Denní menu: Plíšková udolala kvalifikantku, Krejčíková a Kopřiva prohráli ve třech setech

Karolína Plíšková zahájila vítězně letošní antukovou sezonu. Zkušená Češka přehrála ve francouzském Rouenu po velkém boji ruskou kvalifikantku Polinu Kuděrmetovovou. Barbora Krejčíková se na antukové pětistovce ve Stuttgartu vrátila na okruh těsnou porážkou proti jiné Rusce Veronice Kuděrmetovové. Vít Kopřiva nestačil v prvním kole podniku ATP 250 v Mnichově na favorizovaného Brita Jacka Drapera ve třech setech. Adam Pavlásek uspěl tamtéž v úvodním kole čtyřhry. Zdeněk Kolář nezvládl finále kvalifikace na turnaji stejné kategorie v Bukurešti. Tomáš Macháč zaznamenal po boku Číňana Čanga na pětistovce v Barceloně už třetí deblové vítězství – tentokrát v hlavní soutěži.

Krejčíková po boji končí
Barbora Krejčíková (24.) se po více než dvouměsíční pauze vrátila na okruh porážkou. Tenistka z Ivančic podlehla v úvodním kole halové pětistovky ve Stuttgartu světové devatenáctce Veronice Kuděrmetovové po třech hodinách a šesti minutách 7:5, 4:6 a 4:6.

Osmadvacetiletá Krejčíková v prvním setu dohnala manko 3:5 a v desátém gemu odvrátila dva setboly na returnu. Ve druhém dějství rozhodl jediný brejk z deváté hry. Ve třetí sadě se česká tenistka dostala do vedení 4:1 s jedním brejkem, její ruská soupeřka ale ukončila duel sérií pěti získaných gemů.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Plíšková začala na antuce vítězně
Karolína Plíšková (47.) svou letošní premiéru na antuce zvládla. Na halové dvěstěpadesátce ve francouzském Rouenu si sice vybrala hned dvě slabší chvilky, ruskou kvalifikantku Polinu Kuděrmetovovou (178.) přesto po dvou hodinách porazila 7:5, 1:6 a 7:5.

První set získala Češka díky jedinému brejku z jedenáctého gemu. Ve druhém dějství vypadla z role a za stavu 0:5 odvrátila alespoň kanára. V rozhodující sadě se bývalá světová jednička dostala do vedení 4:2, pak ale nevyužila tři gemboly a o výhodu brejku přišla. Za stavu 5:5 otočila Plíšková na podání nepříznivé skóre 15:40, aby v následujícím gemu brejkem čistou hrou duel ukončila.

V osmifinále ji čeká někdejší vítězka US Open Sloane Stephensová (39.) ze Spojených států, turnajová šestka.

Kopřiva nestačil na Drapera
Vít Kopřiva (119.) dohrál na antukovém turnaji ATP v Mnichově v úvodním kole. V něm nestačil na favorizovaného Brita Jacka Drapera (46.), kterému podlehl za dvě hodiny a 12 minut poměrem 1:6, 7:5 a 4:6.

Kopřiva prohrával ve druhém setu proti nasazené šestce už 1:3, přesto si dokázal vynutit rozhodující dějství. V něm ale celkem třikrát ztratil servis, a tak ho nezachránily ani dva úspěšné gemy na returnu.

Pavlásek a Behar potvrdili roli favoritů
Adam Pavlásek a Ariel Behar uspěli v úvodním kole čtyřhry na turnaji ATP v Mnichově. Česko-uruguayský pár vyzrál na německé antuce na domácí dvojici Henri Haupt, Marko Topo po 67 minutách 6:3 a 6:4. Pavláskovi a Beharovi stačil v každém setu k úspěchu jediný brejk, sami neztratili podání ani jednou.

Macháč s Čangem navázali na kvalifikaci
Tomáš Macháč a Č’-čen Čang zvládli na antukové pětistovce v Barceloně i třetí společné vystoupení. Semifinalisté letošního Australian Open a šampioni z halového podniku v Marseille vstoupili po zdárné kvalifikaci suverénně i do hlavní soutěže. V prvním kole porazila česko-čínská dvojice dvakrát 6:4 domácí držitele divoké karty Roberta Carballese Baenu a Jaumeho Munara. V utkání nečelili jedinému brejkbolu.

Kolář se v Bukurešti nekvalifikoval
Zdeněk Kolář (224.) si hlavní soutěž antukového podniku ATP 250 v rumunské Bukurešti nezahraje. V pondělním kvalifikačním finále podlehl sedmadvacetiletý Čech za hodinu a půl 2:6 a 3:6 Carlosovi Tabernerovi (352.) ze Španělska. V utkání ztratil hned pětkrát servis, zatímco sám uspěl na příjmu jen jednou.

Palán se kvalifikoval na challengeru
Dominik Palán (375.) úspěšně pronikl kvalifikací na betonovém challengeru v mexickém Acapulcu. Český tenista vyzrál ve finálovém kole na Novozélanďana Rubina Stathama (668.) po dvou a půl hodině 6:2, 6:7(3) a 6:3. V prvním kole hlavní soutěže ho čeká Nizozemec Gijs Brouwer (260.).

Palán si v Mexiku zahraje o hlavní soutěž
Dominik Palán (375.) vydřel na challengeru v mexickém Acapulcu postup do finálového kola kvalifikace. Třiadvacetiletý Čech otočil dlouhé střetnutí s Američanem Ezekielem Clarkem (571.), kterého porazil 5:7, 6:4 a 6:4.

Barcelona Open Banc Sabadell (muži, ESP, 2 938 695 EUR, antuka)
Carballes Baena, Munar (oba ESP) – MACHÁČ, Č. Čang (CHN) 4:6, 4:6

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 922 573 USD, antuka – hala)
Veronika Kuděrmetovová (19.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (24.) 5:7, 6:4, 6:4