Denní menu, 11.1.2020: Skvělé Češky! Krejčíková se Siniakovou získaly titul, Strýcová postoupila do finále

- Radek Štohl

Sobotní den svědčil českým tenistkám. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vstoupily do deblové sezóny ziskem titulu z Šen-čenu, Barbora Strýcová v Brisbane uspěla v semifinále. Finále dvouhry australského turnaje vybojovala Karolína Plíšková, která se však neutká s Petrou Kvitovou.

NA ROZJEZD

03:30

STRÝCOVÁ USPĚLA V SEMIFINÁLE ČTYŘHRY: Barbora Strýcová potvrzuje pozici nejlepší světové deblistky. Češka a její deblová parťačka Su-wej Sie v semifinále čtyřhry Brisbane porazily dvojici Ljudmila Kičenoková, Čao-süan Jang 7:6(3), 6:3, díky čemuž budou hrát o titul proti deblu Asleigh Bartyová, Kiki Bertensová. Strýcová se Sie nezahájily zápas dobře, prohrávaly 0:3. Podání zpátky se jim podařilo vzít zpátky až za stavu 3:5. Tiebreak následně ovládly zásluhou rychlého vedení 5:0. Ve druhém setu naopak měly náskok 3:0. Za stavu 4:2 si o podání sice přišly, vzápětí se jim ale podařil důležitý rebrejk.  – Sie (TPE), Strýcová x L. Kičenoková (UKR), Č. Jang (CHN), 7:6(3), 6:3

HLAVNÍ CHOD

07:40

KAR. PLÍŠKOVÁ UDOLALA ÓSAKAOVOU: Karolína Plíšková (2.) je v Brisbane zápas od obhajoby titulu. Druhá hráčka světa v semifinále otočila zápas proti Naomi Ósakaové (4.), kterou porazila 6:7(10), 7:6(3), 6:2. Plíšková ve druhé sadě musela odvracet mečbol, při servisu protihráčky však hrozbu zažehnala.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Naomi Ósakaová (JPN, 4.) x Karolína Plíšková, 7:6(10), 6:7(3), 2:6

A KDO NEMÁ DOST...

5:25

KVITOVÁ NEUDRŽELA VEDENÍ S KEYSOVOU: Petra Kvitová (7.) se do finále Brisbane nepodívá. Česká tenistka v semifinále prohrála s Madison Keysovou (13.) 6:3, 2:6, 3:6, když jí nepomohlo ani vedení 6:3, 2:0.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku– Petra Kvitová x Madison Keysová (USA, 13.) 6:3, 2:6, 3:6

Krejčíková se Siniakovou vyhrály čtyřhru v Šen-čenu
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou hned na prvním letošním turnaji získaly titul ze čtyřhry. Ve finále Šen-čenu porazily dvojici Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng 6:2, 3:6, 10:4. Češky po výborné první sadě ve druhém setu zaváhaly na podání jen jednou, to je však stálo celou sadu. V závěrečném super tiebreaku získaly první minibrejk v dlouhé šesté výměně, na což navázaly hned v další rozehře. Soupeřkám již nepomohlo ani rychlé snížení minibrejkem na 3:5.

Voráčová se v Hobartu nekvalifikuje
Renata Voráčová (804.) hlavní soutěž v Hobartu nevybojuje. Hráčka, která v kvalifikaci startovala na divokou kartu, prohrála se čtvrtou nasazenou Christinou McHaleovou (86.) 0:6, 2:6. Voráčová první gem získala za stavu 0:2 ve druhém setu, následně se jí podařilo soupeřku rebrejknout. Vzápětí ale přišla o servis, což se zopakovalo v sedmé hře.

Brisbane International (ženy, AUS, 1 434 900 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (7.) – Madison Keysová (USA, 13.) 6:3, 2:6, 3:6
Naomi Ósakaová (JPN, 4.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (2.) 7:6(10), 6:7(3), 2:6