23:46
Kvitová v souboji se Sakkariovou skrečovala

Petra Kvitová (5.) na postupy svých krajanek v Římě nenavázala. V osmifinálovém utkání s Řekyní Marií Sakkariovou (39.) se sice nadechla ve druhém setu k obratu, ale ve třetí sadě ji zradilo zdraví a nakonec za stavu 5:7, 7:5, 0:4 duel skrečovala.

22:28
Vondroušová si zahraje páté čtvrtfinále, zvládla i druhý čtvrteční zápas

Markéta Vondroušová (44.) má za sebou v Římě náročný program. Po třísetové bitvě se Simonou Halepovou (2.) se ve čtvrtek večer postavila na kurt proti Darje Kasatkinové (21.), kterou dokázala porazit po více než dvouhodinové bitvě 7:5, 2:6, 6:2 a zahraje si páté letošní čtvrtfinále.

20:56
Plíšková otočila duel s Keninovou

Postup do čtvrtfinále v Římě vybojovala v podvečer Karolína Plíšková (7.). Česká tenistka uspěla v utkání 3. kola proti Američance Sofii Keninové (37.), jíž porazila po téměř dvou hodinách 4:6, 6:4, 6:3. Plíšková přitom nevstoupila dobře ani do druhého setu a rychle prohrávala 0:2. Pak ovšem převzala otěže zápasu a už si ani jednou podání neztratila. Okamžitě srovnala na 2:2 a v 10. hře na returnu druhý set ukončila. V rozhodující sadě sebrala Američance podání ve čtvrtém gemu a duel posléze dokázala doservírovat.

19:50
Veselý v Heilbronnu končí v osmifinále

Předčasný konec v německém Heilbronnu potkal Jiřího Veselého (99.). Český tenista prohrál v osmifinále s domácím Matthiasem Bachingerem 4:6, 4:6. Po prohraném prvním setu sice dokázal vstoupit do druhého dějství brejkem, ale velmi rychle o svou výhodu přišel a Bachinger srovnal na 2:2. V osmé hře si německý hráč vypracoval možnost duel doservírovat, a i když Veselý okamžitým rebrejkem ještě závěr utkání zdramatizoval, vzápětí si opět neudržel vlastní podání a na turnaji skončil.

17:24
Melicharová s Peschkeovou v Římě dohrály

Dramatický souboj v osmifinále čtyřhry nedokázaly dotáhnout do vítězného konce Nicole Melicharová s Květou Peschkeovou. V utkání s Andrejou Klepacovou a Aleksandrou Kruničovou prohrály druhé nasazené 6:3, 5:7, 12:14.

15:31
Vondroušová si vyšlápla na světovou dvojku a postupuje!

Markéta Vondroušová (44.) v Římě předvedla, že každý se dá porazit! Na antukovém turnaji zdolala světovou dvojku a v současnosti nejlepší ženskou antukářku Simonu Halepovou po obratu 2:6, 7:5, 6:3. Utkání, které trvalo přes dvě hodiny, převrátila na svou stranu v koncovce druhé sady, kdy v dlouhém dvanáctém gemu vybojovala klíčový brejk. Ve vyrovnaném třetím setu čelila v sedmé hře brejkbolu, který dokázala odvrátit a sama následně prorazila Halepové podání, díky čemuž mohla dramatický duel doservírovat.

15:18
Kvitová smetla Putincevovou, soupeřce povolila jeden gem

Osmifinále na turnaji v Římě si zahraje Petra Kvitová (5.). Česká tenistka v utkání s Julií Putincevovou (38.) prohrála jen jeden gem a zvítězila 6:0, 6:1. Nebyla přitom daleko od toho, aby své soupeřce nadělila dva kanáry. Ve druhém gemu druhé sady totiž měla hned tři brejkboly, ale čestnou hru si nakonec Kazaška uhrála.

14:49
Siniaková vedení proti favoritce neudržela

Kateřina Siniaková (45.) na turnaji v Římě nezvládla souboj s favorizovanou Ruskou Darjou Kasatkinovou (21.), které podlehla ve třech setech 6:2, 4:6, 1:6. Ještě ve druhém setu česká tenistka srdnatě bojovala a dokonce se jí podařilo dvakrát napravit ztrátu podání, ale od stavu 4:3 prohrála pět gemů v řadě a nejen, že ztratila koncovku druhé sady, ale hned v úvodu třetího setu znovu prohrála servis. V rozhodující dějství se už k brejkbolu nedostala a s výsledkem nic udělat nedokázala.

14:00
Bouzková ve Španělsku ztratila vedení

Marie Bouzková (120.) se s turnajem ve španělském La Bisbal D'Emporda rozloučila již v osmifinále dvouhry. Čtvrtá nejvýše nasazená hráčka podniku nezvládla udržet vedení s tenistkou z kvalifikace Dalmou Galfiovou (290.), se kterou prohrála 6:3, 3:6, 6:3. Bouzková přitom ve druhé sadě měla set a brejk k dobru, od stavu 3:2 ale prohrála pět her za sebou.

13:55
Allertová překvapila nasazenou šestku

Až ve čtvrtek si na první kolo dvouhry v Trnavě musela počkat Denisa Allertová (370.), čekání však bylo úspěšné. Česká tenistka v úvodním zápase na turnaji nižší kategorie přehrála šestou nasazenou Misaki Doiovou (109.) 7:6(4), 6:4. V hodinu a půl dlouhém utkání se Allertová dostala k pěti brejkům, zatímco soupeřka měla na kontě o jeden méně.

13:49
Nadal při cestě za obhajobou ztratil gem

Famózní začátek Masters v Římě má za sebou Rafael Nadal (2.). Španělský hráč se na úvod turnaje potkal s Jeremy Chardym (42.), svému protihráči ovšem dovolil uhrát jediný gem, když ho za osmašedesát minut smetl 6:0, 6:1. Dalším soupeřem Nadala bude Nikoloz Basilašvili (18.).

13:47
Federer v Římě zaznamenal vítězný návrat

Roger Federer (3.) po třech letech prožil úspěšný návrat na Masters v Římě. Sedmatřicetiletý tenista ve druhém kole přehrál Joao Sousu (72.) 6:4, 6:3, a dál tak můžeš pomýšlet na premiérový titul z italského podniku. Na zdejší akci třikrát postoupil do finále, ani jednou však z něj nevzešel jako vítěz. Federer se v zápase o čtvrtfinále utká s Bornou Čoričem (15.).

13:42
Berdych si nezahraje ani v Lyonu

Absence Tomáše Berdycha (102.) se opět o něco prodlouží. Český tenista, který si naposledy zahrál na začátku března v Indian Wells, bude chybět také ve francouzském Lyonu, kde se turnaj koná od 19. do 25. května. Berdych informaci zveřejnil na twitterovém účtu.

11:59
Ósakaová s Cibulkovou nezaváhala

Naomi Ósakaová (1.) si na turnaji v Římě poprvé v kariéře zahraje osmifinále dvouhry. Japonská tenistka ve čtvrtek dopoledne ani napotřetí neztratila set s Dominikou Cibulkovou (33.), kterou přehrála dvakrát 6:3.

01:16
Šarapovová vynechá antukou část sezóny

Maria Šarapovová (35.) si letos nezahraje na jediném antukovém turnaji. Bývalá světová jednička od konce ledna laboruje se zraněním pravého ramena, které ji nepustí ani na Roland Garros. Dvaatřicetiletá tenistka svoji neúčast na druhém grandslamu, jenž startuje již následující neděli, oznámila na svém instagramovém účtu.