20:18
Serena a Venus se utkají v Římě po 21 letech

Třicetkrát se dosud utkaly na okruhu Serena a Venus Williamsovy, nyní je v Římě čeká další sesterská bitva. V italském hlavním městě se dosud střetly pouze jednou, a to v roce 1998. Tehdy vyhrála sedmnáctiletá Venus nad o rok mladší Serenou 6:4 a 6:2.

18:40
Rosol uhrál v Heilbronnu jen pět her

Po více než měsíci se Lukáš Rosol (135.) představil na challengeru. V úvodním kole antukového turnaje v Heilbronnu ho porazil Oscar Otte (139.) 6:4 a 6:1. Zápas trval pouhých 53 minut. O osudu prvního setu rozhodl brejk z desáté hry. Ve druhé sadě český tenista pouze korigoval na 1:3.

16:01
Serena Williamsová má po necelém roce antukovou výhru

Naposledy loni na Roland Garros se třiadvacetinásobná grandslamová vítězka ve dvouhře Serena Williamsová (11.) představila na antukovém povrchu. Tehdy odstoupila před osmifinále. V Římě si Američanka na úvod poradila s Rebeccou Petersonovou (64.) po setech 6:4, 6:2. Pro Williamsovou to byl teprve devátý letošní zápas na ostrých turnajích. V dalším kole může narazit na svou sestru Venus.

14:43
Karolína Plíšková ve čtyřhře dohrála

Letos teprve podruhé se Karolína Plíšková (7.) představila ve čtyřhře. Stejně jako v Indian Wells startovala i v Římě s Julií Görgesovou (18.). Česko-německá dvojice však v úvodním kole podlehla ukrajinsko-americkému páru N. Kičenoková, Spearsová 6:7(5) a 6:7(4). Plíšková s Görgesovou nevyužily ve druhém setu setbol na returnu za stavu 5:4 a 40:40.

14:17
Strýcová vyhrává i nadále

Deblové duo Barbora Strýcová, Su-wej Sie nadále vítězí. Šampionky z posledního turnaje v Madridu vstoupily výhrou i do podniku v italském Římě, kde na úvod zdolaly za rovnou hodinu hry americko-japonskou dvojici Krawczyková, Ninomijaová. Pátý nasazený pár ovládl střetnutí výsledkem 6:4 a 6:1.

13:47
Siniaková otočila duel s Čchiang Wang a vyrovnala v Římě své maximum

Kateřina Siniaková (45.) vstoupila po dvou porážkách vítězně do prestižního podniku v italském Římě, kde na úvod porazila ve třech setech Číňanku Čchiang Wang (17.). Zpočátku ovšem tomu, že by si druhé kolo měla zahrát právě Češka, nic nenasvědčovalo. Siniaková uhrála v úvodním setu jediný gem, v tom druhém pak prohrávala už 2:4 a byla na pokraji vyřazení. Vzápětí však třemi hrami v řadě skóre otočila a nakonec brala napínavou koncovku poměrem 7:5. Dramatická byla také třetí sada. Siniaková v ní vedla 4:1 a měla k dobru dva brejky, přesto o náskok přišla. Za stavu 4:4 ovšem loupila Siniaková na returnu podání soupeřky čistou hrou, aby vzápětí duel skrze shodu a třetí proměněný mečbol doservírovala. Po vítězství 1:6, 7:5 a 6:4, které se rodilo 2 hodiny a 30 minut, si Siniaková o vylepšení svého turnajového maxima zahraje buď s Rumunkou Beguovou, nebo Ruskou Kasatkinovou.