17:28
Muguruzaová udolala Kontaovou ve čtvrt na čtyři

Když night session, tak nigh session. Španělka Garbine Muguruzaová (18.) a Britka Johanna Kontaová (38.) nastoupily k utkání druhého kola na Australian Open až půl hodiny po půlnoci a na kurtu nakonec zápolily do čtvrt na čtyři místního času. Jejich vzájemný duel vyhrála Španělka 6:4, 6:7(3), 7:5.

14:36
Pavlásek si čtvrtfinále nezahraje

Překvapivou porážkou skončilo vystoupení Adama Pavláska (202.) v osmifinále challengeru v německém Koblenzu. Český tenista vstupoval do utkání s Japoncem Kajčim Učidou (287.) v roli favorita, jenže po porážce 2:6, 6:3, 6:7(3) se s turnajem musí rozloučit. Devátý nasazený přitom ve třetím setu vedl 5:3 a mohl zápas doservírovat. Vůbec se ale nedostal k mečbolu.

12:44
Serena nedala Bouchardové šanci

Sedmatřicetiletá Serena Williamsová (16.) prolétla na Australian Open do 3. kola, když smetla za hodinu a 11 minut Kanaďanku Eugenii Bouchardovou (79.) dvakrát 6:2. O osmifinále si sedminásobná turnajová šampionka zahraje s o devatenáct let mladší Ukrajinou Dajanou Jastremskou (57.), jež dnes přetlačila ve třech sadách Španělku Suarezovou Navarrovou (23.).

10:58
Thiem vypadl už ve 2. kole

Dominic Thiem (8.) si na Australian Open třetí osmifinále v řadě nezahraje. Rakouská světová osmička podlehla již ve druhém kole domácímu mladíkovi Alexeji Popyrinovi. S devatenáctiletým Australanem prohrál Thiem první dva sety 5:7 a 4:6, v tom třetím pak po brejku na 0:2 duel vzdal.

10:21
Halepová měla s Keninovou namále

Simona Halepová (1.) postoupila na Australian Open do třetího kola, v souboji s Američankou Sofií Keninovou (37.) však měla světová jednička namále. Po vyhrané první sadě ztratila Rumunka druhou skrze zkrácenou hru. Ve třetím setu pak prohrávala Halepová 2:4, Keninová ale duel nedopodávala, když od tohoto stavu ztratila čtyři gemy v řadě. Halepová se tak může po vydřeném triumfu 6:3, 6:7(5) a 6:4 těšit na souboj s Venus Williamsovou (36.).

09:54
Los smíšené čtyřhry na Australian Open

Smíšenou čtyřhru si během letošního ročníku Australian Open zahrají dvě české tenistky.

1. kolo mixu:
KREJČÍKOVÁ, R. Ram (USA) – Bacsinszká (SUI), Mahut (FRA)
PESCHKEOVÁ, Koolhof (NED) – Stosurová (AUS), Paes (IND)

07:50
Kristýna Plíšková obrat nezvládla a končí ve 2. kole

Kristýna Plíšková (101.) nedokázala na Australian Open postoupit přes favorizovanou Číňanku Šuaj Čang (29.), které podlehla ve dvou setech 3:6 a 5:7. Plíšková přitom byla ve druhém setu blízko zvratu, když se dostala do vedení 4:2, jenže následně nedokázala zápas doservírovat, naopak dvakrát o své podání přišla a v Melbourne tak skončila ve druhém kole.

06:25
Program na Australian Open zastavil déšť

Více než na hodinu přerušil zápasy na venkovních kurtech v Melbourne déšť. Do šatny tak musela odejít i Kristýna Plíšková, která rozehrála svůj zápas s Číňankou Šuaj Čang. Při přerušení byl stav 3:6 a 1:1 z pohledu české tenistky.

03:13
Strýcová s Vondroušovou vyřadily favoritky turnaje

České duo Barbora Strýcová, Markéta Vondroušová rázně zahnalo zklamání z nepovedeného vystoupení v singlu. Proti třetímu nasazenému páru Dabrowská, Sü nebyly naše hráčky rozhodně favoritkami. Jenže Češky hrály od začátku nebojácně, vyhrály první sadu 6:2. V té druhé nestačily a ztratily ji 3:6, jenže rozhodující set už zase patřil Strýcové s Vondroušovou. Po výsledku 6:2, 3:6 a 6:3 postupuje české duo do druhého kola.

03:07
Jebavý po vyrovnaném zápase končí na Australian Open v 1. kole

Nejlepší český deblista Roman Jebavý (52.) ani letos nedokázal na druhý pokus přejít přes první kolo Australian Open. S parťákem Andresem Moltenim z Argentiny ale měli velké sousto – třetí nasazený pár Jamie Murray, Bruno Soares. Česko-argentinský pár ale odehrál dobrý zápas, první set sice ztratil poměrem 4:6, v tom druhém ale měli Jebavý s Moltenim několik setbolů. Nakonec však sadu ztratili 11:13 v tiebreaku a s turnajem se loučí.

03:00
Plíšková ztratila první set, pak soupeřku přejela a je ve 3. kole

Karolína Plíšková (8.) na Australian Open popáté postoupila do třetího kola turnaje. I když s Američankou Madison Brengleovou (88.) se trápila víc, než se čekalo. Outsiderka zápasu si totiž vzala první set poměrem 6:4, když Plíšková dvakrát ztratila servis a vyrobila třináct nevynucených chyb. Pak se ale česká tenistka vzpamatovala a do konce zápasu už soupeřce darovala pouhý jeden gem. Po zlepšeném výkonu a výsledku 4:6, 6:1 a 6:0 postupuje Plíšková dál. Ve třetím kole se Češka utká s Italkou Camilou Giorgiovou (28.), se kterou má Plíšková pozitivní vzájemnou bilanci 4:1.