19:08 - 14.05.2019

Plíšková je v osmifinále

Karolína Plíšková (7.) postupuje podruhé v kariéře na turnaji v italském Římě do osmifinále. Česká tenisová dvojka si v úvodním utkání poradila poměrně hladce s Ajlou Tomljanovicovou (47.) po setech dvakrát 6:3 a vyhrála nad touto australskou soupeřkou i třetí vzájemný duel. Sedmadvacetiletou Češku čeká v osmifinále lepší z dvojice Keysová/Keninová.

15:43 - 14.05.2019

Vondroušová přehrála Strýcovou

Markéta Vondroušová (44.) postupuje na turnaji v italském Římě do druhého kola! Devatenáctiletá tenistka zvládla úterní dramatický souboj proti krajance Barboře Strýcové (40.), kterou porazila po více než dvou a půl hodinové bitvě po setech 1:6, 6:4 a 7:6(4). Vondroušová porazila Strýcovou i počtvrté v kariéře a při premiérové účasti na turnaji v Římě postupuje do druhého kola, ve kterém vyzve Simonu Halepovou.

13:53 - 14.05.2019

Kolář zdolal Cachina i podruhé

Zdeněk Kolář (213.) postoupil na antukovém challengeru v Lisabonu do druhého kola, když se stejně jako před týdnem v Braze utkal s Argentincem Pedrem Cachinem (228.). Také tentokrát vydřel český tenista výhru ve třech setech, favorizovaného protivníka zdolal i přes špatný vstup do utkání 6:3, 4:6 a 6:3. O osmifinále si Kolář zahraje s jedenáctým nasazeným Italem Giustinem.

20:18 - 13.05.2019

Serena a Venus se utkají v Římě po 21 letech

Třicetkrát se dosud utkaly na okruhu Serena a Venus Williamsovy, nyní je v Římě čeká další sesterská bitva. V italském hlavním městě se dosud střetly pouze jednou, a to v roce 1998. Tehdy vyhrála sedmnáctiletá Venus nad o rok mladší Serenou 6:4 a 6:2.

18:40 - 13.05.2019

Rosol uhrál v Heilbronnu jen pět her

Po více než měsíci se Lukáš Rosol (135.) představil na challengeru. V úvodním kole antukového turnaje v Heilbronnu ho porazil Oscar Otte (139.) 6:4 a 6:1. Zápas trval pouhých 53 minut. O osudu prvního setu rozhodl brejk z desáté hry. Ve druhé sadě český tenista pouze korigoval na 1:3.

16:01 - 13.05.2019

Serena Williamsová má po necelém roce antukovou výhru

Naposledy loni na Roland Garros se třiadvacetinásobná grandslamová vítězka ve dvouhře Serena Williamsová (11.) představila na antukovém povrchu. Tehdy odstoupila před osmifinále. V Římě si Američanka na úvod poradila s Rebeccou Petersonovou (64.) po setech 6:4, 6:2. Pro Williamsovou to byl teprve devátý letošní zápas na ostrých turnajích. V dalším kole může narazit na svou sestru Venus.

14:43 - 13.05.2019

Karolína Plíšková ve čtyřhře dohrála

Letos teprve podruhé se Karolína Plíšková (7.) představila ve čtyřhře. Stejně jako v Indian Wells startovala i v Římě s Julií Görgesovou (18.). Česko-německá dvojice však v úvodním kole podlehla ukrajinsko-americkému páru N. Kičenoková, Spearsová 6:7(5) a 6:7(4). Plíšková s Görgesovou nevyužily ve druhém setu setbol na returnu za stavu 5:4 a 40:40.

14:17 - 13.05.2019

Strýcová vyhrává i nadále

Deblové duo Barbora Strýcová, Su-wej Sie nadále vítězí. Šampionky z posledního turnaje v Madridu vstoupily výhrou i do podniku v italském Římě, kde na úvod zdolaly za rovnou hodinu hry americko-japonskou dvojici Krawczyková, Ninomijaová. Pátý nasazený pár ovládl střetnutí výsledkem 6:4 a 6:1.

13:47 - 13.05.2019

Siniaková otočila duel s Čchiang Wang a vyrovnala v Římě své maximum

Kateřina Siniaková (45.) vstoupila po dvou porážkách vítězně do prestižního podniku v italském Římě, kde na úvod porazila ve třech setech Číňanku Čchiang Wang (17.). Zpočátku ovšem tomu, že by si druhé kolo měla zahrát právě Češka, nic nenasvědčovalo. Siniaková uhrála v úvodním setu jediný gem, v tom druhém pak prohrávala už 2:4 a byla na pokraji vyřazení. Vzápětí však třemi hrami v řadě skóre otočila a nakonec brala napínavou koncovku poměrem 7:5. Dramatická byla také třetí sada. Siniaková v ní vedla 4:1 a měla k dobru dva brejky, přesto o náskok přišla. Za stavu 4:4 ovšem loupila Siniaková na returnu podání soupeřky čistou hrou, aby vzápětí duel skrze shodu a třetí proměněný mečbol doservírovala. Po vítězství 1:6, 7:5 a 6:4, které se rodilo 2 hodiny a 30 minut, si Siniaková o vylepšení svého turnajového maxima zahraje buď s Rumunkou Beguovou, nebo Ruskou Kasatkinovou.

20:18 - 12.05.2019

Djokovič ovládl Madrid

Novak Djokovič (1.) získal druhý titul sezóny. Po Australian Open se dočkal první letošní trofeje z Masters, na podniku v Madridu neztratil ani set, když ve finále porazil Stefanose Tsitsipase (9.) 6:3, 6:4. Djokovič tak neztratil set ani ve finále, na španělské akci triumfoval potřetí.

17:17 - 12.05.2019

Kr. Plíšková se do Říma nekvalifikovala

Kristýna Plíšková (94.) se do hlavní soutěže v Římě nekvalifikovala. Sedmadvacetiletá tenistka ve finále kvalifikace nestačila na třetí nasazenou Alize Cornetovou (54.) 4:6, 6:7(4). Plíšková zaznamenala dobrý vstup do obou setů, po rychlém brejku však její soupeřka dokázala vždy srovnat. Češka ve druhém setu odvrátila nebezpečí za stavu 4:5, kdy byla na returnu, v závěrečném super tiebreaku už na favorizovanou soupeřku nestačila.

16:23 - 12.05.2019

Kolář se titulu ze čtyřhry nedočkal

Zdeněk Kolář zůstal jedinou výhru od deblového titulu. Na challengerovém turnaji v portugalské Braze se o třetí letošní ze čtyřhry neúspěšně pokoušel s Kimmer Coppejansem, s belgickým spoluhráčem nestačili na první nasazený pár Gerard Granollers-Pujol, Fabricio Neis 4:6, 3:6. Kolář s Coppejansem přitom měli v obou sadách o brejk navrch, vedení 4:1 a 3:1 však nezužitkovali, naopak od dané chvíle v prvním a druhém setu již nedokázali uhrát jediný gem.

15:25 - 12.05.2019

První trofej ve dvouhře získala také Laboutková

Aneta Laboutková (-) se ve Švédsku dočkala prvního titulu ze dvouhry. Devatenáctiletou tenistku ve finále podniku nižší kategorie v Göteborgu nezastavila ani domácí nenasazená hráčka Caijsa Wilda Hennemannová, kterou Laboutková přehrála 2:6, 7:6(4), 6:3.

12:35 - 12.05.2019

Marková slaví první titul kariéry

Johana Marková (615.) dosáhla v chorvatském Tučepi na svůj první turnajový triumf v kariéře, když ve finále zdolala Slovinku Veroniku Erjavečovou (791.) hladce 6:4, 6:1. V prvním setu sice Marková nechala soupeřku otočit ze stavu 3:1 na 3:4, ale koncovku setu zvládla lépe a šla do vedení. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí a Češka ho ovládla 6:1.

20:36 - 11.05.2019

Bertensová slaví největší titul kariéry

Kiki Bertensová (7.) ovládla turnaj Mutua Madrid Open a slaví největší titul ve své kariéře! Nizozemská tenisová jednička si v sobotním finále poradila s Rumunkou Simonou Halepovou (3.), kterou porazila za hodinu a půl hry po setech dvakrát 6:4. Bertensová tak připravila Halepovou o možný návrat na pozici světové jedničky.