.) po prohraném prvním setu …

Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Vrbenský obral Forejtka o hattrick, Viďmanová slaví po obratu

Třetí ze série turnajů Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta poznal v neděli své další dva vítěze. Jonáš Forejtek se hattricku nedočkal, ve finále totiž prohrál s Michaelem…

Bezpečnost na prvním místě. Kyrgios vzdal US Open a tvrdě sepsul kolegy

Byť plánovaný restart sezony konečně probíhá, ne každý se do něj hodlá okamžitě zapojit. Dalším z hráčů, kteří se rozhodli vynechat blížící se grandslamové US Open, je australská…

První turnaj po restartu. Vondroušová druhou nasazenou, Plíšková proti světové dvacítce

V italském Palermu se konečně tenisoví příznivci dočkali. Po dlouhé pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru, je WTA zpět a na úvodním podniku restartované sezony nebudou…

Další články