17:58
Macháč a Konečný jsou ve Francii ve finále

Ve francouzském Bressuire mohlo dojít na český souboj ve finále, ovšem Petr Nouza své utkání čtyřhry se svým spoluhráčem proti druhé nasazené dvojici nezvládl. Českou vlajku ale do souboje o titul dotáhlo duo Konečný, Macháč, které porazilo domácí pár Cornut Chauvinc, Martineau 6:4 a 7:5. Ve finále vyzvou přemožitele Nouzy – další Francouze, a to Addeda a Olivettiho.

17:49
České derby pro Pavláska s Kolářem

Na challengeru v německém Koblenzu došlo na čtvrtfinálový duel ve čtyřhře, který měl hned tři české zástupce. Na jedné straně stál Adam Pavlásek se Zdeňkem Kolářem, na té druhé Marek Gengel se svým parťákem Johannesem Harteisem, kteří na akci startovali díky divoké kartě. Vítězství si připsalo kompletně české duo, ovšem zadarmo to nemělo. První set sice vyhrálo 6:4, ale v tom druhém Gengel a jeho spoluhráč vrátili úder a vyhráli 6:3. Rozhodl supertiebreak, v němž slavili Kolář a Pavlásek po výsledku 10:7.

16:18
Nouza končí v semifinále

Petr Nouza se se svým francouzským spoluhráčem Hugem Voljacquesem úspěšně probíjeli halovým turnajem Bressuire. Semifinále podniku ve Francii pro ně ale bylo konečnou metou. Proti domácímu páru Added, Olivetti prohráli první set 3:6, ten druhý získali v tiebreaku 7:6(3). Avšak rozhodující napínavý supertiebreak už nezvládli a padli 14:16.

13:56
Beránková nasazenou dvojku nepřekvapila

Osmnáctiletá Karolína Beránková (-) podlehla ve čtvrtfinále turnaje v tuniském Monastiru nasazené dvojce Mirjam Bjorklundové (472.) 6:7(1) a 1:6. Česká tenistka v prvním setu nevyužila vedení 5:2, následně ještě vedla 6:5. Druhá sada byla jasně v režii dvacetileté Švédky. Duel trval hodinu a 56 minut.

11:47
Berdycha čeká v boji o čtvrtfinále Nadal

Světová dvojka Rafael Nadal porazil po velmi dobrém výkonu Alexe De Minaura (29.) 6:1, 6:2, 6:4 a potřetí v řadě postoupil do osmifinále Australian Open. V něm ho čeká loňský čtvrtfinalista Tomáš Berdych (57.). Hráči se spolu v Melbourne utkali dvakrát, v roce 2012 uspěl ve čtyřech setech Nadal, před čtyřmi lety vyhrál Berdych ve třech setech.

10:26
Na juniorském Australian Open se představí tři čeští tenisté

Dva ze tří českých juniorů budou na Australian Open plnit roli nasazených. Turnajová sedmička Dalibor Svrčina (11.) narazí v úvodním kole na Natana Rodriguese (37.) z Brazílie. Osmý nasazený Jonáš Forejtek (13.) se utká s domácím Danem Sweenym (42.). Jiří Lehečka (28.) se vyhnul nasazenému hráči, čeká ho duel s Nizozemcem Christianem Lerbym (70.).

09:53
Kvitová je v Melbourne po sedmi letech v osmifinále

Skvělá jízda Petry Kvitové (6.) v nové sezóně pokračuje. Vítězka turnaje v Sydney porazila ve 3. kole Australian Open Belindu Bencicovou 6:1 a 6:4 a poprvé od roku 2012 si zahraje osmifinále. Turnajová osmička v něm narazí na teprve sedmnáctiletou Amandu Anisimovovou (87.), s níž jediné vzájemné střetnutí loni v Indian Wells hladce prohrála. České jedničce k výhře stačilo 69 minut. Ve vydařeném utkání zaznamenala 7 es, celkem 32 vítězných úderů a 19 nevynucených chyb, o podání nepřišla ani jednou.

08:20
Šarapovová v duelu šampionek udolala Wozniackou

Obhájkyně titulu Caroline Wozniacká (3.) na Australian Open končí ve 3. kole. O její vyřazení se postarala vítězka ročníku 2008 Maria Šarapovová (30.), která dánskou tenistku přehrála 6:4, 4:6 a 6:3. Souboj bývalých světových jedniček trval dvě hodiny a 26 minut. Ruska o svém vítězství rozhodla brejkem v sedmé hře rozhodující sady. V osmifinále se utká s domácí Ashleigh Bartyovou (15.).

06:57
Do třetího kola postoupila i Peschkeová s Melicharovou

Čtvrtý nasazený pár Květa Peschkeová, Nicole Melicharová (USA) pokračuje pavoukem Australian Open taktéž suverénně. Ve druhém kole si Peschkeová s parťačkou poradily s duem Kičenoková, Wangová po setech 6:4 a 6:3.

06:33
Siniaková s Krejčíkovou postoupily bez problémů do třetího kola

První pár světa Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková si na Australian Open poradil s domácí dvojicí Adamczaková, Mooreová, kterou porazil dvakrát 6:4. Češky soupeřky brejkly hned v prvním gemu a pak už na kurtu dominovaly. Na soupeřky pro třetí kolo Češky musí ještě počkat.

04:16
Berdych si poradil se Schwartzmanem a postoupil do osmifinále

Skvělé tažení Tomáše Berdycha na Australian Open pokračuje. Tentokrát si český tenista poradil s Argentincem Diegem Schwartzmanem (16.), kterého porazil 5:7, 6:3, 7:5 a 6:4. Berdych měl v prvním setu problém s pohybem argentinského běhavého tenisty, ale od druhé sady byl už na kurtu lepším hráčem. V každém setu sebral soupeři jedno podání, naopak svůj servis už neztratil ani jednou. Znovu po roce tak postoupil do osmifinále Australian Open, ve kterém narazí na vítěze souboje Rafael Nadal – Alex de Minaur.

01:51
Program v Austrálii na tři hodiny přerušen kvůli dešti

V pátek ráno se nad Melbourne zase rozpršelo, a tak byly začátky zápasů na venkovních kurtech o tři hodiny posunuty. Později se rozpršelo znovu, takže zpoždění se ještě více protáhne. Na svůj zápas tak musí čekat deblové duo Siniaková, Krejčíková, dále Peschkeová s Američankou Melicharovou a také Hradecká s Ruskou Makarovovou. Všechny tyto deblové páry měly původně začínat páteční program v 1:00 českého času. Tyto zápasy ale nejspíš nezačnou před 5:00.