19:37
Gengel ve třech setech podlehl nasazené dvojce

Marek Gengel (289.) na challengeru v americkém Little Rocku dohrál hned v prvním kole dvouhry, když nedokázal najít recept na nasazenou dvojku Nicolase Morena De Alborana (187.). Český tenista sice vyhrál první set a v průběhu třetí sady se dostal do vedení 3:1, nakonec ale s favoritem po dvou hodinách padl 6:2, 3:6, 4:6.

18:24
RG: Světová dvojka Medveděv nečekaně končí v prvním kole

Druhý hráč světa Daniil Medveděv nedokázal navázat na svou úspěšnou jízdu turnajem Masters v Římě, kde překvapivě vybojoval první antukový titul v kariéře, a končí na Roland Garros hned v prvním kole. Ruský tenista prohrál dramatickou více než čtyřhodinovou bitvu s brazilským kvalifikantem Thiagem Seybothem Wildem (172.) po setech 6:7(5), 7:6(6), 6:2, 3:6 a 4:6.

17:23
RG: Kvalifikantka B. Fruhvirtová na superfavoritku nestačila

Ohromně těžký los vyfasovala pro první kolo Roland Garros úspěšná kvalifikantka Brenda Fruhvirtová (146.), která se v úterý musela střetnout se světovou čtyřkou Jelenou Rybakinovou. Byť zejména v prvním setu předvedla srdnatý výkon, nakonec na kazachstánskou hvězdu nestačila a prohrála 4:6, 2:6. Paradoxem je, že šestnáctiletá Fruhvirtová v obou setech dokázala jít do vedení s výhodou brejku, jakmile ale v obou sadách prolomila Rybakinové servis, jako by tím vypustila spící obryni. V prvním setu Rybakinová otočila z 3:4 na 6:4, ve druhém dějství pak z 1:2 na 6:2. Podle očekávání tak do druhého kola postoupila čtvrtá hráčka světa, Fruhvirtová ale už úspěšnou kvalifikací opět prokázala, jaký v ní dříme potenciál. A odvážným výkonem proti Rybakinové to potvrdila.

17:06
RG: Krejčíková nečekaně prohrála s oslavenkyní Curenkovou

Barbora Krejčíková (13.) končí stejně jako loni na Roland Garros hned v prvním kole dvouhry. Nad síly české hráčky byla ukrajinská tenistka Lesja Curenková (66.), která vítězstvím 6:2 a 6:4 oslavila své dnešní 34. narozeniny. V prvním setu byla Curenková jasně lepší hráčkou na kurtu, když nečelila žádnému brejkbolu a na returnu slavila úspěchy ve čtvrtém a osmém gemu. Druhý set začal zcela odlišně, jelikož Krejčíková se prosadila dvěma brejky v první a třetí hře. Jak ale postupoval děj druhého dějství kupředu, Curenková postupně ze své ztráty ukrajovala, nakonec otočila z 2:4 na 5:4 a v desátém gemu na returnu zápas třetím brejkem zakončila. Krejčíková, kterou v utkání srážely zejména nevynucené chyby, jichž vyprodukovala 32, se tak ve francouzské metropoli pokusí napravit dojem z letošního ročníku alespoň ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou.

15:11
RG: Nosková postupuje po skreči soupeřky

Během úterního programu Roland Garros se v pořadí třetí českou tenistkou, která prošla do druhého kola, stala Linda Nosková (50.). Talentovaná Češka měla v utkání úvodního kola nad Černohorkou Dankou Koviničovou (68.) navrch a za stavu 6:3, 2:1 jí soupeřka skrečovala. V předchozím průběhu utkání si Nosková udržela stoprocentní úspěšnost svého servisu, když odvrátila všechny čtyři brejkboly soupeřky. O zisku první sady rozhodla česká hráčka v šesté hře, kdy úspěšně prorazila Koviničové podání. Ve druhém dějství se Nosková k brejku prosadila ve třetí hře a následně si při vlastním podání vypracovala vedení 40:0, když se černohorská hráčka rozhodla utkání skrečovat. V dalším utkání se Nosková střetne s Jelenou Rybakinovou (4.).

14:27
RG: Pavlásek zahájil turnaj ve čtyřhře vítězstvím

Povedený vstup do pařížského grandslamu má za sebou deblista Adam Pavlásek. Spolu s uruguayským parťákem Arielem Beharem porazili v utkání úvodního kola Roland Garros španělskou dvojici Albert Ramos, Bernabé Zapata Miralles 6:1 a 7:6(6). Střetnutí mohli favorité ukončit již před tiebreakem druhého setu, za stavu 6:5 ale neproměnili na příjmu dva mečboly. Následně čelili Pavlásek s Beharem ve zkrácené hře za stavu 4:6 dvěma setbolům, pak se ale blýskli sérií čtyř vyhraných výměn v řadě, čímž dovedli duel do zdárného konce.

14:12
Kopřiva schytal kanára a končí

Vít Kopřiva (162.) v úvodním kole antukového challengeru v italské Vicenze roli favorita nepotvrdil. Turnajová trojka prohrála za hodinu a půl 0:6 a 5:7 s Argentincem Andreou Collarinim (193.). Český tenista vstoupil do utkání sedmi ztracenými gemy v řadě, přesto se v půlce druhého setu dostal do výhody brejku a následně i vedení 5:3. Za stavu 5:4 ale prohrál čistou hrou servis a o gem později nevyužil na příjmu dvě šance na rebrejk, což ho následně stálo zápas. V závěrečném gemu totiž získal Kopřiva při svém podání jediný fiftýn.

13:12
Bouzková překvapivě nezvládla úvodní kolo

Dvouhra skončila pro Marii Bouzkovou na letošním Roland Garros hned v úvodním kole. Češka v něm nepotvrdila roli výrazné papírové favoritky proti Sin-jü Wang (80.). S Číňankou, která před turnajem v Paříži zaznamenala na elitním okruhu pět porážek v řadě, prohrála za necelé dvě hodiny 4:6 a 6:7(5). Bouzková se v sedmé hře prvního setu zhostila premiérového brejku a dostala se do vedení 4:3, pak ale prohrála tři gemy v řadě. Ve druhém dějství odskočila čtvrtfinalistka loňského Wimbledonu do trháku 4:1 a disponovala výhodou dvou brejků, třetí set přesto nevybojovala. Za stavu 5:3 vedla Bouzková na příjmu 40:0, Wang ale postupně odvrátila hned čtyři setboly a posléze si vynutila zkrácenou hru. V té zvládla česká nasazená jednatřicítka dotáhnout manko 0:4, nakonec však padla nejtěsnějším rozdílem 5:7. V Paříži tak bude hrát Bouzková už jen debl, a to po boku španělské kamarádky Sorribesové Tormové.