15:22
Kvitová slaví po obratu postup do semifinále

Náročný třísetový zápas má za sebou Petra Kvitová (3.). V utkání s Anastasijí Sevastovovou (13.) sice prohrála první set, ale po obratu slaví vítězství 2:6, 6:2, 6:3. Ztracenou úvodní sadu dokázala česká favoritka hodit za hlavu a od druhého setu výrazně zlepšila svůj servis. Prostřední dějství vyhrála po sérii čtyř vyhraných gemů od stavu 2:2 a rozhodujícím setu pak klíčový brejk vybojovala v osmé hře.

15:20
Vondroušová v Istanbulu prolétla do semifinále

Markéta Vondroušová (46.) předvedla na turnaji v Istanbulu suverénní jízdu do semifinále, ve kterém vyzve o druhé letošní finále svou krajanku Barboru Strýcovou. V souboji se Španělkou Larou Arruabarrenovou (117.) zvítězila za pouhých 62 minut 6:1, 6:2 a bez větších obtíží se popasovala i se ztrátou podání v prvním gemu druhého setu.

13:44
Strýcová je po obratu v semifinále!

Barbora Strýcová (47.) si zahraje na Istanbul Cupu v semifinále! Třiatřicetiletá tenistka předvedla v pátečním čtvrtfinálovém utkání proti Kazašce Jeleně Rybakinové (161.) parádní obrat, když zvítězila po dvou hodinách hry po setech 0:6, 7:6(6) a 6:0. Další soupeřkou Strýcové může být Markéta Vondroušová, kterou však teprve čeká čtvrtfinálový duel proti Španělce Arruabarrenové.

12:23
Forejtek nasázel dva kanáry

Jonáš Forejtek předvedl v pátečním čtvrtfinálovém duelu v turecké Antalyi výborný výkon. Teprve osmnáctiletý český tenista smetl za pouhých 40 minut Rusa Bogdana Bobrova, kterého porazil dvakrát 6:0! Forejtek se tak podruhé v kariéře podívá do semifinále na okruhu ITF.

12:21
Pospíšil je v semifinále, Hájek neuspěl

Jaroslav Pospíšil si zahraje ve dvouhře poprvé v této sezoně v semifinále! Zkušený osmatřicetiletý tenista si v pátečním čtvrtfinálovém duelu na turnaji v egyptské Káhiře poradil s Rumunem Valentinem Vantou, kterého porazil za hodinu a půl hry po setech 6:1, 6:3. V Káhiře naopak v singlu končí Petr Hájek, který nezvládl souboj se Srbem Marko Tepevacem. Český tenista prohrál 1:6 a 2:6. Pospíšila i Hájka čekají v odpoledních hodinách ještě duely semifinále čtyřhry.

08:31
Plíšková titul neobhájí

Karolína Plíšková (4.) končí na turnaji ve Stuttgartu hned po prvním zápase. Čtvrtá nasazená nestačila v osmifinálovém duelu na bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou (61.), které podlehla po více než dvouhodinové bitvě po setech 6:4, 3:6 a 4:6. Plíšková tak v na Porsche Tennis Grand Prix neobhájí loňský titul a přijde o celkově 469 bodů. Aktuálně se tak česká fedcupová reprezentantka propadne v žebříčku minimálně na pátou příčku. Dalším turnajem Karolíny Plíškové bude J&T Banka Prague Open.