22:06
Hradecká ve čtyřhře nevyužila vedení 6:4 a 5:1!

Lucie Hradecká spojila na ITF turnaji (80k) v americkém Charlottesville poprvé síly s Katarzynou Kawaovou. Česko-polská dvojice ve finále prohrála s domácím nejvýše nasazeným párem Muhammadová, Townsendová 6:4, 5:7 a 3:10. Hradecká s Kawaovou přitom ve druhém setu vedly už 5:1 a vypadalo to, že hladce zvítězí. Celkem nevyužily čtyři mečboly.

18:36
Berrettini je vítězem turnaje v Budapešti

Na loňský úspěch svého krajana Marca Cecchinata navázala na antuce v Budapešti Matteo Berrettini (55.), když ve finále porazil Filipa Krajinoviče (105.) 4:6, 6:3, 6:1. Pro třiadvacetiletého Itala je to druhý titul, poprvé se radoval loni na antuce v Gstaadu. V žebříčku se posune na své nové maximum 37. místo. Poražený finalista Krajinovič si polepší na 77. pozici.

18:31
Thiem poprvé ovládl Barcelonu

Při páté účasti se dočkal. Dominic Thiem (5.) přehrál ve finále pětistovky v Barceloně Daniila Medveděva (14.) 6:4, 6:0 a slaví svůj druhý titul v roce 2019. Kromě něj je vícenásobným mužským vítězem ve dvouhře v této sezóně pouze Roger Federer (4.). Rakušan má nyní na kontě 13 trofejí (z toho 9 z antuky), tu nejcennější získal v březnu v Indian Wells. Přestože má letos spíše průměrnou bilanci 14 výher a 6 porážek, nachází se v letošním pořadí na 4. pozici hned za trojicí Djokovič, Federer a Nadal. V celkovém pořadí si Thiem upevnil 5. příčku.

18:08
Vondroušová na Martičovou opět nevyzrála

Stuttgartský úspěch Petry Kvitové mohla v Istanbulu podtrhnout Markéta Vondroušová (46.). Devatenáctiletou Češku však v boji o titul udolala Petra Martičová (40.) za necelé dvě hodiny 1:6, 6:4 a 6:1. Česká tenistka vstoupila do utkání skvěle, ve druhé sadě bohužel nevyužila šest příležitostí smazat manko brejku. S chorvatskou tenistkou tak prohrála i čtvrtý vzájemný zápas, poprvé jí však vzala set. Vondroušová se v žebříčku posune na své nové maximum, jímž bude 40. příčka. V letošním pořadí je dokonce šestnáctá.

17:44
Kvitová má druhý letošní titul

Pohádkový rok Petry Kvitové (3.) pokračuje! Česká tenistka ve Stuttgartu přehrála Anett Kontaveitovou (15.) 6:3, 7:6(2) a ovládla tamní turnaj kategorie WTA Premier. Kvitová, která v lednu triumfovala v Sydney, vyhrála jako první tenistka v roce 2019 dva tituly ve dvouhře. Celkově je to pro ni už 27. trofej.

16:35
Bouzková je v Praze krok od hlavní soutěže

Jako poslední se ve 2. kole kvalifikace pražského WTA turnaje na kurtu objevila Marie Bouzková (115.). Dvacetiletá česká tenistka hladce porazila Raluku Serbanovou (204.) za hodinu a 13 minut 6:1 a 6:2. Bouzková v utkání dominovala, jedinou drobnou komplikací byla ztráta výhody brejku na začátku druhého setu. O účast v hlavní soutěži si zahraje proti Barbaře Haasové (203.).

15:02
Smitková na Allertovou nenavázala

Druhou českou zástupkyní ve 2. kole kvalifikace J&T Banka Prague Open byla Tereza Smitková (123.). Někdejší osmifinalistka Wimbledonu prohrála s Jasminou Paoliniovou (177.) po bezmála dvou hodinách 1:6, 7:6(4) a 3:6. a do finále kvalifikačních bojů se tak nepodívá. Zatímco první set byl v jasné režii italské tenistky, v tom druhém si obě soupeřky držely svá podání až do zkrácené hry. V ní měla od začátku navrch Smitková. Češka bohužel na úspěch nenavázala, třetí sadu rozhodl jediný brejk ze druhé hry.

14:49
Šafářová 16. titul ze čtyřhry nevybojovala

Na antukovém turnaji v německém Stuttgartu byla Lucie Šafářová spolu se svou ruskou parťačkou Anastasijou Pavljučenkovovou blízko titulu. Česko-ruská dvojice však nakonec po velkém boji podlehla domácímu páru Barthelová, Friedsamová 6:2, 3:6 a 6:10. Němky v rozhodujícím super tiebreaku nejprve vedly 5:2, Šafářová s Pavljučenkovou dokázaly srovnat na 6:6, další čtyři míče ale prohrály. Dvaatřicetiletá česká tenistka si pohoršila svou finálovou bilanci ve čtyřhře na 15 vítězství a 5 porážek.

13:34
Rosol se v Mnichově nekvalifikoval

Lukáš Rosol (139.) se na turnaji ATP v Mnichově nedokázal kvalifikovat. Ve finálovém kole prohrál s domácím Yannickem Madenem (109.) hladce 2:6, 2:6 a s turnajem se loučí. Český tenista v obou setech ztratil shodně dvě podání. Na returnu si sice dokázal vypracovat 4 brejkboly v celkem čtyřech gemech, ale ani jeden neproměnil.

12:46
Allertová předvedla dva obraty, zahraje si o hlavní soutěž

Jako první Češka se během nedělního programu na kurt postavila Denisa Allertová (346.). Té se podařilo v souboji s Varvarou Flinkovou (145.) vybojovat cenné vítězství 6:4, 7:5 a postoupit do finále kvalifikace. Česká tenistka přitom v obou setech prohrávala. V úvodní sadě skóre 2:4 otočila po šňůře čtyř vyhraných gemů v řadě. V setu druhém Allertová dokonce prohrávala 2:5 se ztrátou dvou brejků a čelila v osmém gemu hned dvěma setbolům. I tentokrát se jí povedla parádní otočka a pěti hrami v řadě zápas zvrátila na svou stranu a zvítězila.

12:23
Forejtek první titul neslaví

Osmnáctiletý Jonáš Forejtek si na první profesionální titul bude muset počkat. Ve finále v turecké Antalyi podlehl australskému favoritovi Christopheru O'Connellovi (609.) 6:2, 4:6, 1:6. Až do stavu 4:4 ve druhém setu hrál Forejtek s Australanem vyrovnaný zápas a nebyl daleko od rozhodujícího brejku. Od stavu 6:2, 4:4 však převzal O'Connell otěže zápasu a vývoj skóre otočil.

09:20
Detiuc deblový titul nevybojovala

Anastasia Detiuc s Ruskou Aminou Anšbaovou prohrály ve finále čtyřhry na turnaji v uzbeckém Andijanu s honkongsko-srbskou dvojicí Čchong, Curovičová 2:6, 3:6.