22:03
RG: V Paříži se neprosadila ani Martincová

S náročným losem, který vyfasovala pro první kolo francouzského grandslamu, se Tereza Martincová (93.) vypořádat nedokázala. V utkání s Jelenou Ostapenkovou (17.) sice ve druhém setu vedla už dokonce 5:1 a měla i jeden setbol, ale o náskok přišla a duel nakonec prohrála 3:6, 5:7. Děj celého zápasu určoval především herní styl Ostapenkové a fakt, zda se Lotyšce zrovna dařilo, či zda produkovala chyby. Favorizovaná tenistka během utkání zahrála sice hned 44 vítězných úderů, ale zároveň spáchala 44 nevynucených chyb. Oproti tomu Martincová měla skromnou bilanci 7-10. Zejména pak obrat Ostapenkové v rámci druhého setu byl neskutečný. Martincové nestačilo vedení ani o dva brejky a vedení 5:1. Ostapenková se po řadě chyb dokázala srovnat s dvorcem a začala mnohem více trefovat lajny, díky čemuž obrala českou tenistku třikrát v řadě o podání a duel zakončila čistou hrou při vlastním servisu.

21:49
RG: Kvitová končí už v prvním kole

Světová desítka Peta Kvitová, která během antukové části sezony doposud odehrála pouze jedno utkání v Madridu, nezvládla svůj vstup do Roland Garros a loučí se už v prvním kole. Nad síly české hráčky byla italská antukářka Elisabetta Cocciarettová (44.), která zvítězila za 88 minut po setech 6:3, 6:4. Kvitová šla do utkání se svým tradičním útočným a riskantním stylem, ale dost se trápila s přesností. Ačkoliv tedy trefila 20 vítězných úderů, spáchala také 31 nevynucených chyb a v duelu s Cocciarettovou tahala za kratší konec. V prvním setu sice začala dobře a dostala se do vedení 2:1 s výhodou brejku, ale o tento náskok okamžitě přišla. Česká hráčka měla ještě brejkbol v sedmém gemu, který ovšem nevyužila a Cocciarettová v další hře dokázala prorazit podruhé Kvitové servis, což následně přetavila v úspěšné dopodávání první sady. Ve druhém dějství rodačka z Bílovce ztratila hned třikrát podání a svými dvěma brejky pouze korigovala skóre. Vyrovnat ztrátu se jí ovšem nepodařilo a Italka doservírovala zápas v desátém gemu.

20:37
RG: Lehečka zvládl pětisetovou bitvu se Struffem

Jiří Lehečka (41.) musel v úvodním kole Roland Garros svést velmi tuhou bitvu s jednadvacátým nasazeným Janem-Lennardem Struffem (28.), nakonec se ale může radovat z postupu do dalšího kola! Po třech hodinách a 12 minutách udolal německého soupeře 7:5, 1:6, 6:3, 3:6 a 6:1. Český tenista nevstupoval do utkání v roli favorita a důvody byly zřejmé – kromě toho, že prohrál čtyřikrát v řadě, tak Struff momentálně hraje v životní formě a na nedávném Masters v Madridu byl ve finále. Nakonec to ale německému hráči nestačilo k tomu, aby našel recept na výborně hrajícího českého hráče, jenž sice ve čtvrtém setu neudržel vedení 3:1 a prohrál pět her v řadě, ale v páté sadě už byl nezastavitelný. V dalším kole čeká na Lehečku Američan Marcos Giron (75.).

18:14
RG: Siniaková padla s americkou debutantkou

Kateřině Siniakové (48.) se návrat na kurty po zranění zápěstí nevyvedl a na letošním Roland Garros vypadla hned v prvním kole dvouhry. Češka, jež v Paříži absolvovala první soutěžní zápas od březnového podniku v Miami, podlehla za hodinu a 39 minut turnajové debutantce Peyton Stearnsové (69.) ze Spojených států po setech 6:7(7) a 2:6. Duel nabídl hned dvanáct ztracených podání, přičemž sedmkrát selhala na servisu právě rodačka z Hradce Králové. Ve francouzské metropoli tak bude po boku krajanky Barbory Krejčíkové pokračovat už jen v deblu.

17:44
Svrčina postupuje ve Vicenze

Dalibor Svrčina (232.) vstoupil vítězně do challengeru v italské Vicenze a vybojoval postup do osmifinále. Na tamní antuce si poradil v prvním kole s Japoncem Riou Nogučim (205.), kterého porazil ve dvou setech 6:4, 6:3.

15:36
RG: Vondroušová v prvním kole nezaváhala

Pouhých 71 minut trvalo utkání prvního kola Roland Garros mezi Markétou Vondroušovou (60.) a Alycií Parksovou (45.). I přes horší vstup do utkání dokázala česká tenistka převzít iniciativu, první set otočit a ve druhé sadě rozdrtit Američanku kanárem, díky čemuž zvítězila 6:4, 6:0. Češka vstoupila do zápasu ztraceným servisem, ale dokázala brzy najít recept na hru 185 cm vysoké soupeřky, která se opírala až na čestné výjimky pouze o prudké podání. Z 0:2 se Vondroušové povedlo otočit na 4:2 a úvodní dějství zdárně dopodávala. Ve druhém setu již Parksová naprosto odpadla, vyhazovala míček za míčkem a Markéta Vondroušová jej zakončila čistou hrou za pouhých 20 minut. Ve druhém kole čeká finalistku z roku 2019 těžší překážka v podobě nasazené devítky Rusky Darji Kasatkinové

15:31
RG: Světová desítka Auger-Aliassime končí v prvním kole

Félix Auger-Aliassime (10.) bude nejspíš rád, že má antukovou část sezony za sebou, jelikož si představoval úplně jiné výsledky. Jeho mizérii na tomto povrchu korunovalo první kolo Roland Garros, v němž prohrál s Fabiem Fogninim (10.) 4:6, 4:6 a 3:6. Světová desítka, která minulý týden nenastoupila do čtvrtfinále generálky v Lyonu, tak zakončila antukovou sezonu s bilancí jediné výhry a hned tří porážek (bez započítaného Lyonu).

13:36
RG: Plíšková ve větrném utkání nestačila na Stephensovou

Krátce po losu Roland Garros bylo zřejmé, že Sloane Stephensová (30.), která se jen těsně nevešla mezi nasazené tenistky, je jednou z nejhorších možných soupeřek pro Karolínu Plíškovou (16.). Na kurtu se to v pondělí pak potvrdilo, když česká hráčka prohrála s americkou tenistkou už popáté, tentokrát po setech 0:6, 4:6. Plíšková se v utkání, které bylo ovlivněno silným větrem, dlouho nedokázala srovnat s herním stylem bývalé finalistky Roland Garros a prohrála prvních sedm gemů střetnutí, přičemž servis si podržela až ve druhé hře druhé sady. Ve druhém setu se celkově herní projev Plíškové, která kvůli zranění kolene odehrála během antukové části sezony jen dva turnaje, zlepšil a začala být Stephensové vyrovnanou soupeřkou. Nedokázala ovšem využít svého brejku ze sedmého gemu, kterým se dostala do vedení 4:3. Stephensová okamžitě srovnala na 4:4, navíc v desáté hře přidala další brejk a zápas na returnu ukončila.

12:31
RG: Fruhvirtová na zkušenou Rusku recept nenašla

Linda Fruhvirtová (59.) se při své premiéře v hlavní soutěži Roland Garros o překvapení nepostarala. V utkání s předloňskou turnajovou finalistkou Anastasií Pavljučenkovovou (333.) prohrála za 70 minut dvakrát 2:6, když spáchala hned 11 dvojchyb. Zkušená jednatřicetiletá Ruska, jež je bývalou světovou jedenáctkou, se po většinu zápasu prezentovala agresivním a strojovým tenisem. V úvodním setu se rychle zmocnila vedení 5:0, ve druhém 4:0. O třináct let mladší Češka bodovala shodně až ve druhých polovinách setů, na drama ovšem na kurtu číslo 9 nakonec nedošlo. Fruhvirtová tak zaznamenala na mezinárodní scéně už čtvrtou porážku v řadě.