20:29 - 15.05.2019

Zápas Kvitové byl také odložen na čtvrtek

Kvůli nepřízni počasí byl zrušen i zbývající program v Římě, což se týká i Petry Kvitové. Její zápas s Julií Putincevovou se bude rovněž hrát ve čtvrtek.

18:47 - 15.05.2019

Zápasy Siniakové a Vondroušové přeloženy

Počasí v Římě nakonec přinutilo pořadatele odložit většinu středečního programu na čtvrtek. To se týká i zápasů Kateřiny Siniakové s Darjou Kasatkinovou a Markéty Vondroušové se Simonou Halepovou. V programu zatím zůstává utkání Petry Kvitové s Kazaškou Putincevovou, který by se mohl podle rozpisu hrát nově od 20:30.

18:25 - 15.05.2019

V Římě se stále nehraje, Kvitová by mohla hrát od půlnoci

Program v italském Římě se kvůli dešti stále nerozehrál a posuny se týkají i českých tenistek. Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková by podle aktuálního plánu mohly rozehrát své zápasy ve 21 hodin. Petra Kvitová by se pak na kurt mohla dostat o půlnoci.

17:27 - 15.05.2019

Veselý s Masurem nezaváhal

Jiří Veselý (99.) potvrdil na turnaji v Heilbronnu roli favorita a porazil domácího Daniela Masura (248.) 7:5, 6:4. V prvním setu utkání druhého kola sice český tenista neudržel výhodu brejku z páté hry, ale koncovka patřila jemu. Ve dvanácté hře soupeři prorazil podání, stejně jako na začátku druhé sady a duel následně dopodával.

13:26 - 15.05.2019

Kolář potřetí v sezóně padl s Giustinem

Zdeněk Kolář (213.) se s challengerem v Lisabonu rozloučil ve druhém kole dvouhry. Dvaadvacetiletý tenista v něm nestačil na favorizovaného Lorenzo Giustina (165.), se kterým prohrál 4:6, 2:6. Kolář se s Giustinem utkal potřetí v probíhajícím roce, ani v jednom případě mu nedokázal sebrat set. Český hráč měl přitom v Portugalsku v obou sadách o brejk navrch, italskému soupeři se však vždy povedl rebrejk.

11:11 - 15.05.2019

Program v Římě narušil déšť

Začátek středečního programu v Římě se musel odložit. V italské metropoli panuje nepříznivé počasí, konkrétně ji sužuje déšť. Na svůj úvodní zápas tak například musí čekat Roger Federer (3.), později se na řadu dostane také duel Markéty Vondroušové (44.), která ve 12:30 měla začít proti Simoně Halepové (2.). První zápasy se nejdříve rozehrají právě o půl jedné.

08:47 - 15.05.2019

Svitolinová promarnila mečbol, třetí titul nepřidá

Elina Svitolinová (6.) se třetí trofeje z římské antuky v řadě nedočká. Ukrajinská tenistka ve druhém kole nestačila na Viktorii Azarenkovou (51.), se kterou prohrála 6:4, 1:6, 5:7, ačkoliv za stavu 5:2 při vlastním podání nevyužila mečbol. Svitolinová tak prohrála čtvrtý zápas za sebou.

19:08 - 14.05.2019

Plíšková je v osmifinále

Karolína Plíšková (7.) postupuje podruhé v kariéře na turnaji v italském Římě do osmifinále. Česká tenisová dvojka si v úvodním utkání poradila poměrně hladce s Ajlou Tomljanovicovou (47.) po setech dvakrát 6:3 a vyhrála nad touto australskou soupeřkou i třetí vzájemný duel. Sedmadvacetiletou Češku čeká v osmifinále lepší z dvojice Keysová/Keninová.

15:43 - 14.05.2019

Vondroušová přehrála Strýcovou

Markéta Vondroušová (44.) postupuje na turnaji v italském Římě do druhého kola! Devatenáctiletá tenistka zvládla úterní dramatický souboj proti krajance Barboře Strýcové (40.), kterou porazila po více než dvou a půl hodinové bitvě po setech 1:6, 6:4 a 7:6(4). Vondroušová porazila Strýcovou i počtvrté v kariéře a při premiérové účasti na turnaji v Římě postupuje do druhého kola, ve kterém vyzve Simonu Halepovou.

13:53 - 14.05.2019

Kolář zdolal Cachina i podruhé

Zdeněk Kolář (213.) postoupil na antukovém challengeru v Lisabonu do druhého kola, když se stejně jako před týdnem v Braze utkal s Argentincem Pedrem Cachinem (228.). Také tentokrát vydřel český tenista výhru ve třech setech, favorizovaného protivníka zdolal i přes špatný vstup do utkání 6:3, 4:6 a 6:3. O osmifinále si Kolář zahraje s jedenáctým nasazeným Italem Giustinem.

20:18 - 13.05.2019

Serena a Venus se utkají v Římě po 21 letech

Třicetkrát se dosud utkaly na okruhu Serena a Venus Williamsovy, nyní je v Římě čeká další sesterská bitva. V italském hlavním městě se dosud střetly pouze jednou, a to v roce 1998. Tehdy vyhrála sedmnáctiletá Venus nad o rok mladší Serenou 6:4 a 6:2.

18:40 - 13.05.2019

Rosol uhrál v Heilbronnu jen pět her

Po více než měsíci se Lukáš Rosol (135.) představil na challengeru. V úvodním kole antukového turnaje v Heilbronnu ho porazil Oscar Otte (139.) 6:4 a 6:1. Zápas trval pouhých 53 minut. O osudu prvního setu rozhodl brejk z desáté hry. Ve druhé sadě český tenista pouze korigoval na 1:3.

16:01 - 13.05.2019

Serena Williamsová má po necelém roce antukovou výhru

Naposledy loni na Roland Garros se třiadvacetinásobná grandslamová vítězka ve dvouhře Serena Williamsová (11.) představila na antukovém povrchu. Tehdy odstoupila před osmifinále. V Římě si Američanka na úvod poradila s Rebeccou Petersonovou (64.) po setech 6:4, 6:2. Pro Williamsovou to byl teprve devátý letošní zápas na ostrých turnajích. V dalším kole může narazit na svou sestru Venus.

14:43 - 13.05.2019

Karolína Plíšková ve čtyřhře dohrála

Letos teprve podruhé se Karolína Plíšková (7.) představila ve čtyřhře. Stejně jako v Indian Wells startovala i v Římě s Julií Görgesovou (18.). Česko-německá dvojice však v úvodním kole podlehla ukrajinsko-americkému páru N. Kičenoková, Spearsová 6:7(5) a 6:7(4). Plíšková s Görgesovou nevyužily ve druhém setu setbol na returnu za stavu 5:4 a 40:40.

14:17 - 13.05.2019

Strýcová vyhrává i nadále

Deblové duo Barbora Strýcová, Su-wej Sie nadále vítězí. Šampionky z posledního turnaje v Madridu vstoupily výhrou i do podniku v italském Římě, kde na úvod zdolaly za rovnou hodinu hry americko-japonskou dvojici Krawczyková, Ninomijaová. Pátý nasazený pár ovládl střetnutí výsledkem 6:4 a 6:1.