Denní menu: Macháč se v Dubaji kvalifikoval, Valentová vybojovala druhý titul v řadě

Tomáš Macháč si zahraje hlavní soutěž turnaje ATP 500 v Dubaji, ve finále kvalifikace dokázal ve třech setech porazit zkušeného Španěla Roberta Bautistu-Aguta. Finále kvalifikace turnaje WTA 500 v San Diegu proti Australance Darii Savilleové odehrála Linda Fruhvirtová – bohužel neúspěšně. Do hlavní soutěže v Austinu postoupily Tereza Martincová a Sára Bejlek. Teprve sedmnáctiletá Tereza Valentová v Monastiru získala druhý titul z turnajů ITF ve dvou týdnech a letos zůstává neporažená.

Macháč otočil zápas s Bautistou, v Dubaji se kvalifikoval
Tomáš Macháč (63.) si zahraje v hlavní soutěži turnaje ATP 500 v Dubaji, když ve finálovém kole kvalifikace zdolal zkušeného Španěla Roberta Bautistu-Aguta (97.) po setech 6:7(5), 6:2 a 6:1. Český tenista ztratil úvodní sadu v tiebreaku, ale v dalším průběhu utkání ztratil jen tři gemy a po dvou hodinách a 14 minutách mohl oslavit postup. V celém zápase Macháč ani jednou neztratil servis. Soupeře pro první kolo hlavní soutěže se český tenista teprve dozví.

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Valentová získala v Monastiru titul
Tereza Valentová (688.) je v Monastiru k nezastavení. Teprve sedmnáctiletá česká tenistka získala druhý titul ve dvou týdnech, poté co ve finále turnaje ITF porazila Francouzku Audrey Albieovou (420.) po setech 6:2, 6:1. Valentová natáhla svou vítěznou šňůru už na deset utkání a odměnou jí bude kromě trofeje také další vylepšení svého žebříčkového maxima.

L. Fruhvirtová v San Diegu kvalifikací neprošla
Linda Fruhvirtová (137.) si hlavní soutěž na pětistovce v americkém San Diegu nezahraje. V kvalifikačním finále podlehla osmnáctiletá Češka 4:6 a 1:6 Darii Savilleové (148.) z Austrálie. Do zápasu přitom vstoupila dobře. V prvním setu vedla už 4:2, od té doby ale uhrála už jen jediný gem.

Bejlek se kvalifikovala v Austinu
Sára Bejlek (133.) úspěšně prošla kvalifikací v americkém Austinu. I ve finálovém kole bojů o hlavní soutěž předvedla výtečný výkon a tentokrát za pouhých 52 minut přejela Francouzku Leolii Jeanjeanovou (147.) po setech 6:1, 6:2. V utkání sice jednou prohrála podání, ale na returnu se prosadila hned pětkrát.

Martincová se kvalifikovala v Austinu
Tereza Martincová (152.) zvládla dvoukolovou kvalifikaci na turnaji WTA v Austinu a postoupila do hlavní soutěže. V nedělním finálovém kole porazila Julii Starodubcevovou (135.) po dvou hodinách 6:3, 7:6(6).

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (muži, UAE, 3 113 270 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (63.) – Roberto Bautista-Agut (ESP, 97.) 6:7(5), 6:2, 6:1

Zápasu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Cymbiotika San Diego Open (ženy, USA, 922 573 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (122.) – Daria Savilleová (AUS, 148.) 4:6, 1:6