Plíšková jde na další operaci. Comeback se zatím nekoná, mrzí Češku
Karolína Plíšková (190.) se na kurty v nejbližších dnech nevrátí. Někdejší světová jednička nadále řeší problémy s kotníkem, kvůli kterým tento týden musí podstoupit další operaci. Zatím není jasné, kdy se na kurty vrátí. Češka o posledních novinkách informovala prostřednictvím „svého“ podcastu Rakety.

Karolína Plíšková dosud poslední zápas odehrála na konci loňského srpna. Na US Open sice postoupila do druhého kola, na začátku zápasu se ale zranila. O několik dní později byla na operaci vazů v levém kotníku.
„Comeback se ještě konat nebude. Nastaly určité komplikace, noha se nehojí, jak bych si představovala. Rozhodli jsme se pro menší zákrok, ve středu mě čeká artroskopie,“ prozradila třiatřicetiletá tenistka.
Pomalu se už dostávala do tréninkového procesu, zvyšovala dávky. Objevila se přímo na dvorci, vyzkoušela údery. Noha však začala otékat, bylo tak rozhodnuto o dalším, tentokrát menším zákroku. Ten podstoupí ve španělském Madridu.
„Dala jsem tomu veškerou péči, aby se to zlepšilo. Původně jsem si představovala, že budu hrát už na Australian Open, tento rok jsem měla několik plánů. Vůbec si tak netroufnu říct, kdy se vrátím,“ komentovala dvojnásobná grandslamová finalistka aktuální situaci.
Mimo tenisový kolotoč už je více než tři čtvrtě roku. Ačkoliv přiznává, že jde o náročnou situaci, zbraně neskládá.
„Na psychiku to není úplně lehké. Naštěstí ale mám co dělat, nemám pocit, že bych se nudila nebo se trápila,“ dodala Karolína Plíšková.