20:54
Hradecká končí v Charlottesville v osmifinále

Lucie Hradecká (295.) nenaplnila na osmdesátitisícovém turnaji v americkém Charlottesville roli favoritky proti Katarzyně Kawaové (225.) a singl pro ni končí v osmifinále. Do utkání Česka nevkročila špatně, když vedla 4:2, nakonec ale o osudu úvodního dějství rozhodoval vyrovnaný tiebreak, který brala Polka poměrem 10:8. Ve druhém setu dokázala Hradecká zlikvidovat manko tří her, za stavu 5:6 však ztratila servis a tím i celý zápas. Hradeckou ještě čeká právě po boku Kawaové deblové čtvrtfinále. Obě jmenované v něm vyzvou domácí dvojici McNallyová, Osuigweová.

19:20
Voráčová v Turecku postupuje

Renata Voráčová postoupila na podniku v Istanbulu do deblového semifinále. Spolu se Švédkou Listerovou zdolaly ve čtvrtek Rusku Gasparjanovou a Řekyni Sakkariovou, a sice po výsledku 6:1 a 6:4.

18:54
Šafářová je ve Stuttgartu už v semifinále

Hodně povedený zápas čtyřhry má za sebou v německém Stuttgartu Lucie Šafářová. Ta týden před svou pražskou rozlučkou spojila po čase síly s Ruskou Pavljučenkovovou, s níž ve čtvrtek deklasovala turnajové čtyřky Atawovou a Srebotnikovou. Americko-slovinskému páru povolily prvně jmenované hráčky pouhé dva gemy a po drtivé výhře 6:0 a 6:2, která se zrodila za pouhých 50 minut, si zahrají o finále.

13:02
Vondroušová se Kuzněcovové nezalekla

Skvělá forma Markétu Vondroušovou (46.) neopouští ani v Istanbulu. Devatenáctiletá Češka na tamějším turnaji přehrála Světlanu Kuzněcovovou (98.) za 79 minut 6:4, 6:3 a postupuje do čtvrtfinále. To si letos zahraje na čtvrtém z pěti turnajů, kterých se zúčastnila. Vondroušová, která má letos skvělou bilanci 17 výher a 4 porážek, zabojuje o semifinále proti Laře Arruabarrenové (117.).

09:53
Pavlásek i Šafránek v Číně dohráli

Dva čeští tenisté bojovali o postup do čtvrtfinále challengeru v Nan-čchangu, neuspěl ani jeden. Adam Pavlásek (209.) podlehl Andrewovi Harrisovi (291.) po dvou hodinách a 20 minutách 3:6, 6:4 a 3:6. Václav Šafránek (335.) prohrál s nasazenou jedničkou Jordanem Thompsonem (68.) za hodinu hry 2:6 a 1:6.

00:13
Kvitová ve Stuttgartu smetla Minnenovou

Petra Kvitová (3.) zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu na jedničku. V utkání s Belgičankou Greetje Minnenovou (192.) zvítězila za pouhých 74 minut hladce 6:1, 6:4. V utkání česká tenistka dominovala hlavně na returnu. V prvním setu obrala soupeřku o všechna podání a jediný gem si prohrála při vlastním servisu. V sadě druhé sice neudržela brejk z pátého gemu a dovolila Minnenové srovnat na 3:3, ale v dlouhé deváté hře, ve které se hrálo hned přes pět shod, využila v pořadí šestý brejkbol a následně čistou hrou zápas ukončila.