18:47
Thiem zastavil Nadala

Dominic Thiem (5.) ukončil dlouhou vítěznou sérii Rafaela Nadala (2.) na domácím podniku v Barceloně, která čítala osmnáct výher v řadě! Rakouská tenisová jednička porazila krále antuky celkově počtvrté v kariéře, když uspěla v sobotní semifinálové bitvě po setech dvakrát 6:4. Thiem vyzve v souboji o titul Rusa Medveděva.

18:41
Voráčová se do finále neprobojovala

Renata Voráčová si o titul na turnaji v tureckém Istanbulu bohužel nezahraje. Zkušená pětatřicetiletá tenistka se Švédkou Listerovou nestačily v sobotním semifinálovém duelu na favorizovanou dvojici Babosová, Mladenovicová, které podlehly za 61 minut po setech dvakrát 6:2. Voráčová tak přišla o možnost zahrát si třetí finále na okruhu WTA v tomto roce.

17:43
Kvitová je počtvrté v sezoně ve finále

Petra Kvitová (3.) si zahraje na turnaji v německém Stuttgartu o titul! Česká tenisová jednička zvládla sobotní semifinálovou bitvu s Nizozemkou Kiki Bertensovou (7.), kterou porazila po dvou hodinách po setech 7:6(3), 3:6 a 6:1. Kvitová si zahraje ve finále již počtvrté v této sezoně a bude v nedělním duelu proti Estonce Kontaveitové usilovat o druhý titul v tomto roce.

16:48
Beránková slaví deblový titul

Karolína Beránková získala třetí deblový titul v kariéře! Osmnáctiletá česká talentovaná tenistka triumfovala po boku Italky Moratelliové na turnaji v tuniské Tabarce, když v sobotním finále porazily americko-belgický pár Leeová, Vanhoutteová za hodinu a půl hry po setech 7:5, 4:6 a 10:7. Beránková tak slaví po triumfech v Jablonci nad Nisou a Monastiru třetí deblový titul z okruhu ITF.

15:31
Šumová favoritku nepřekvapila

Diana Šumová neuspěla v prvním kole kvalifikace při premiéře na okruhu WTA. Čtyřiadvacetiletá tenistka startující na divokou kartu nezvládla sobotní duel proti favorizované Španělce Bolsovové Zadoinové (137.), které podlehla za 75 minut po setech 4:6, 2:6.

Šumová měla přitom skvělý vstup do zápasu, když se dostala do vedení 3:1. Španělská soupeřka však dokázala skóre srovnat a poté převzala otěže zápasu. Diana Šumová si po porážce odnáší cenné zkušenosti, když odehrála vůbec první zápas na okruhu WTA.

15:26
Martincová nezvládla třísetovou bitvu

Tereza Martincová (155.) se ani na pátý pokus nepodívá do hlavní soutěže J&T Banka Prague Open. Čtyřiadvacetiletá tenistka nezvládla v sobotu odpoledne vstup do kvalifikace, když podlehla v třísetové bitvě Raluce Serbanové (204.) z Kypru a prohrála po setech 6:3, 6:7(4), 1:6.

Martincová měla utkání prvního kvalifikačního kola skvěle rozehrané, když vedla ve druhém setu již 5:4 a šla podávat do zápasu. České tenistce se ale v klíčových momentech nedařilo a druhou sadu prohrála v tiebreaku. Třetí set již byl v režii Serbanové, která si došla pro vítězství.

15:21
Bouzková si poradila s Mihalíkovou

Marie Bouzková (115.) má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace J&T Banka Prague Open! Česká fedcupová reprezentantka si v odpoledním duelu poradila se Slovenkou Terezou Mihalíkovou (366.) startující na divokou kartu, kterou přehrála 6:3, 6:2. Bouzková od ůvodu utkání plnila roli favoritky, když celkově čtyřikrát prolomila servis slovenské soupeřky. Dvacetiletá tenistka hraje o první hlavní účast na pražském turnaji, její další soupeřkou bude Serbanová z Kypru.

15:16
Vondroušová přehrála Strýcovou

Markéta Vondroušová (46.) si zahraje v tureckém Istanbulu o titul! Devatenáctiletá česká tenistka si v sobotním semifinálovém duelu poradila s krajankou a deblovou parťačkou Barborou Strýcovou (47.), kterou porazila za hodinu a půl hry po setech 6:2, 6:1. Vondroušová potvrzuje vynikající formu a podruhé v této sezoně si zahraje ve finále. V neděli zabojuje o celkově druhý titul na okruhu WTA.

14:49
Los hlavní soutěže J&T Banka Prague Open

V sobotu odpoledne proběhl v tiskovém středisku areálu pražské tenisové Sparty los hlavní soutěže letošního ročníku J&T Banka Prague Open. Start v hlavní soutěže má jistý šest českých tenistek – Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová a Karolína Muchová. Slavnostnímu losu asistovala Kateřina Siniaková, která si vylosovala Slovinku Jakupovicovou.
Los prvního kola dvouhry:
Karolína Plíšková [1] – Mona Barthelová (GER)
Barbora Strýcová – Karolína Muchová [WC]
Kristýna Plíšková – Natalia Vichljancevová (RUS)
Markéta Vondroušová [8] – kvalifikantka
Kateřina Siniaková [6] – Dalila Jakupovicová (SLO)

14:38
Šafářová je ve finále!

Lucie Šafářová si zahraje na turnaji v německém Stuttgartu o titul! Dvaatřicetiletá tenistka hrající jeden z posledních turnajů kariéry zvládla po boku Rusky Pavljučenkovové sobotní semifinále proti rusko-gruzinskému páru Blinkovová, Kalašniková, který česko-ruská dvojice porazila za hodinu a půl hry po setech 6:4, 7:5. Lucie Šafářová bude v neděli na německé antuce usilovat o celkově šestnáctý titul ve čtyřhře na okruhu WTA!

13:55
Smitková udolala v derby Zaryckou

Téměř dvě a půl hodiny spolu zápolily o postup do druhého kola kvalifikace Tereza Smitková (123.) a Anastasia Zarycká (221.). Úspěšnější nakonec byla nasazená trojka Smitková, jež svou krajanku udolala 7:6(4), 4:6, 6:2. V prvním setu byla Zarycká blízko triumfu, když odskočila soupeřce do vedení 5:3, ale dopodávat se jí nepodařilo. V tiebreaku poté vyhrála Smitková. Ve druhé sadě se mírně favorizovaná Smitková ujala vedení 2:0, ale od stavu 3:1 prohrála čtyři gemy v řadě, a i když ztrátu brejku dohnala, koncovka patřila Zarycké. V rozhodujícím však Smitková prodala své zkušenosti a zvítězila hladce 6:2.

13:43
Forejtek vyřadil favorizovaného soupeře, zahraje si o titul

Osmnáctiletý Jonáš Forejtek si na antuce v Antalyi zahraje své první letošní finále. Český tenista si poradil v semifinále s Belgičanem Christopherem Heymanem (590.), s nímž zápolil dvě a půl hodiny a porazil ho po obratu 1:6, 7:6(4), 6:3.

13:40
Pospíšil si finále nezahraje

Turnaj v Káhiře skončil pro Jaroslava Pospíšila těsně před branami finále. Sedmý nasazený v utkání se Srbem Markem Tepavačem prohrál 3:6, 4:6.

13:34
Rosol ve třech setech udolal Gojowczyka

Úspěšný vstup do kvalifikace v Mnichově prožil Lukáš Rosol (139.). Český tenista v souboji s domácím Peterem Gojowczykem (85.) zvítězil za necelé dvě hodiny 6:4, 2:6, 6:4 a zahraje si o postup do hlavní soutěže. Rosola, s výjimkou druhého setu, zdobilo v utkání pevné podání, které si v úvodní i rozhodující sadě dokázal ve všech gemech podržet.

12:55
Štefková se s kvalifikací loučí

Do dalšího kola se naopak nepodívá Barbora Štefková (238.), jež v souboji s kvalifikační čtyřkou Beatriz Haddad Maiaovou (124.) prohrála 4:6, 2:6. V úvodní sadě si sice štefková vypracovala hned čtyři brejkboly, využít ale žádný nedokázala. Naopak v deváté hře sama přišla o podání a první set prohrála. Ve druhém dějství si česká hráčka prohrála podání ve třetím gemu, a i když se jí povedlo soupeřku okamžitě rebrejknout, po sérii čtyř prohraných her v řadě na turnaji skončila.

11:28
Allertová v Praze postoupila do dalšího kola

Úspěšný vstup do kvalifikace má za sebou Denisa Allertová (346.). V utkání prvního kola zdolala Argentinku Paulu Ormaecheaovou (208.) ve dvou setech 6:3, 6:2. V obou sadách si česká hráčka vybudovala rychlý náskok dvou brejků, který se její soupeřce nepodařilo stáhnout. Ormaecheaová sice dokázala v obou setech jedno ztracené podání získat zpět, ale hladký postup Allertové více neohrozila.

11:06
Marková proti favorizované Italce neuspěla

Prvním skončeným zápasem kvalifikace v Praze byl duel mezi divokou kartou Johanou Markovou (622.) a Italkou Jasmine Paoliniovou (177.). Italská favoritka zápasu dominovala a vyhrála hladce za 57 minut 6:3, 6:1. Marková dokázala klást odpor pouze v prvním setu, ve kterém snížila z 0:3 na 2:3 a poté, co v šesté hře ztratila znovu servis, se jí povedlo okamžitým rebrejkem snížit na 3:4. Od té chvíle Paoliniová definitivně převzala otěže zápasu a dokráčela si pro postup.