Denní menu: Vondroušová ve Stuttgartu neuspěla, Macháč do finále neprošel

Markéta Vondroušová šla do semifinálového utkání ve Stuttgartu v roli favoritky, nedokázala však najít recept na Ukrajinku Martu Kosťukovou, se kterou prohrála ve dvou setech. V semifinále čtyřhry na turnaji v Barceloně končí Tomáš Macháč, jenž po boku Číňana Čanga nestačil na monacko-polskou dvojici Nys, Zielinski. Další Češky a Češi hráli na okruhu ITF.

Vondroušová si finále ve Stuttgartu nezahraje
Světové osmičce Markétě Vondroušové se nepovedlo na halové antukové akci ve Stuttgartu navázat na páteční triumf nad Arynou Sabalenkovou a její pouť turnajem končí v semifinále. Nad síly české tenistky byla Ukrajinka Marta Kosťuková (27.), se kterou prohrála za hodinu a 36 minut po setech 6:7(2), 2:6.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Macháč se do finále nepodívá
Tomáš Macháč a Č'-čen Čang se na antukovém turnaji v Barceloně ve finále nepředstaví. Česko-čínský pár v sobotním semifinále neudržel vedení 3:1 ve druhém setu a s monacko-polskou dvojicí Hugem Nysem a Janem Zielinskim nakonec po hodině a 44 minutách prohrál 6:4, 6:7(3), 4:10.

Šalková slaví titul v Koperu!
Dominika Šalková spolu se Slovinkou Veronikou Erjavecovou vyhrály pětasedmdesátku ve slovinském Koperu! Na větším turnaji ITF plnily Šalková s Erjavecovou roli nasazených jedniček a ve finále porazily Sapfo Sakellaridiovou a Auroru Zantedeschiovou 6:1, 6:3.

Havlíčková po týdnu znova postoupila do finále
Lucie Havlíčková (354.) v Santa Margheritě Di Pule válí. Devatenáctiletá Češka po týdnu znova postoupila do finále, když na tamní pětadvacítce porazila Němku Stephanii Wagnerovou (481.) za hodinu a 51 minut po setech 6:2, 7:6(5).

Havlíčková si pořádně zkomplikovala druhé dějství, ve kterém ztratila nadějné vedení 5:2. V tiebreaku následně dokonce prohrávala 3:5, ve správný moment se ale zvedla a obtížnou situaci ustála.

Hindová si zahraje v Turecku finále
Denisa Hindová (612.) si na turnaji v Antalyi vyšlápla na nasazenou jedničku Ilay Yorukovou (533.) a vybojovala postup do finále! V sobotním utkání dokázala česká tenistka porazit domácí hráčku 6:3, 7:6(7).

Štruplová vyhrála titul v Hammametu
Julie Štruplová s Ksenií Zajcevovou vyhrály titul na turnaji ITF W35 v tuniském Hammametu. Ve finále porazily nasazené jedničky Mariu Fernandu Herazovou Gonzalezovou a Kaylah McPheeovou po obratu 4:6, 6:4, 10:4.

Barnat s Lánikem vyhráli v Antalyi
Turnajovou trofej v turecké Antalyi vybojovali první nasazení Jiří Barnat s Tomášem Lánikem. Česko-slovenská dvojice ve finále porazila turnajové čtyřky Felixe Mischkera a Juana Pabla Paze po setech 7:6(5), 6:2.

Barcelona Open Banc Sabadell (muži, ESP, 2 938 695 EUR, antuka)