17:31
RG: Muchová si vyšlápla na světovou osmičku!

Karolína Muchová (42.) asi neměla nejlepší pocity, když se dozvěděla soupeřku pro první kolo Roland Garros. Její výkon v nedělním úvodním kole proti světové osmičce Marii Sakkariové však byl fantastický. I díky 23 vítězným úderům dokázala řeckou hvězdu za 129 minut porazit po setech 7:6(5), 7:5 a vybojovala postup do druhého kola. V dalším kole si Muchová zahraje s Argentinkou Nadiou Podoroskou (101.).

16:15
RG: Veselý doplatil na těžký los, s Tsitsipasem padl

Jiří Veselý (452.) si zahrál v prvním kole na Roland Garros na centrálním kurtu Philippa Chatriera, vítěznou radost ale neokusil. Narazil totiž na nasazenou pětku Stefanose Tsitsipase (5.), a byť finalistovi RG z roku 2021 nedal nic zadarmo, nakonec s ním padl za tři hodiny a 16 minut po setech 5:7, 3:6, 6:4 a 6:7(7).

15:35
RG: Bejlek uhrála jen tři gemy, na kvalifikaci nenavázala

Úspěšná kvalifikantka Sára Bejlek (180.) ani na třetí pokus nedokázala přejít přes brány prvního kola grandslamového turnaje. Na antukovém Roland Garros jí stopku vystavila Ruska Kamilla Rachimovová (85.), která zvítězila za pouhých 58 minut po setech 6:0, 6:3. Českou tenistku velmi srážely nevynucené chyby, kterých zahrála celkem 24 oproti 16 ze strany Rachimovové, která ovšem byla v utkání mnohem více aktivnější a svými útoky si vynutila na své soupeřce i dalších 19 vynucených chyb. Do prvního setu nenastoupila Bejlek vůbec dobře a tempo Rusky nestíhala. Ve druhé sadě se sice výrazněji zlepšila a dokázala se i dvakrát prosadit na returnu, ale její obrovské problémy při vlastním podání jí nakonec nedovolily být Rachimovové konkurenceschopnou.

13:33
Knutsonová v Monastiru druhý titul v řadě nezískala

Gabriela Knutsonová (275.) ve finále turnaje ITF W25 v tuniském Monastiru neuspěla, když podlehla po setech 6:3, 6:7(5) a 3:6 Australance Taylah Prestonové (563.). První sada nabídla hned šest brejků, z toho čtyřikrát se radovala ze zisku podání soupeřky Knutsonová, která zaznamenala dokonce stoprocentní bilanci v proměňování brejkbolů. Češka byla celý první set ve vedení, nejprve vedla 3:0, poté 5:2 s dvěma brejky v zádech. Na svém servisu sice první dějství neuzavřela, na returnu už se jí to ale povedlo. Ve druhém setu Knutsonová prohrávala už 0:4, ale poté se nadechla k stíhací jízdě, vyhrála pět her v řadě a dostala se zpátky na koně. Druhý set rozhodl nakonec tiebreak, ve kterém byla úspěšnější Prestonová, jenž na turnaji startovala už v kvalifikaci. I ve třetím setu si Knutsonová nechala svou soupeřku utéct a dostala se do manka 1:5. Následně ještě dokázala jeden brejk Prestonové smazat a snížit na 3:5, poté už však Australanka na svém podání celý zápas po dvou hodinách a 18 minutách uzavřela a mohla začít slavit první titul své kariéry.

12:32
RG: Sabalenková suverénně postupuje, Kosťuková jí ruku nepodala

Nasazená dvojka Aryna Sabalenková (2.) na úvod Roland Garros splnila roli favority, Ukrajinku Martu Kosťukovou (39.) běloruská tenistka porazila hladce 6:3, 6:2. Sabalenkova sice za stavu 2:2 v prvním setu jako první přišla o svůj servis, hned ale zareagovala re-brejkem a od té doby už na kurtu kralovala a došla si pro jasné vítězství. Na závěr utkání si obě tenistky z důvodu války na Ukrajině nepodaly ruku.