13:09
Lehečka vyhrál generálku na Australian Open

Sedmnáctiletý Jiří Lehečka zahájil sezonu na juniorském okruhu ITF senzačním vítězstvím na velkém turnaji v australském Tratalgonu. Na podniku Grade 1, což je po Grade A a juniorských grandslamech třetí nejvyšší juniorská úroveň, získal turnajovou trofej po suverénním vítězství 6:3, 6:2 nad Američanem Zane Khanem. Svůj úspěch navíc doplnil také postupem do finále čtyřhry, v níž nastoupil po boku Poláka Marka. Aktuálně 28. junior světa bude český tenis reprezentovat i v Melbourne na Australian Open.

09:59
Kvitová ovládla zápas druhého kola

Po netradiční situaci, kdy zápas prvního kola odehrála v prázdné hale, se Petra Kvitová (6.) dočkala velkého kurtu. Vystoupení před zaplněnými tribunami přetavila česká tenistka v suverénní vítězství nad Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou po setech 6:1, 6:3. Kvitová na dvorcí strávila jen 70 minut a v utkání byla stoprocentní při využívá brejkbolových příležitostí. Všech pět šancí na zisk podání soupeřky totiž využila a jediné zaváhání si připsala při svém podání v páté hře první sady, kdy za stavu 4:0 prohrála čistou hrou svůj servis. Když poté ve druhém setu za stavu 2:1 odvrátila tři brejkboly soupeřky, zlomila tím definitivně její odpor.

09:23
Hradecká s Makarovovou zvládly vstup do čtyřhry

Česko-ruská dvojice Lucie Hradecká a Jekatěrina Makarovová potvrdily v úvodním kole Australian Open role šestých nasazených a postoupily. V duelu s Monou Barthelovou a Sofií Keninovou zvítězily favoritky za pouhých 57 minut hry dvakrát 6:3, když svým soupeřkám hned čtyřikrát sebraly podání a nikterak je nemusela mrzet vlastní ztráta servisu hned v prvním gemu utkání.

09:21
Obhájkyně titulu deklasovala soupeřku

Loňská vítězka Australian Open, Caroline Wozniacká (3.), ve druhém kole úřadovala. V souboji se Švédkou Johannou Larssonovou (77.) zvítězila jednoznačně 6:1, 6:3 a bez sebemenších komplikací prolétla do 3. kola.

09:19
Sabalenková prolétla do 3. kola

Běloruska Aryna Sabalenková (11.) na letošním Australian Open zatím válí. V utkání s Britkou Katie Boulterovou (97.) zvítězila za pouhých 75 minut 6:3, 6:4 a potvrdila roli velké favoritky.

09:18
Anderson zažil zklamání, světová šestka končí

Kevin Anderson (6.) nezvládl potvrdit roli favorita v duelu s Američanem Francesem Tiafoem (39.), nad kterým sice vedl 1:0 na sety, ale po třech hodinách prohrál. Anderson nevyužil své vedení ve druhém setu, v němž se za stavu 3:0 začalo utkání otáčet a Tiafoe si nakonec po setech 4:6, 6:4, 6:4, 7:5 připsal velmi cenný skalp.

09:05
Federer neztratil set, na výhru se nadřel

Roger Federer (3.) rozhodně nečekal, že utkání druhého kola v Melbourne bude tak náročné. Proti kvalifikantovi Danielu Evansovi (189.) sice vyhrál 3:0 na sety, ale na kurtu s ním zápolil přes dvě a půl hodiny a vítězství urval až po setech 7:6(5), 7:6(3), 6:3.

07:23
V Melbourne postupuje i Peschkeová

Také další česká zástupkyně v soutěži čtyřhry – třiačtyřicetiletá Květa Peschkeová – má za sebou úspěšný vstup do turnaje. Spolu s parťačkou Nicole Melicharovou se ale jako čtvrtý nasazený pár trápily a duo Mariaová, Watsonová udolaly až po třech setech 6:1, 4:6 a 6:4.

07:20
Krejčíková se Siniakovou začaly na Australian Open úspěšně

První pár světa Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková potvrdil na začátku Australian Open pozice favoritek a snadno si poradil s dvojicí Bogdanová, Rodinová výsledkem dvakrát 6:2. Ve druhém kole se česká dvojice postaví australskému páru Adamczaková, Mooreová.

06:34
Soupeřem Berdycha o osmifinále bude Schwartzman

Tomáš Berdych, jediný český singlista v soutěži Australian Open, se o postup do osmifinále utká s 19. hráčem světa Diegem Schwartzmanem z Argentiny. Hráči se spolu zatím ani jednou neutkali, půjde o jejich první vzájemný duel.

04:45
Berdych pokračuje v krasojízdě, nenadřel se ani ve 2. kole

Tomáš Berdych (57.) na Australian Open dál potvrzuje skvělou formu. Ve druhém zápase si snadno poradil s Holanďanem Robinem Haasem (49.), kterého za 79 minut zdolal 6:1, 6:3 a 6:3. Český tenista nepustil soupeře vůbec k ničemu, dokonce mu nenabídl ani jeden brejkbol. Zato Berdych sebral podání soupeři pětkrát, přidal 28 vítězných míčů a dokráčel si skvělým výkonem pro postup do třetího kola turnaje. V dalším zápase se Berdych střetne s vítězem souboje Denis Kudla – Diego Schwartzman.

02:54
Vondroušová v Melbourne dohrála ve 2. kole

Markéta Vondroušová (67.) skončila na Australian Open ve druhém kole, když podlehla i potřetí v kariéře Chorvatce Petře Martičové (31.) po setech 4:6 a 5:7. Úvodní set byl velice nervozní a ani jedna z tenistek si v prvních sedmi gemech neudržela podání. Pak se Chorvatka na servisu zlepšila a úvodní sadu vyhrála 6:4. Druhý set už tolik brejků nepřinesl, avšak Vondroušová za stavu 3:3 o servis znovu přišla, ale brejk dokázala soupeřce ještě vrátit. Jenže za stavu 5:5 znovu nedokázala podání udržet a Chorvatka nakonec utkání doservírovala. Vondroušovou nejspíš také během zápasu omezovalo bolavé koleno.