16:14
Thiem se na postup nadřel

Dlouho to vypadalo, že Dominic Thiem (8.) nebude mít s nenasazeným Benoitem Pairem (61.) problémy. Rakouský favorit se ujal vedení 2:0 na sety, Francouz ale zabojoval a vynutil si rozhodující sadu. Thiem nakonec za tři hodiny a 45 minut vyhrál 6:4, 6:3, 5:7, 1:6 a 6:3.

12:57
Osakaová vyhrála za necelou hodinu

Pouhých 59 minut strávila na kurtu v 1. kole Australian Open Japonka Naomi Osakaová. Šampionka z Flushing Meadows nezaváhala v souboji s Polkou Magdou Linetteovou, jíž přehrála v rychlém utkání hladce 6:4, 6:2.

12:55
Halepová otočila zápas prvního kola

Do problémů se v úvodním kole Australian Open dostala Rumunka Simona Halepová. Ta v souboji s Kaiou Kanepiovou prohrávala 0:1 na sety a 1:2 se ztrátou brejku. Spolufavoritka grandslamového turnaje však dokázala souboj s estonskou tenistkou otočit a postupuje po vítězství 6:7(2), 6:4, 6:2.

12:01
Djokovič prolétl do druhého kola

Světová jednička Novak Djokovič předvedl v úvodním kole Australian Open parádní výkon. Američana Mitchella Kruegera deklasoval 6:3, 6:2, 6:2.

09:42
Kristýna Plíšková vydřela postup do druhého kola

Po vyřazení v prvním kole Australian Open v minulé sezoně se Kristýna Plíšková (101.) vrátila do Melbourne vítězně. Bývalá členka elitní čtyřicítky v souboji s Ruskou Annou Blinkovovou (90.) uspěla po více než dvou hodinách 7:6(2), 2:6, 6:2.
V prvním setu Plíšková neměla vůbec na růžích ustláno a v osmé hře přišla o podání. Hrozbu ztráty prvního setu ale dokázala zažehnat, srovnala z 3:5 na 5:5 a v tiebreaku nedala soupeřce šanci. Ve druhé sadě ale dopadla na Češku herní krize a od stavu 2:1 prohrála pět her v řadě. Situace, akorát v opačném gardu, se opakovala v rozhodujícím dějství. Plíšková od stavu 2:2 vyhrála čtyři gemy za sebou a na returnu v osmé hře utkání zakončila.

09:37
Venus Williamsová otočila duel s Buzarnescuovou

V dost netradiční situaci startuje v Melbourne Venus Williamsová. Američanka se nevešla mezi 32. nasazených, a tak už v prvním kole se musela utkat s některou z náročných soupeřek. V duelu s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou sice prohrávala 0:1 na sety, ale nakonec po téměř třech hodinách zvítězila 6:7(3), 7:6(3), 6:2.

09:27
Azarenková překvapivě končí

Bývalá světová jednička Victoria Azarenková se s Australian Open loučí už v prvním kole. Favorizovaná Běloruska nestačila na Němku Lauru Siegemundovou, jíž patří pozice až ve druhé světové stovce a ztratila proti ní vedení. Siegemundová prošla do druhého kola po téměř tříhodinové bitvě po setech 6:7(5), 6:4, 6:2.

09:27
Zverev nezaváhal s Bedenem

Německá hvězda Alexander Zverev zvládl prvního kolo v Melbourne bez větších obtíží. V duelu se Slovincem Aljažem Bedenem vyhrál 6:4, 6:1, 6:4 a dal zapomenout na spekulace o tom, v jaké formě vůbec na Australian Open přijede. Německého mladíka trápily po Hopman Cupu zdravotní problémy, které ale dokázal podle všeho vyléčit.

09:27
Serena Williamsová ztratila jen dva gemy

Suverénním vstupem do grandslamového turnaje se prezentovala šampionka z roku 2017 Serena Williamsová. V souboji s Němkou Tatjanou Mariaovou prohrála pouze dva gemy a po výhře 6:0, 6:2 prolétla do druhého kola.

02:53
Veselý utrpěl kanára a končí v prvním kole

Jiří Veselý (90.) na Australian Open potvrdil neúspěšné účinkování na prvním grandslamu sezóny, kde při svém šestém pokusu již popáté vypadl v prvním kole dvouhry. Český tenista na úvod Melbourne nestačil na Ryana Harrisona (83.), se kterým prohrál 0:6, 5:7, 3:6. Veselý do úterního zápasu vstoupil špatně, prohrál sedm úvodních her duelu. Následně se hra sice mírně vyrovnala, Harrison přesto ve dvanácté hře druhého dějství využil čtvrtý setbol. Veselému po druhé sadě nepomohl ani odchod do šaten, ihned v první hře na podání ve třetím setu nedokázal uspět. Harrison si následně na servisu vedl na výbornou. Čecha v zápase mimo jiné trápil return, na kterém získal jen deset míčků, pouhé dva přitom po úvodním servisu soupeře.

02:44
Český souboj v Melbourne ovládla Karolína Plíšková

Česká favoritka Karolína Plíšková (8.) posedmé za sebou dokázala porazit krajanku, tentokrát vyzrála v českém souboji na Karolínu Muchovou (139.). V prvním kole Australian Open jí nedala příliš šancí a i když Muchová, která se probila kvalifikací, bojovala a jednou dokonce Plíškové sebrala servis, na úspěch to nestačilo. Česká favoritka si za 69 minut došla pro vítězství 6:3 a 6:2. Ve druhém kole turnaje se Plíšková utká s vítězkou souboje Brengleová – Doiová.